Skoči na vsebino
Sign in to follow this  
AliBuggy

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy

Recommended Posts

Napisano (urejeno)

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji.

Ravno zato sem bil danes odkrito presenecen nad Krizno jamo! Imeli smo namrec team building. Ne pricakujec pac nicesar, ker seveda ni oglasevano nikjer. Gremo pogledat, se malo sprostit s kolegi pol nekaj pojest in popit pa bo.

Zivim 20km stran pa se nisem bil v temu dragulju do sedaj in  sem bil sokiran :(

Prides nikamor, sredi gozda, nikjer nobenega. Dobis skornje in lucko ter se spustis v jamo, ki so jo sele pred 90 leti popolnoma odkrili. Na tebi je ali se odlocis za 2 urno, 4 urno ali 7 urno turo (ta je na volja zgoj pozimi).

Mi smo bili na prvi pa mi je zal da nismo sli na srednjo PR rating od 10 -65 let naprej, tako da je druzinam prijazno.

Vodic/animator cista 10-ka. Informativen in zabaven. Najprej se sprehodis po poti jamskih medvedov, spoznas "POPOLNO" temo ter stalnih 8 stopinj zadnjih 10K let WTF!!!!!

vlaga 90%, zivljenje v jami zanimivo, neodkrite lepote nenormalne. Ce imate kdaj cas, ki ne veste kako ga porabit, priporocam zelo mocno to destinacijo. Jaz letos usekam z otroci 4 urno!

Lebdeca-goba_small2-2-1024x768.jpg

Fasciniran, predvsem zaradi pristnosti.

BTW: ko smo se spuscali v jamo je ven prisel nek clovek s SUP-om, po katerem so se videle se kapljice vode...oblecen v kopalke. Mi vsi smo namrec bili v dveh jaknah in 3 stumfih :)

Na prvi turi gres najprej pes potem s colnom cca 15 min, na 4 urni pa gres cez polovico od  vseh 45 jezer, ki so v 9 km dolgi jami...EPIC!

Uredil - AliBuggy
  • Upvote 7

Deli ta prispevek

MUska samo zato, ker se ne zavedamo kaj vse je okoli nas, ce nam res ne porivajo ogabo pred nas...obratna analogija je pa lahko

Deli ta prispevek

On 21/04/2018 at 0:55, AliBuggy je napisal:

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji.

Ravno zato sem bil danes odkrito presenecen nad Krizno jamo! Imeli smo namrec team building. Ne pricakujec pac nicesar, ker seveda ni oglasevano nikjer. Gremo pogledat, se malo sprostit s kolegi pol nekaj pojest in popit pa bo.

Zivim 20km stran pa se nisem bil v temu dragulju do sedaj in  sem bil sokiran :(

Bil konec letošnjega januarja na 7-urnem ogledu ... Lepo opisano, tako da ni kaj dodati tvojim besedam, razen da daljša tura samo še potencira doživetje ;) Res pristna izkušnja! Smo pa zaradi neugodnih razmer pomoje 3x prestavili, ampak je bilo itak vredno počakati. Vodič je potem na ogledu rekel, da imamo res idealne razmere saj je bila voda kristalno čista.

Deli ta prispevek

Napisano (urejeno)

Cel "pocitniski" teden sel cez dokaj kul a prehitro. Otroke sem nekako segnal v naravo. Obiskali smo nekaj lokalnih izletniskih tock, ogledali Kolpo za razliko se od zgoraj (Kozice), se pofockali ter uzivali v lokalni kulinariki, bolj zato, ker se z zeno nisva znala zmenit kdo bo tisti dan kuhal :)

Na avtu zaslisal cudne zvoke pri pospeseveanju. Sel do lokalnega mojstra, ki obnavlja turbine, pa pravi da je vse OK. Sem postal paranoik ali je to zgolj zatisje pred neurjem?

Vseeno, krasen obisk pri Ivancu v Velikih Lascah. Model sel peljat, spreobala sva avto do faze, da se je iz diskov kadil na polno....sem pa izlocil turbino kot krivca do popolnosti :D

Predlaga sprostit izpuh, saj turbo motorju to najbolj pomaga. Ali bi sprobal z downpipom, ki ima gor preCAT, pa me pol lahko heca lambda na drugi stari, ce ne bo preprogamirana ali zamenjati samo drugi del z gibljivo cevjo in 400CPI katom, ki je pomoje ze krepko utrujenm zaradi nenhnih kratkih relacij, ki jih je imel avto preden sem ga kupil...sedaj ko je na plin pa sploh.

Pol pride pa v upostev se catback sistem, ki bi ga bolj kot zaradi performanca turbine imel, da mal masinca zapolje, ker stock je tako zaprt da skor boli :S

eh ja...nacrtov in sanj se polno, sicer pa kaksen dolgcas bi bil ce nebi iskali perfekcije s cimerkoli se ukvarjamo?

Uredil - AliBuggy
  • Upvote 3

Deli ta prispevek