Skoči na vsebino

Formula 1


bremzy

Recommended Posts

Kar se 15k obratov tiče je točno tako kot je Vodičar povedal... vsi dosežejo že pri 12k obratih max pretok goriva v motor 100kg/h, tako da ne more nihče doseči 15k obratov... ne vem kako niso to zračunali že prej. Poleg tega doseže turbo motor max navor že veliko prej kot pri 15k obratih, zato ni nobene potrebe da bi jih zvrteli do konca, kot je bilo to npr. zelo pomembno pri N/A motorjih.

 

Zvok F1 je bil večinoma vedno alfa in omega motoršportov... z ukinitvijo brutalenega zvoka so za moje pojme vzeli 30-40% forumule. Velik del vpliva zvoka je seveda na sami pisti, kot ste sami pogruntali... torej kdo bo še plačeval nenormalno visoke cene kart, ko že itak nimaš tako veliko za videt, kot pred TV-ji, zdaj pa še ta udarec!? Če pa ne bo naroda na pistah, tud pist za dirkat kmalu ne bo več.

 

Po drugi strani se strinjam da so morali V8 iti v pokoj... to je zastarela tehnologija. Prej ali slej bodo samo še na baterije in pravilno je tako. Torej bo treba že danes razmišljat kakšne sub-woorerje bodo montirali na bolide, da bo efekt zvoka ostal. Zvok je na žalost št. 1 sinonim za hitrost, saj samo z vidom zelo teško ločiš različne hitrosti. Tudi v zgodovini motoršporta je bilo tako, da tisti avto ki je bolj rohnel, je zelo verjetno tudi bolj letel... od tukaj večino današnjih frustracij z zvokom F1.

Link to post
  • Odgovori 2,5k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Williams Martini Racing uradno    

Posted Images

Bedno postaja tole ja. Sicer je pa na dirkah zanimivo da kljub udarnemu zvoku pred časom večina ljudi v ušesih nosi glušnike, tako da jih po novem več ne rabijo. Sam sem zdržal vse evente na tribuni brez tega. Sprva tako samo občuduješ, potem pa se navadiš. 

Link to post

Ne vem, v motošportu je za moje pojme dobesedno VSE zvok, pa seveda da visoki ali čim višji vrtljaji. 

 

Pa naj en reče, da ni zvok vse..

 

Zvok NI vse!  [krniki]  ...če bi bil, pol bi dirke prenašal po radiu in ne po TV. ;)

Link to post

Letos sem nameraval iti gledat dirko v Avstrijo,pa ne bom šel in to samo zaradi zvoka motorja. Nekakšen majhen protest :D Raje grem gledati Blancpain serijo ali pa kakšno F3 je bolj atraktivna. Za mene je zvok motorja simfonija za ušesa,to kar pa ima ta F1 sedaj pa ni podobno ničemer. Gledal danes F renault in je dosti bolj zanimiva,ker prihrumijo kot se šika,ne pa te dušilke z 1.6 motorji. F1 za moje pojme ni več kraljica motošporta,ampak kar nekaj. Dirke pa spremljam samo zaradi dirkačev,ki za nastalo škodo niso krivi. 

Link to post

No, je res da je 20 letnica njegove smrti in si lahko malce privoščijo ob "obletnici" - RIP.

 

...

 

Prost govori sedaj. Dosti resnice nisem (nismo) niti vedeli do sedaj, kakšne bonitete je imel Senna pri McLarnu. Hudo.

Uredil - Mitja Bonča
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...