Skoči na vsebino

Zaključek prvenstva v reliju 2026

Za nami je še ena sezona virtualnega dirkanja v reliju. Tretjič zapored v simulaciji Richard Burns Rally, po nekaj letih pa tudi kot uradno državno prvenstvo Republike Slovenije.

Kot prejšnja leta, smo tudi letos prvenstvo razdelili v 2 točkovanji. V podporni kategoriji so dirkači vozili avtomobile razredov Rally4, R2 in S1600, skupno točkovanje pa so dominirali dirkalniki razreda Rally2, poleg R5 in A8. Sezono je sestavljalo 7 različnih relijev, z začetkom v Monte Carlu, kjer je za dodatno popestritev poskrbelo še vreme. Že takoj se je pokazalo, kdo bodo glavni favoriti za naslov, saj so se Likar, Velkavrh in Novak Sedej z izjemnim tempom odpeljali konkurenci. V podporni kategoriji je najbolj suvereno začel Cimrmančič pred Kavčičem in Novakom.

Nato se je karavana preko zasnežene Švedske selila na Poljsko, kjer smo bili priča edinemu reliju v sezoni, kjer sta nas čakala tako asfalt, kot tudi makadam. Sledila je klasika: Finski rally, z dolgimi skoki po zavitih gozdnih cestah. S Finske pa smo se selili na popolnoma drugačne odseke. Rally Slovenija-Italija je postregel z izjemno tehnično zahtevnimi in zavitimi cestami. Pred zadnjim relijem sezone so nas gostili še v ZDA.

Za konec pa smo se selili na Češko. Pred relijem sta bili še obe prvenstvi popolnoma odprti. V podporni kategoriji smo pričakovali boj med Cimrmančičem in Kavčičem, saj sta ju ločili le 2 točki. Potihoma pa je napad planiral tudi tretjeuvrščeni Ivančič. Naslov je po napaki in odstopu Cimrmančiča pristal v rokah Jakoba Kavčiča, ki je celo sezono kazaj izjemno hitrost in razen odstopa na Švedski ni delal večjih napak. Cimrmančič je rally zaključil po pravilu Superrally in tako ostal pred Ivančičem na tretjem mestu.

V skupnem točkovanju ni bilo nič manj napeto. Novak Sedeja in Velkavrha je ločilo 3 točke in pol in pričakovali smo vožnjo na polno. Velkavrh je takoj napadel in po 2 delih že imel 20 sekund prednosti pred Sedejem, vendar je v zadnjem delu naredil napako, ter tako prepustil zmago konkurentu. Na tretje mesto v prvenstvu se je z izjemno vožnjo uvrstil Primož Blatnik.



Končni vrstni red skupno:

  1. Šan Novak Sedej
  2. Mitja Velkavrh
  3. Primož Blatnik
  4. Nik Likar
  5. Vojko Sedej

 

Nagradni sklad skupno:
1. mesto – MME Simsport Ročna Zavora
2. mesto – 90€
3. mesto – 60€
4. mesto – članarina za leto 2027
5. mesto – članarina za leto 2027

 


Končni vrstni red podporno:

  1. Jakob Kavčič
  2. Blaž Cimrmančič
  3. Miha Ivančič
  4. Kevin Novak
  5. Klemen Novak

 


Nagradni sklad podporno:

  1. mesto – Rallyshow.si bon za 200€
  2. mesto – 90€
  3. mesto – 60€
  4. mesto – članarina za leto 2027
  5. mesto – članarina za leto 2027