Skoči na vsebino

Sezona 3 [2011]


Recommended Posts

  • Odgovori 3,6k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Z dirko v Braziliji se je zaključila letošnja sezona Formule 1. Na zadnjem dejanju sezone, ki je odločalo tudi o naslovu prvaka med posamezniki, je slavil Andrej Trošt pred Vedranom Kraljem in moštven

Novo dirkališče v Indiji je prvič v zgodovini lige SloRacing gostilo dirkače Formule 1. Gregor Vodičar je tokrat vknjižil suvereno zmago, Andrej Trošt ter Vedran Kralj pa sta izkoristila darilo Janka

Vozniki prvenstva Formule 1 so se podali v drugo in odločilno polovico sezone. Dirkalniki so zahrumeli že enajstič v sezoni, šestnajst dirkačev pa se je pomerilo na izvrstni nemški stezi Nurburgring.

Posted Images

Torej sezone je konec, prihodnja se prične v sklopu s pravo F1, torej marca. Upam, da se boste vsaj VSI, ki ste bili sedaj vpisani na seznam dirkačev udeležili tudi prihodnje, ki bo prav gotovo še boljša v vseh pogledih! :D

Link to post
Guest Anže Nose

Čestitke Troštu za borbo do konca in Vodičarju za uspeh pod velikim pritiskom in za ubranitev naslova prvaka! Čestitke tudi Rihterju za prve stopničke v sezoni!

To dirkališče mi je nekako že samo po sebi antipatično, nisem preveč užival v vožnji, ni bilo kemije :D

Q: Sam sebe presenečam, da dosegam PB-je takrat ko je to ključno in sem pod pritiskom. Wuuaauu, res lep feeling! 8. mesto

R: štart soliden, pridobim mesto(7.). V nadaljevanju se peljem nekje med 5. in 7. mestom. Imel sem borbe s Kunčičem, ki me ni in ni spustil mimo, iz ozadja se je medtem približeval J. Vodičar, katerega sem spustil po nekaj krogih zaradi lastne napake na stezi. Torej, padel sem na 7. mesto, peljal sem za Kunčičem in Vodičarjem na 2-eh sekundah. Imel sem dovolj varno razdaljo, kakih 6 sekund pred Balažicem, nakar sledi v predzadnjem zavoju napaka, praktično dvojna, ujame me Balažic. Zadržujem ga nekaj krogov, sledijo postanki, za mano gre tudi Balažic. Pri zaviranju do limita hitrosti pa me malo porine (verjetno ni bila njegova napaka),bi rekel, da je imel bolj naštudiran vhod v bokse kot jaz, zato sem prekoračil limit. Prisiljen sem bil natakniti HARD, saj sem moral še na kazen DRIVE-THRU. Torej, po odsluženi kazni se nikakor nisem znašel na teh trdih gumah, nisem izkusil vožnjo z njimi na treningih. Sledilo je še nekaj vrtenj, zato sem raje končal.

Malo slabši zaključek sezone, vendar ne smem biti razočaran, za mano je kar nekaj res lepih dirk. Ključna napaka prvih 10 dirk je bila, da sploh nisem imel vključenega Force Feedbacka XD. Tako pač nisem prejemal odzive dirkalnika, vožnja pa seveda počasnejša, več napak. V nadaljevanju sem našel formo, seveda je za to zaslužno veliko treninga, ker brez nič ni nič :D.

[champ] [champ] [champ]

Za naslednjo sezono sem si zadal cilj, da končam med TOP10, o stopničkah pa je mislim da še prezgodaj govoriti. Res lepa sezona, hvala vsem za popestritev dirk z lepimi in FAIR borbami, upam da bo naslednje leto štartna vrsta še bolj polna in da bo tudi močna konkurenca!

uff, kako je bolelo tole pisanje, prsti na levi roki so odebeljeni XD

  • Upvote 4
Link to post

Še moj krajŠi opis..

Že na treningu, sem videl, da sta oba Mclarna prehitrja da bi tokrat osvojil pole position. Sicer sem se jima precej približal, vendar je bilo 3. mesto res maksimum. Tudi sam podobno kot anže nisem naŠel neke kemije med mano in stezo..

Na dirki sem dobro potegnil na 2. mesto in po prvi ravnini prehitel TroŠta. V krogu ali dveh sem ustvaril dobro sekundo prednosti, in jo nekaj krogov vzdrževal. Bolj kot so se gume obrabljale, pa je troŠt začel pridobivati in me v okoli 15 krogu tudi ujel in prehitel. Nato naredim napako na zaviranju, kjer sm se zavrtel, tako da me prehitita Še Adri in Vedran. Krog kasneje grem v boks po sveže gume in po postankih se ukampiram na 3. mesto. Nato pa 25. krog, kjer naredim začetniŠko napako. Pred zadnjim ovinkom sem preveč na Široko zapeljal na robnik in se odvrtel v steno, kjer sem izgubil prednje krilce.. Nataknem hard gume in upam na srečo, čeprav sem bil takrat na 8. mestu kar je pomenilo, da bi bil prvak TroŠt. No kasneje grejo Balažic, Kunčič in Bedenik Še enkrat v boks, tako da sem končal na končnem 5. mestu.

Čestitke troŠtu za zmago in včerajŠnjo res fenomenalno vožnjo. Tudi brez mojih napak bi sigurno zmagal on.

Sezona se je na srečo končala v mojo korist, čeprav je na koncu razlika zares minimalna :) S sezono sem zelo zadovoljen predvsem zaradi hude konkurence, izrednih bojev, dobre udeležbe (čeprav upam da bo drugo leto Še boljŠa :) )

Torej, sezona je končana. Sedaj krajŠa pavza nato pa bojo stekle priprave na naslednjo sezono :) Upam, da jo Štartamo že na rFactor 2 igri, drugače se bomo mogli pa nekako prilagoditi razmeram!

Aja da ne pozabim.. Čestitke tudi TroŠtu za 2. mesto, Nejcu za 3. mesto! Hvala Adriju za super reportaže, intervjuje. Hvala tudi ostalim, ki ste kakor koli pripomogli k letoŠnji super sezoni!

[champ] [champ] [champ]

  • Upvote 1
Link to post

Še par besed iz moje strani.

Najprej vse čestitke Gregorju Vodičarju za prvenstvo, obljubljam mu, da bo vsako leto težje osvoljivo. :) Bravo tudi Janovljaku in vsem, ki ste poŠteno in dobro dirkali skozi celotno sezono, kar tako naprej. Na Še boljŠo udeležbo prihodnje leto! Kot so že pred mano omenili hvala vsem ki ste kakorkoli pomagali z organizacijo in naredili prvenstvo najboljŠe na sloracingu do zdaj.

Obljubljam da bo prihodnje Še bolj fantastično, z nekaterimi zanimivimi spremembami (molimo za rf2)! :)

Brazilija:

Q1: Nisem preveč v redu odpeljal, a dovolj dobro, p3.

grab998.jpg

grab999.jpg

Q2: V umirajoči minuti kvalifikacij sem se zbral in odpeljal svoj najboljŠi krog, 10.0, tako da 5 pole sezone. Zelo zadovoljen.

grab1000.jpg

R: Super Štart, a mi je Vodičar zadihal za ovratnik in me na ravnini v vhodu v Curva do Sol :) pihnil po zunanji strani, res dober manever. Potem je bil nekoliko hitrejŠi, a sem potrpežljivo čakal in vozil kakor znam, imel je slabŠe gume in po epskih bojih ko sva bila v srednjem sektorju ene 3 ovinke vŠtric mi ga je uspelo prehiteti na ciljni ravnini. Potem je padel v ozadje in videl sem ga za trenutek na 8 mestu in fanfare so že zaigrale :D. Vedel sem da se bo pobral, a sam sem bil odločen zmagati, zato me tudi super hitri Kralj ni zmedel in odpeljal sem perfektno dirko brez napake, kar je bilo ključno. Izjemno vesel zmage v Braziliji, domu moje inspiracije v personi Ayrtona Senne. Poetična zmaga, mogoče podobna Massini leta 2008, ko je zmagal a ni bilo dovolj, s tem da sem dosti manj razočaran kot on. Hehhehe

Čestitke tudi Kralju za super dirko in Adriju za prve stopničke v Mclarnu in verjamem da ne zadnje [ok] .

grab1823.jpg

O sezoni:

Super uvod, potem nekaj malega težav s prekletimi črtami :), potem pa od Spaja dalje vrhunsko dirkanje s samimi stopničkami. Osvojil 15 stopničk na 19 dirkah, kar verjetno ni slabo. BogatejŠi za 4 zmage in 5 polov, 7 najhitrejŠih krogov pa Še kaj verjetno. Super sezona in naj se ta trend nadaljuje tudi v tretji polni sezoni. Čestitke vsem nastopajočim in prav kmalu se vidimo upam da z večino v novi NAJBOLJŠI LIGI F1 V SLOVENIJI, na SLORACINGU!

Do takrat pa uživajmo, morda pa pride Še kako presenečenje v obliki dirk do marca :)

Lep pozdrav sezona 2011!

  • Upvote 3
Link to post

Tako je, NAJBOLJŠA LIGA v F1 v SLOVENIJI. Sem ponosen da sem postal del tega cirkusa. Spoznal sem da kljub predhodnemu public online dirkanju manjka Še dosti. Še največjo težavo mi predstavlja prvih 15 krogov na dirki, kjer nikakor ne najdem tistega občutka z polnim keslom. Prav tako imam občutek da gume uničim v 4-6 krogih in potem spet negotovi občutek. Skratka zima nebo čas za spanje.

Čestitam vsem v karavani, Še posebej pa prvemu triu VODIČAR, TROST in JANOVLJAK......kapo dol.

PS: V mislim že sezona 2012! Do takrat predlagam kako dirko s starejŠimi modi 75, 79, 85!

  • Upvote 1
Link to post

Ja jaz osebno sem za zimsko ligo bol nagnen za stare formule , gp2 mi je prevec moderno (podobno f1 , skini itd)... pac teki starega da tuli formula kot zmešana :D k to res paše vrrrrrrrruuuummmm [it] . Kot je rekel Rihter Amaroli ali pac kaj takega kot je Bracic dal da TULI!!! [dance]:shock: ... Pac da ti je vseno ce si zadni.. sam da zvok slišeš :D hehehe. Je pa res vsako tele ima svoje veselje :P Tako da najbolje da naredimo kako anketo ... Amaroli , f1 91, gp2, lahko tudi DTM ker tudi tuli dobro ali pa celo V8... Da se cim prej zmenimo da bo akcija :D , ker marec bo se kako hitro nasproti :P

Link to post
Guest
Odgovarjanje v tej temi je do nadaljnjega onemogočeno.
  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...