Skoči na vsebino

DIY Handbrake + Button box


sniperprof

Recommended Posts

Živjo

Glede na to da imam doma 3D printer in bi mi ročna pri Dirt Rally prav prišla sem se kar lotil dela. Razmišljal sem če bi kar razstavil en star joystick pa mi nekako ni bilo do tega zato sem nabavil en Digispark in Arduino pro micro (ker podpirata USB HID). Digispark ima malo gnile knjižnice zato sem se lotil dela z arduinom.

Sedaj sem v fazi ko mi na protobordu deluje analogna ročna, imam tudi možnost preklopit v "digitalni" način (samo on off). Zdej par dni sem se @!#$"% s tem da bi imel še volume control (moral sem napisati še kratko AutoHotkey skripto ker arduino ima spet neke gnile knjižnice ki ne podpirajo "multimedia keyboard controls"), odločil sem se še za Mute gumb in glede na to da vozim tudi assetto corsa bom imel še dva gumba za ABS in traction control pa še nekaj ledic (ker mi res ostaja pinov xD).

In zdej bi bil vesel še kakšne ideje glede dodatnih gumbov/stikal, imam še cca 10 pinov prostih (3 analogne in ostalo so digitalni).

Približno tako bo zgledala zadeva (manka nekaj vijakov), button box pa ni še narisan.

No zdej pa zbiram konstruktivne kritike ;) Update bo pa enkrat kmalu (po izpitnem obdobju xD).

LP

rocna.JPG

Link to post

Mislim da za moje potrebe bo kar dovolj, glede na to da imam še praktično vse gumbe na mojem G25 nezasedene xD.

Tisto stikalo pa je namenjeno za "mode switch" med analogno pa digitalno ročno, če slučajno kaka igra ne podpira analogne oz. mi bo boljše eno ali drugo

Link to post

Hja to je zdej težko vprašanje :P Bi rad imel točno takega ali z več gumbi, več stikali, več potenciometri itd. za točno takega bi rekel okoli 50€ ker si prva stranka ;) Potem če bi rad imel boljše gumbe pa stikala pa več vsega se cena spremeni

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...