Skoči na vsebino

Volan in okvare!


play

Recommended Posts

Problemi nastajajo ker špricate z wd40 in podobnimi magneti za prah, šprica se z posebnim kontakt sprejem za potenciometre, ki so antistatični in antiprašni.Sicer so dragi piksna okoli 20e ampak to je edino sredstvo da bo potencio delal tako kot mora [krniki]

Link to post
  • Odgovori 280
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

dobra organizacija in ugotovitev napake je 90% dela, tako da pir pade

Če bo imel še kdo probleme z G25/G27 pedali, da mu samo pritiska gas/bremzo/sklopko. Je treba samo razdret, potenciometre našpricat s kontakt sprejem (pa sprot še mal prah spihejte ker ga je zihr poln

Operacija uspela, pacient preživel          dela kot novi pazite se zdaj Jocota, volan je spimpan 

Posted Images

  • 2 weeks later...

danes kadar sem priklopil volan sem opazil, da nekaj preskakuje, kadar zavijem v desno. ampak samo prvih 90°. Volan je G25. JE to znan problem, ste ga mogoče že kje na forumu reševali?

 

Ob zavijanju nekje v volanu poka, volan sem razdrl, ampak ni vidnih poškoddb.

Link to post

Prvo probaj zategnit ali pa tudi uporabit lepilo za tala šravfka;

 

8LwAcl.jpg

 

Če še ne deluje je v okvari ali pa iz centra kolešček optičnega enkoderja ki ga vidiš na isti sliki.

 

V tem primeru imaš tukaj link kako zadevo popravit. Dobi se tudi medeninast kolešček ki se ne bo nikoli pokvaril, neka tajska stran za cirka 30-40€...

 

http://moreongames.com/uploads/rFactor2/Rules/G25_G27_Centering_Fix.pdf

 

 

EDIT: Ko sem še 1x prebral tvoj post je pomojem problem nekaj drugega. Če odpreš volan imaš bolj na spredjem delu na dnu zobnik(raven) na katerem se vrti aksa. Poglej da je tisto čist točno na sredini, tud če je za samo en zob off-center ne bo ok. Ko probaš štelat obrneš volan od enega konca do drugega in glej da je na obeh koncih enaka razlika.

 

A kalibrira se ti normalno ko vštekaš volan?

 

Glede pokanja moraš met nek šravf odlosan.

Link to post

jo joco. hvala za hiter odgovor. po svojem postu sem čisto razdrl volan. sedaj, ko sem ga sestavil skupaj je pokanja manj, oz. mogoče čujem še tisto kar ne bi smel. razdiral sem počasi in iskal vir ropota. žal sem prišel do popolnoma razdrtega volana brez vira ropota. bom sedaj še enkrat razdrl in pogledal tista 2 šraufal. opt.disk pa je malo počen, ampak so tisti rzdelki ok.

Link to post

Sem videl edit, ampak žal ni to. kot da nekje preskakuje. Bolje je v poznem obratu, proti centru pa slabše.

Ta ravni zobnik je tak za en šupak narejen. Sploh ni stabilno vpet v volan, ampak ga samo ena listnata fedra drži v luft kak pač drži.

Link to post

Imam enga 500rs , kateri se baje ko ga prižgeš ne postavi v pravo pozicijo, ko pa ga izklopiš iz napajanja , se na novo postavi v pravilno pozicijo, volan je zravnan, kdo ve zakaj to dela? enkrat normlano, enkrat ne?

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...