Skoči na vsebino

Blancpain Series


silicijeva dolina

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Odgovori 119
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dnevi grmenja: saj ne vem ,ali bi linkal sem, ali v "kaj poslušaš":  

Indy sploh ni proga, nevem kdo si je zmislil da mora biti tekmovanje močnih avtov tam. Če bi šlo za Cliote bi razumel

https://www.youtube.com/watch?v=tJmLC3sJhUw

Če primerjaš recimo BMW Z4 GTE(GT2) in BMW Z4 GT3 je razlika v kubikaži in posledično v konjski moči (oba imasta V8 DOHC motorje). GT3 ima 515 HP ,GTE pa 480 HP. Nastavitve dirkalnika so enake pri obeh dirkaških serijah (nastavljivo podvozje,nastavljivo prestavno razmerje,...). Teža dirkalnikov je različna. GTE je težak 1245kg,GT3 1190 kg.

GT3 ima 100l posodo za gorivo,GTE 110l. 

Razlik v aerodinamičnem paketu ni.

Nasplošno sta avta na prvi pogled enaka,kot vidimo pa so razlike opazne. Zakaj potem sploh obstajata dve različni kategoriji(GTE(GT2) in GT3) ne vem(morda ravno zaradi razlik v kubikaži). Vem samo,da so sprva želeli,da bi tudi GT2 imela svoje samostojno prvenstvo,ampak so si hitro premislili. Razlike v spec. GT2 in GT3 lahko primerjaš tudi v AC igri.

Link to post

Razlike:

The ACO regulations stipulate that electronic aids that may be used on GT3 racing cars, such as ABS and DSC, are not permitted on the BMW Z4 GTE. 
Torej GTE(GT2) nima teh "pomagal".
Vem da je GT2 sedaj GTE. 

Uredil - silicijeva dolina
Link to post
  • 2 weeks later...

Danes so dirkači postregli z zelo dobrimi boji v Misanu. Sploh boj za 4.in 5. mesto je bil na koncu zelo napet. BMW Z4 se nikakor ni pustil prelisičiti Nissanu in sta pokazala zelo lepe in čiste boje. No nakoncu je BMW le zadržal pozicijo na 4. mestu. Prav na koncu v počasnem krogu je začelo deževati :D

Link to post
  • 4 months later...

blancpain-kolendar.jpg

rowe-bmw-m6-gt3-2016.jpg

 

Naslednjo sredo se pričnejo uradni testni dnevi za novo sezono 2016 v seriji Blancpain GT. Testirali bodo na dirkališču Paul Ricard,kjer pa se bo tudi predstavil nov dirkalnik iz Bavarske valilnice avtomobilov BMW M6 GT3. Govora je o avtomobilu,ki bo nadomestil zelo uspešnega BMW Z4 GT3. Dirkalnika sta si med seboj zelo različna,kar lahko vidite tudi na posnetku. M6 GT3 je že na pogled daljši in spominja na BMW M3 GT2.

Poganja ga 4,4l V8 motor z novo tehnologijo turbo puhala,ki se imenuje M TwinPower tehnology. Težak bo 1300 kg in tudi konjičev mu ne bo manjkalo,saj jih bo štel 585. opremljen bo z 6 stopenjskim sekvenčnim menjalnikom,kar je že stalnica za dirkalnike tega kova. Aero dinamiko in podvozje pa so prilagajali in popolnoma optimizirali v BMW-jevem zračnem tunelu.

Ta nov paradni konj iz serije GT3 se bo moral zelo potruditi,da bo na vzdržljivostnih dirkah kraljeval kot njegov predhodnik v sezoni 2015,ko je zmagal na 24ur Spa,kjer je tudi zaključil svojo dirkaško popotovanje v seriji GT3.

Za BMW M6 GT3 so se odločila tri moštva iz Blancpain GT serije in sicer: Roal Motosport, Boutsen Ginion Racing in Rowe Racing.

Iskreno povedano mi je kar malce žal Z4 GT3 dirkalnika,ampak se tudi veselim tega novega,ker mi je oblika kot takšna zelo všečna.

 

Uredil - silicijeva dolina
Link to post

Meni je pa čisto predolg. Deluje kot kakšna limuzina. 

Sicer je pa v Ameriki svoj krst že doživel na 24 urni dirki v Daytoni, kjer je zaključil 6. v razredu GTD in 5. v razredu GTLM

Link to post

Kaj boš potem rekel za Bentley-a? (Me je skopusnik prehitel :D )Ta je zares podoben dnevni sobi z njegovimi 4950 mm.  Mislim,da je dolžina M6 nekje 4700,kar ga umešča med Mercedes-a, Nissan-a in Aston Martina.

Zanimiva Znana je tudi cena novega M6 GT3,ki se vrti okrog 380.000€.

Pozabil sem omeniti,da bo tudi Porsche poskrbel za spremembo in sicer nov Porsche GT3R.

 

Uredil - silicijeva dolina
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...