Skoči na vsebino

DIY Volan iz fiberglassa


mičo406

Recommended Posts

živjo!

nekateri ste opazili F1 volan ki ga je Davorin Zorko "zokid" naredil namenjen je bil meni. Volan je fenomenalen, vendar sem se odločil da bi ga naredil iz fiberglassa mogoče tudi iz karbona. Prvo naj bi ustvaril kalup iz mavca (gips) sprednjo in zadnjo stran, pobrusil kalup in seveda polagal fiberglass. obe stranici bi pobrusil in jih nekako zalimal skupaj ti naj bi bil moj načrt. Zanima pa me če ima kdo kakšno idejo ki bi jo sharov :). trenutno sem na morju ko pridem domov pa direkt v francijo tako da vsaj 1 mesec nebom delal nič ko začnem vam bom nalagak slike... ce bi se kdo kdaj to rad naredil

Lp

Link to post

narediš prvo kalup iz modelarske purpene oz. polistirena in zgleda takole

wheel5-1.jpg

ko oblikuješ linije položiš gor poliester

wheel3-1.jpg

wheel4-1.jpg

Za zadnjo stranico pa lahko uporabiš vezno ploščo ker bo bolj volan stabilen, vsaj tako sem jaz delal, je pa možnosti xy!

Upam da ti bo kaj v pomoč!

Link to post

Ja to sem že videl, vendar mi nekako ni sem šel do prijatelja ,ki se ukvarja s fiberglassom... in mi je rekel, da bi bilo bolje, če bi naredil kalup, da steklena vlakna polagaš od znotrej.

Drugače pa hvala no ali si ti naredil ta volan?

Lp

Link to post

Ne točno tega kot je na sliki , sem pa delal podobnega in točno po takšni metodi,ker je na izi! Težko boš v notranjem kalupu naredil detaljne poteze oz smeri, še manj ko bo pol poliester trd, ga neboš v detajl pošmirglal!

takole zgleda končan volan

finished6.jpg

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...