Skoči na vsebino

Dirke v prvenstvu


Recommended Posts

1. Road Atlanta - 04.03.2018
MLX27781.jpg

Nam še dokaj nezanana Road Atlanta je naša prva postaja prvenstva. Dirkališče zgrajeno v ameriški zvezni državi Georgi v zgodnjih 70ih je stalnica ameriškega dirkaškega sveta. Posodobljeno leta 1996, se ponaša z 12 zavoji, ter mnogimi vzponi in spusti. Prav ta reliefna posebnost sicer dokaj kratkega dirkališča, pa bo tudi največji izziv za dirkače.

Nedelja 04.03.2018
Q  21:00
R  21:15
72 LAPS (LMP)

 

Uredil - PEK
Link to post
Deli na drugih straneh
  • 3 weeks later...

Uf, tole je pa bila muka. Preveč časa je minilo, pa je šla dirkaška kondicija skozi okno :D  

Q: Odpeljal soliden krog, pristal v zlati sredini GT3-jev. 

R: Na štartu sem vedel, da bo spokalo in tudi je, že na štartni ravnini (pa eni pravijo da tukaj ne znamo vozit :P), zato sem prvi del proge odpeljal na ziher in uspešno od slalomiral mimo vseh. Nato sta bila pred mano so-sloracerja Tuš in Kurent v Porših. Nekaj sem poskušal slediti, samo ni šlo. Kasneje sem opazil da so eni na taktiki 2 postankov, kar je bilo z moje strani povsem super. Tako sem po njihovih menjavah zlezel že na P4 med GT3, no po svoji menjavi sem spet padel na realno mesto. Po drugi menjavi sem prišel tik pred Kurenta, ki pa je s svežimi gumami, kljub mojim poskusom zadrževanja, prišel mimo. Na koncu P6, kar niti ni slabo glede na vložen čas v zadnjih mesecih. 

Se vidimo v Ameriki. 

Link to post
Deli na drugih straneh

Zame ena najbolj zanimivih dirk, saj se od Yanna nisem oddaljil več kot 2sec v vsej dirki, izmenjal z njim vodstvo kar parkrat, skoraj vse ovinke z njim v neki točki šel 2 wide, po ravnini tudi 3 wide s kakšnim GTjem skupaj. :)

Na koncu mi je ratalo zmagati s VELIKANSKO razliko 3sec, glede na dogajanje na stezi 95% časa. :)

GT avti so se lepo umikali, upam da smo bili tudi mi LMP dovolj uvidevni do GT klase.

Upam na podobno izenačeno dirko tudi na Road America. 

Link to post
Deli na drugih straneh

Prehitevanje z vaše strani je bilo, kar se mene tiče povsem ok.  Prvi del steze ni noben silil mimo, potem je bilo pa ogromno prostora. 

Ja vidva sta kar nekajkrat mimo priletela :D  

Link to post
Deli na drugih straneh

2. Road America - 18.03.2018
2017-IMSA-Weathertech-Road-America-Porsc


Še ena stalnica dirk čez lužo je Road America. Proga zgrajena leta 1955 ni nikoli ogledala pravih sprememb in je še vedno več ali manj v prvotnem stanju. Tako kot prva proga, ki smo jo obiskali, se tudi ta lahko pohvali z zanimivi spusti in vzponi, je pa steza veliko hitrejša in tudi najdaljša v našem koledarju. 

Nedelja 18.03.2018
Q  21:00
R  21:15
40 Laps LMP (38-39 GT3)

 


Server ONLINE

Uredil - PEK
Link to post
Deli na drugih straneh

Ok, setup za kvolije sem poštimal, samo kaj naj naredim, ko dam gor medium gume in mi na unem hitrem desnem ovinku (zavoj 11), odnese rit? Isto se zgodi še v ovinku 13a.... Kje tiči zajec? Hvala. 

Link to post
Deli na drugih straneh

Kljub navidez slabemu rezultatu , ena najboljših dirk v dolgem času .

Ponosen sem sam na sebe ker sem celotno dirko odpeljal brez katastrofane napake . Je bil en izlet , oz zdrs na travo pa še to samo zaradi tega ker sem hotel z enako hitrostjo kot lambo ki me je prehitel za cel krog odpeljat tisti neskončni desni ovinek .

Z Tomažem sma se lepo naganjala . Sem zašvical ful kot da sem požigalec . Tempa ostalih GT3 nisem mogel slediti niti v sanjah . Lamboti so me šišali za cele 3 sec ! morda je potreben še kak BOP  . Ali BOT "Ballance of talent"

Hvala team matu za setup .

Se že veselim naslednje . 

Uf Laguna  67 krogov  to preživet brez napake ....

Link to post
Deli na drugih straneh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...