Skoči na vsebino

Nascar iRacing Series 2016 by mancSLO


mancSLO

Recommended Posts

  • Odgovori 172
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ne vem, če bi doma povedal, za kaj bom en pivo sedajle stisnil.   20.000 krogov na ovalu 

Evo, mi smo pripravljeni. V nedeljo se prične. Dolga sezona nas čaka. 36 vikendov. Doma so mi pred sezono odobrili manjši posladek:   The Monster Energy NASCAR Cup S

Kot sem že omenil, gre Nascar iRacing Series vzporedno z rl. Nascar Sprint Cup Series. Tako je bila tudi tam včeraj Talladega (188 krogov). Žal je iz borbe za končnico sinoči izpadel moj favorit

Posted Images

Ob 2h ponoči zadiši doma po kavi. Kaj dogaja. Seveda. Ob 3h štart 250 krogov Martinsvilla. Eden krajših ovalov, ki se ga zaradi specifike vsi nekoliko bojimo. (beri SR drop down)

495258720.jpg

Po prvi četrtini sem v top 5. Po tem pa me je race director zalotil, ko sem pod rumeno nekoga prehitel in pade kazen.

Pa v 180 krogu sem bil tako bogi z gumami, da nisem mogel več čakati kake rumene za postanek, kot prej trikrat. Seveda par krogov kasneje rumena, hehe.

Na koncu P6.

Nekako gremo vzporedno z rl. Sprint Cup serijo, ki jo v Nedeljo prenaša tudi SKlub.

Sezona bo še dolga...

Uredil - mancSLO
Link to post

Sedma dirka prvenstva. 167 krogov Texas Motor Speedway.

130 krogov v top 10, po tem pa sem ob nesreči pred mano prepozno reagiral, NLP mi pade na streho in 15 minut v boxih tirja svoj davek...

hi-res-6182028_crop_north.jpg?w=630&h=42

 

 

 

 

Link to post
  • 2 weeks later...

Osma dirka. Bristol 500 krogov.:shock: Nekoliko manj težav kot v Texasu. Pove že 2/22 tistih penaltijev al kako se jim reče. Še vedno sem v taslabšem stintu, ampak se trudimo. Pred vsem pa uživamo. Kratek povzetek: tule

http://members.iracing.com/membersite/member/EventResult.do?&subsessionid=16533835&custid=20390

Uredil - mancSLO
Link to post
  • 2 weeks later...

Hitro poročilo:

- Vikend 9 od 36: Richmond: razpaljotka in gre v pozabo.

- Vikend 10 od 36: Talladega: Šesto mesto. Brez seta po hitri pošti zadnjo minuto pred dirko nebi šlo tako visoko... [ok]

V 90 krogu sem že obupal nad P6. Gume so bile na 91%. Ampag sem nekako odplaval mimo v zadnjem krogu:

 

Uredil - mancSLO
Link to post

Tole pa moram povedat.

Me je organizator povabil na dodatno dirko kot zagnan rookie klasa:o. Talladega, 94 krogov, 2 uri nekoliko povišanega pritiska. Končno me razvrstijo v stint višje od zadnjega. Nimam šans tle, si rečem. In tako se matram okolo P10. Bentim nad lastnim setom. Težko pariram tudi v zavetrju. Po polovici dirke se razmerja nekoliko obrnejo. Moja "planica"se razživi. In v 84 krogu po zgornji liniji (3 wide) prevzamem vodstvo.

Pričnem se nenormalno potiti. Družinske člane že nekoliko zaskrbi za mene. Priprejo vrata. Oči ma dirko...:lol:

To pa bo nekaj. Aaaaaaaaa. Neeeeeeeee. Zmanjkalo bo bencina za 2 kroga. Vodilni skupini desetih. Morda me rumena reši. Ah, ni in ni je. Nič. Pokličem v bokse. Da nebi slučajno kake gume ogrevali. Pa cunje za vetrobransko da niti od daleč ne vidim. Samo 12l bencina. SE RAZUMEMO?

Ti opravi svoje, mi bomo pa svoje. In tako v 91. krogu grem v bokse. Vse poteka v redu, lepo zaviram do 95km/h. Po tem pa BUUUMMMM. Nekdo se je precenil na zaviranju pred vstopom v PIT....

Saj mi je sori rekel. Tale sistem iR je res za nobelovo. Na koncu je bil on tretji, ker ni toliko poškodoval svoje kripe, jaz pa osmi.

Tako je šla mogoče prva zmaga v Nascar Iracing Series 2016 po gobe.

Priprave na Kensas speedway stečejo jutri, doma pa siolov box upam da snema rl Talladego...

 

Uredil - mancSLO
Link to post

Dirka 11/36 Kansas Speedway

FPW11D71-3416.jpg

Nikakor nisem našel ne linije ne brzine na tem midspeed ovalu. Tako sem se na 133 krogov dolgi dirki z polnim gridom (30 dirkalnikov) reševal s tem, da sem vozil z najnižjim možnim nivojem goriva. Nekako so se mi dogotki na stezi izšli do 120 kroga, ko ni in ni hotelo biti rumene zastave. Dotočil še zadnjih 15l, krog zastanka in končno deseto mesto.

Uredil - mancSLO
Link to post

Dirka 12 od 36. Dover

iracingsim64dx11-2016-05.jpg

Kateri scary load screen. Moram na wiki pogledat, kaj za en jezn mišelinko je to.

V tem duhu je bila cela dirka. 300 krogov, imel crash in še mašino so mi mogli popravljat, ko se je pokadilo. Nadmočnemu Iracingu se je še server sesul. Nekaj jih je obupalo, tako da vseeno na koncu vsaj P10.

Uredil - mancSLO
Link to post
  • 2 weeks later...

Dirka 13 od 36. Charlotte

original

Po enotedenskem premoru takoj na polno. 400 krogov Charlotte :o. Torej kot v rl.

Dirka je trajala 4 ure in 15 minut. V moji tretji skupini nas je bilo 24. Tam do 170 kroga v leed lapu. Nato malo prepameten in sem šel 20 krogov prepozno v boxe pa za kazen sem še eno rumeno podaril. Torej bil v boxih, 3 kroge kasneje pa rumena. Na koncu zadovoljen z P7. 

Ps1.: 4 ure je pa morda res malo dolga.

Ps2: Pa kaj še. Meeeeeeegaaaaaaaaaaaaaaa [ok]

 

http://members.iracing.com/membersite/member/EventResult.do?&subsessionid=16849043&custid=20390

Uredil - mancSLO
Link to post

Ponavadi priprave na nasleden vikend stečejo takoj, ko je mogoče. No, tokrat sem res zdržal 2 dni in z ekipo prispemo v Pocono Raceway, da bi malo potrenirali. Na vratih nas pričakajo lokalni redarji, češ da nismo nekaj plačali za uporabo te proge. Nejevolni se odpravimo domov. Prihodnjič bom prej v izvidnico poslal tele fante, pa se bo mislim da dalo kaj zmenit.

FARGO_202_1171_CL_d_hires2.jpg

Uredil - mancSLO
Link to post
  • 2 weeks later...

Dirka 14 od 36

Jeba je tole, ko se z Fargo klapo zapleteš. So me iz Pocona vljudno klicali, da je naša ekipa sedaj dobrodošla. Fantje so mi pri organizatorjih še "uredili", da imam sedaj 25% popusta na vse artikle[iz]. Kako to počnejo, si lahko ogledate v TV seriji 1 in 2 (tretjo snemajo). Je skoraj približek filmu Fargo. PRIPOROČAM

Torej 80 krogov Pocono speedway. Fino, ko ima samo 3 ovinke:D. Se pa tle ne da volana kajlat[jezik12].

pocono_bg.jpg

Na kratko, ker sem jezen. Polno rumenih. Že kar preveč. Mi je računalnik za preračunavanje taktike skoraj skurilo. Do 72. kroga sem se držal v top 6. Tam pa se je nekdo hotel izogniti trčenju in me s strani potisnil v zid. Vsega v trenutku konec. Okoli P15, tudi gledal nisem na koncu.

Uredil - mancSLO
Link to post

Dirka 15 od 36 (še malo, pa bo, hehe)

100 krogov Michigan

la-sp-isc-seats-20140827

Še tisti, ki so mojstri izdelave nastavitev za avto, na tej progi nikakor ne najdejo prave rešitve. Sem jih kar pustil pri miru in odpeljal z def. setom. 

Nekako se je moj iRating ustavil na okoli 1400, tako da imam zadnji split zagotovljen :S. Se pa zato dokaj lahko vozim v top 15. Ne vem, kaj delajo oni od 20 do 30 [iz]. Za primerjavo: prvem splitu tako na tej progi vozijo 38:xxx, mi pa okoli 40:xxx.

OK. Treninga za tole ni bilo kaj dosti. Temu primerno se vrtim okoli P10. Še malo dobim od zadaj in 30 sec. preživim v boksu, da avto optimalno poštimajo. Tako se od 60 kroga naprej vozim z krogom zaostanka na P17. V 86 krogu me race director časti z lucky dog-om. To je pomenilo, da sem prišel v leed lap na P15. Do konca sem se drl sam nase  "push push push" in zasedel končno deseto mesto. 

V Nedeljo pa še rl. Sprint Cup. Ista kombinacija, samo še enkrat več krogov. Prenaša Šport Klub.

A ja. Pravi moja, da je BB Mirella zmagala :P.

Uredil - mancSLO
Link to post

Čarovnice po spletu, razne sekte, pa lokalni veljaki po oštarijah itak samo še to, da gre vse v maloro. Še Avstrija igra na evropskem prvenstvu v nogometu. Morate mislit.

In tako se je odpeljalo tudi Nascar bossom in so v naslednjo dirko prvenstva dali tudi desne ovinke. Katera proga pa je pa itak veste:

 

Uredil - mancSLO
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...