Skoči na vsebino

Volan in okvare!


play

Recommended Posts

  • Odgovori 280
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

dobra organizacija in ugotovitev napake je 90% dela, tako da pir pade

Če bo imel še kdo probleme z G25/G27 pedali, da mu samo pritiska gas/bremzo/sklopko. Je treba samo razdret, potenciometre našpricat s kontakt sprejem (pa sprot še mal prah spihejte ker ga je zihr poln

Operacija uspela, pacient preživel          dela kot novi pazite se zdaj Jocota, volan je spimpan 

Posted Images

G25 je itak ko tank. Jaz sem ga imel mislim da od 2007 naprej do konca 2013(pa vemo koliko vozim :D), edino kar je šlo je bil kabel in mi ni več delala bremza. Nato sem samo zamenjal pedalko za sklopko tako da sem bil brez sklopke. Prodal za 90€, dobil praktično novega za 150 :)

 

Niti spucat mi jih ni bilo treba koliko pomnim, ampak sem vseeno parkrat. Očitno mam v sobi premalo praha  [iz]

Link to post
  • 2 weeks later...

A je morda kdo od lastnikov ropotajočih G27 že poskusil tale fix? Nisem še nikoli "odpiral" volana, pa prav spreten pri teh stvareh tudi nisem :oops:. Ampak to ropotanje mi gre včasih pošteno na živce.....

Link to post
  • 1 month later...

Včeraj sem prav užival ob vožnji F312T v AC, nakar volan(G25) naenkrat crkne :(

 

Se še vedno normalno detektira, tipke in pedali delajo, sam volan pa ne. Prav tako je zdaj nekam več upora če ga probam obrnit kot normalno...

 

Mislim da se ga da rešit, samo bo treba čas vzet. Sem našel nekaj na LFS forumih:

 

https://www.lfsforum.net/showthread.php?t=76589

 

Simptomi so bili identični tako da verjetno je to to. A je še kdo imel mogoče podoben problem?

 

Sem pa imel volan nek v garaži več kot 14 dni in je verjetno vzrok vlaga... Tako da lesson learned - VEDNO hrani volan na suhem mestu!

Link to post
  • 2 weeks later...

A je kdo že razdiral T500RS pedala? Očitno mi potenciometer crkuje al je pa kej spucat treba ...

Imam identično težavo, kot tale:

 

https://www.youtube.com/watch?v=vWSoAWdoK1I

Link to post

A je kdo že razdiral T500RS pedala? Očitno mi potenciometer crkuje al je pa kej spucat treba ...

Imam identično težavo, kot tale:

 

https://www.youtube.com/watch?v=vWSoAWdoK1I

 

Ma kaj sploh kera pedala še normalno delajo? Te potenciometri so ocitno vsi en ku*** kitajski.

 

Men tudi gasira na začetku, ko pa ene 10x do konca stisnem gas in spustim pa preneha na srečo. 

edit: sori murn, se je lih nova stran odprla, sem te dal u quote, da ti ne bojo posta zgrešili. 

Link to post

hehe :) sm že zrihtal. 

 

Razdrl pedala v prafaktorje, odstranil potenciometer, mal prepihal in našprical z WD40. Zdj dela spet normalno. Upam, da se ne bo ponovilo. Drugače gremo pa na CSPv2 :)

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...