Skoči na vsebino
n1vekk

DiRT 4

Recommended Posts

Uredil - AliBuggy
...If you try thinking, you are too slow!
  • Upvote 2

Deli ta prispevek

Basic setup guide: Jst sm komej zdej zacel pocasi razumevat probleme s setupom v d4 in po mojih ugotovitvah je vecina (ce ne usi) autou pretrdo nastavljenih za podlago po kateri se vozi. Problem nastane predvsem spredaj saj auto noce zavit v ovinek in pri pospesevanu iz ovinka, ko imamo vtis da je diferencial odprt.

Najprej se splaca zacet pri anti-roll barjih, na makadamu, predvsem na pocasnih rallyjih so lahko minimalni ali pa celo 0 saj ce ne, pride do nenadne izgube oprijema na zadnjih kolesi (predvsem pri RWD) ali pa samo understeer ce je problem na sprednjih kolesi, na asfaltu morajo sezmeraj bit kolkrtolko trdi. Vzmeti je ravno tako treba imet malo mehkejse, da dovolimo weight transfer (predvsem na makadamu), ce ima auto na voljo tender springs pa je po mojih izkusnjah dobro ce so malo trse (te pomagajo pri iztegovanju navadne vzmeti  in s tem pomagajo amortizerju) da kolo cim prej spravi v stik s tlemi (predvsem na neravnih podlagah kot so v walesu in australiji).

Pri amortizerjih je (ce je na voljo) fast bump in rebound boljsi mehek zato da amortizer pozre grbine in hitro vrne nazaj medtem ko je slow bump in rebound odvisen od podlage...na asfaltu malo trsi zato da avto ne "plava," na makadau pa mehkejsi zato da se amortizer cimbolje prilagodi podlagi. Pri amortizerjih sta se bump in rebound zone division ki doloca kdaj deluje fast bump/rebound in kdaj slow ampak tistega pa ne razumem. 

Gear ratios je odvisen od proge in auta, brake bias pa je po mojih izkusnjah vredu nastavljen po defaultu. Ostane se alignment in difereciali...pri prvemu vam nevem kaj dosti svetovat pr diferencialih pa je za zadn pogon skorej najboljse da so max zaprti, pri 4x4 pa je spet odvisno od oprijema, za asfalt so lahko malo bolj odprti, za makadam malo bolj zaprti, torque split pa je odvisen od nacina voznje. 

Ostane se sneg, kjer je po mojem razumevanju mehkejse boljse ampak nism se nic testiral. Sej ta guide ni popoun ampak upam da vam bo usaj malo pomagal, ker vem da je tezko in zamudno se lotit stimat setup in sm se tudi jst tega izogibal ce se je le dalo...v D4 se ne da. 

P.s.: ne spreminjat vec kot dveh stvari hkrati ker potem neboste vedli kaj pomaga in kaj ne

Uredil - n1vekk
  • Like 2

Deli ta prispevek

Hi

Bom kar tuki vprašu. Kje se da kupit poceni Dirt 4. Na Steamu ga ne kupim. Hvala 

Deli ta prispevek

Hvala [ok]

Deli ta prispevek