Skoči na vsebino

Nastavitve volana


Recommended Posts

Jack Spade - FFB Tweaker Files

Advanced Folder Management

Extract the zip file to desktop and follow these steps and guiding screenshots.

Step 1. - copy or drag folders

The listed folders 1 - 6 are superior folders that contain the important FFB folder with the tweaker files, so open the
superior folders and copy or drag the folder which is inside into: 

                    C/Users/User Name/My Documents/Project CARS 

.......so it looks something like this in step 1 screenshot. (Note, ignore the other stuff in my Project CARS folder)


Step 2. - activate a folder

The files or settings get activated only if the game detects a folder called "FFB" containing the files. To activate a folder
it must be renamed to "FFB". See example step 2 screenshot "FFB standard" renamed to "FFB". Now this is the active folder containing
the standard-classic files.


Step 3. - other selection example

Important - before checking an other folder or setting rename the active "FFB" folder back to "FFB standard" and follow example step 3 
screenshot select and activate folder "FFB 66%" renamed to "FFB"

I advice you to follow this procedure so you don´t loose track of the versions.

!!Make sure the folder structure is correct cause this is the only reason the files don´t work.
Important Note: The file values do NOT show up in the game's menus, the system simply ignores the car FFB setup menus.


You can check out the different versions while the game is running.

Before you start the game open the "Project CARS" folder and leave it open on desktop. In game switch back to desktop (Alt+Tab) do
the folder renaming, back in game Exit and Reload Session. This way you quickly can compare different versions.

Ruf RGT8 GT3 / Oulton Park makes a great test combo.
 

http://forum.projectcarsgame.com/showthread.php?22938-Jack-Spade-FFB-Tweaker-Files

 

Uredil - silicijeva dolina
Link to post

A si že kaj probal, jaz tele Jackove nastavitve spremljam že skoraj eno leto, ampak nekako ne probam? Sem ravno včeraj spet malo rF2 s Panozom pa Lolo (pa še ene par drugimi avti) spet vozil in bi dal "kraljestvo", če bi se dalo v pCars občutke v volanu nastaviti tako, kot jih občutiš v rF2 ali pa SCE. Tam je že default dovolj dober, da skoraj vedno veš, kaj te čaka (razporeditev teže se odlično čuti v volanu), Project cars je pa v glavnem "kar nekaj". Saj nekaj avtov še kar funkcionira, seveda potem, ko nastaviš mali milijon nastavitev, ampak jaz tega ne obvladam in potem nekaj štrikam in jasno "pulover nikoli ni končan". Nimam nobene želje biti najhitrejši, rad bi samo užival, ampak s pCarsi mi to zelo redko uspe. Dobro, da so še RRE, rF2, DR, SCE, AC .......

Uredil - AndrejS
Link to post

Te popolnoma razumem,ker,če si bral na forumu sem napisal,da je največja težava ravno FFB. Danes sem si vzel čas in naredil po tem postopku,ki sem ga zgoraj objavil in je izkušnja,kot dan in noč. Sem vozil Formula B in Aston Martin GT4 in sem končno tudi v tej igri začel uživati. Odpeljal sem online dirko z Aston GT4 in od 22. udeležencev zaključil na 2. mestu.

Datoteko,ki sem jo uporabil za FFB pa sem izbral 8. Kerbs Minus - Fy+Sop Mix in drugih nisem niti probal. Obvezno pa si datoteko,ki jo boš izbral preimenuj v FFB,da ti jo bo igra zaznala. Prvo jo kopiraj(ne izreži!) in prilepiC/Users/User Name/My Documents/Project CARS in še le na to jo preimenuj. Sicer pa imaš zgoraj navodila v sliki in besedi. Če pa kaj ne boš vedel pa le vprašaj,rade volje pomagam ;)  

PS: Seveda takšnega občutka kot jih imaš v pravih simulacijah ne boš doživel,ampak lahko boš vsaj vedel kdaj ti kolo spodrsava in kaj se dogaja z dirkalnikom. Tudi jaz sem imel probleme,ker sem se navadil na iR,kjer je že v osnovi ful dober občutek.

Link to post

Ma, bral že na stari WMD in novi pCars1 strani, sam me ni prepričal. Bom poskusil upajoč, da bo tudi za T300rs rezultat "kot noč in dan". Po zapisanem sodeč imaš torej zdaj drsalke dobro nabrušene in v ovinkih prijemljejo.

Link to post

Tole se pa ZELO dobro pelje. Ok, test je bil dolg samo eno urco, pa nisem kaj preveč brkljal po nastavitvah (sem nastavil kar one brez SC) in prvi štirje FFB setupi so res zanimivi. Še vedno sem počasen, ampak za ene 3 sekunde manj. In občutki so precej boljši, verjetno zato, ker se avto (MP12 GT3) drži ceste kot klop. Malo je treba kakšen oversteer zmanjšat, ampak drugače je pa to kot ene vrste cheat (ki ga pa itak uporablja kar precej ljudi v MP).

Skratka, :shock::D:)

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...