Skoči na vsebino
Serverji :
Sign in to follow this  
AliBuggy

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy

Recommended Posts

Ze skoraj teden se testira in optimizira nova platforma, ki bo nadomestila trenutnega I7 2600@4Ghz 1600Mhz RAM Cl9 na Z77 cipsetu.

Vzel sem R5 2600 na X470 platformi z Gskill FlareX 3200cl14 RAM-i. Je to jeba ali pac ne vem. Pa svoje sem spet zelel po dolgem casu malce sprobal to silicijevo loterijo in spet OC-jat, pa po 7-ih letih je morda smiselno stvar tudi malce modificirat v sessn roomu.

Trenutno tecejo stabilnostni testi, ker probam iztisnit MAX, tako da GPU-ja 1080ti se nisem migriral in ne morem podati kaksnih konkretnih opazanj..je pa to moj namen. Dirt Rally ima integriran bench in me resnicno zanima ali bom kaj pridobil v min frejmih, ki so tisti ki pokvarijo igralno izkusnjo ali bo samo multitasking in recording doprinesel kej. Sem pa na 1440P 144Hz Gsyinc

Pa da vidimo ce sem se spet ustrelil v koleno

Uredil - AliBuggy
  • Upvote 1

Deli ta prispevek

Ocitno menjava vseeno ni bila taksen zajeb, kot sem mislil da bo ;)

Integriran Dirt Rally benchmark - 1440p@144Hz - Ultra preset - Gsync-ON - oba sistema isti GPU

I7 2600@4Ghz:

Min -72 fps
Avg -87 fps
Max -107 fps

Ryzen 5 2600@4Ghz
Min -116 fps
Avg -138 fps
Max -167 fps

Sem se pa konkretno z memory sekundarnimi timingi igral, da sem dobil stabilen sistem. Pri Ryznu zategnjen in hiter ram prinese proporcionalno dosti vec, kot pa visanje frekvence CPU-ja. Min frejmi najbolj stejejo, ker je verjetno tudi vam v ovinkih na bremzanju, sploh v gozdu fps obcutno padel in povzrocil malo drame.

Danes odpeljal ze daily-je, na katere nisem ravno ponosen...tko da imas lahko tudi zlat HW, ne bo pomagal ce ni skilsov in koncentracije, pa verjetno tudi kancek srece :D

Uredil - AliBuggy
  • Upvote 3

Deli ta prispevek

malce simbolike a vseeno tudi o tem zakaj rad vsak petek pridem na SR ;)

• Upvote 1

Deli ta prispevek

peesda, menda moram pa vseen pazit, da se ne bom enkrat zavedal in streznil ;)

Deli ta prispevek