Skoči na vsebino

DIY Seq. menjalnik


zokid

Recommended Posts

Mrzli dnevi so prišli in jaz sem postavil motor na počivanje, tako da se lahko posvetim projektom v delavnici! Ker ze dolgo obljubljam oz. si delam menjalnik je zdaj napočil čas za izdelavo. Čez poletje so padli načrti, zdaj pa akcija! Menjalni ke zelo preproste izdelave, zato se tega lahko loti vsak sam.

Moj bo zgledal takole:

dsc0227.jpg

dsc0226.jpg

dsc0224.jpg

Povratne fedrce so nastavljene tako , da si lahko nastavljam trdoto in hod menjalne ročice!(nekaj za Playa-ti garantiram da bos prej bek mizo vtrgal, kot pa ta menjalnik presilil [ok] )

dsc0228.jpg

dsc0229.jpg

dsc0230.jpg

dsc0232.jpg

Ko bo viden napredek bom spet porocal [ok]

Link to post
  • Odgovori 31
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mrzli dnevi so prišli in jaz sem postavil motor na počivanje, tako da se lahko posvetim projektom v delavnici! Ker ze dolgo obljubljam oz. si delam menjalnik je zdaj napočil čas za izdelavo. Čez polet

Novi menjalnik je zunaj , Na željo enega našega člana naredil Diy sekvenca menjalnik za pritrdit na mizo. Začetki: Stikala v menjalniku: Lotanje: Še k

evo ga v akciji

Vse delam peš in z glave, tako pač smo strojniki, še stara šola! [ok] Je rosfraj in sem ga se imel v delavnici, skrivil sem ga sam na masino, vzeti sem tudi sam naredil na masino, kupil sem edino navojno palico, uhice in velike podložke v bauhausu, ostale drobnarije pa se v delavnici najdejo [ok]

Link to post

etola danes skrajšal ročko, naredil grip

dsc0233.jpg

dsc0234.jpg

naredil dno in prvo pregradno steno, ki služi za naslon fedrc

dsc0235.jpg

dsc0236.jpg

dsc0237.jpg

Malo za imformacijo kaksne so mere menjalnika, ker ga je danes David videl in je rekel da se na slikah njegova veličina sploh ne opazi:

Širina 10 cm, dolžina, 15 cm, višina 55 cm

Link to post

Danes sem menjalnik sprobal malo bolj resno in je bil shift brutalen (manjka mi ene pol leta fitnesa), zato sem se odločil za sistem z 2 fedrama in se je izkazalo za pravilno odločitev, tako da je zdaj glih prav trd(da pa se trdota še pojačat)

dsc0239.jpg

dsc0242.jpg

Vzmeti sem privaril na podložke, tako da bodo vedno na svojem mestu

dsc0241.jpg

dsc0240.jpg

Naredil sem ploščico, katera bo vklapljala končna stikala

dsc0244.jpg

dsc0245.jpg

in še pokrovček

dsc0247.jpg

Upam da mi se danes znese z časom, da ga zvečer sprobam v akciji [ok]

Link to post

Super tole zgleda, sploh pa ne tako komplicirano. Notri boš dal potem samo dve stikali za up- in down-shift? Kaj pa rabiš še elektronke zraven, da ta stikala prepozna na PCju?

Predvidevam, da maš že od prej kej :)

Naslednji projekt je H menjalnik? :D

Link to post

Koncna stikala bom zvezal na xpolhecovo ploščico ki jo imam, drugače pa lahko zvezes na katerikoli gumb na volanu ali na gamepad kontroler....itd, moznosti je miljon, samo znajdit se moras malo [ok]

Kaj pa se tice h menjanika pa si ga nebom delal, ker ga nerabim, oz. ce bo kdo imel željo mu ga naredim!

Da se omenim ceno, mene je prisel material na slabih 50e!

Link to post

Evo zverina je končana, obcutek je fenomenalen [dance]

Najprej sem naredil podnožje za končna stikala in zmontiral stikala

dsc0249.jpg

dsc0251.jpg

Naredil in zmontiral jezička , ki bosta vklapljala končna stikala

dsc0252.jpg

dsc0253.jpg

Spimpal sem malo se zgornji pokrov

dsc0255.jpg

dsc0256.jpg

Zmontiral zadevo in gasa [dance]

Link to post

Včeraj še malo objokan od solzilca probal tole čudo. Stvar je top... ko butneš nazaj za višjo prestavo... waaaa :D res 100x bolše kot tisto plastiko ko pri meni klikneš :S

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...