Skoči na vsebino

Računalniki


gregor vodicar

Recommended Posts

  • Odgovori 630
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

...ja od 9-ih ventilatorjev v ohisju se ne utrne samo solza...dobis lahko tudi vnetje oci in uses

Ko berem ta naš forum, sem ponavadi kar konstantno v solzah.

NE naročujte več na hoh.de malo si preberite ostale slo forume. Do 16. novembra je bil hoh.de insolventen in je v stečajnem postopku. Ljudje so naročili po par 100 eur zadeve in jih niso dobili + den

Posted Images

Rabil bi eno pomoč in sicer glede "novega" računalnika. Moja trenutna gajba ne zmore več požirati Assetto Corse normalno in zatorej, ko nas je več kot 10 trpi kot pes na ketni. Posledično me mineva volja do dirkanja, ker so tesne borbe par krogov zapored nemogoče, ker mi slej ko prej zadeva rahlo štekne, kar je dovolj, da se naredi štalo. 

 

Skratka iščem en poceni sistem, ki bi mi gnal špil. Kak je nek srednji rang, da bi zadeva delovala bp. Drugega tako ne igram in ne rabim zdaj grafične za 500 ojrov in zadnji i7, ker ni ne denarja, ne potrebe. Rabim stabilen sistem, ki je po možnosti dovolj tih. 

 

Hvala za pomoč. 

Link to post

Ta teden sem pri kolegu testiral nvidio gtx 750ti, v Avstriji jo je kupil za 135€. Rekel je, da je raziskoval zmogljivost in da je od moje gtx 760 vsaj za tretjino slabša, ampak slika je bila vrhunska, sem bil totalno presenečen.

 

Pomagalo bo, če napišeš kaj imaš zdaj :)

Uredil - Tomaž
Matjaž je bil prehiter
Link to post

Raj povej kok maš budget :D
 

 

Mislim da bo dovolj i5 za 200€ + matična (cca 70€), 8giga rama (70€) in grafična za cca 200€ (r9 270x,) napajalnik za ene 50€, ohišje 30, pa HDD 60€. 

nanese cca 700€ če rabiš cel sistem, ampak AC bo delal BP. 

 

 

 

... Če je budget nižji, moraš potem že i3 vzet za (prišparaš 70€) in pa 750ti (prišparaš v slo 50€), skupaj cca 600€ vse skup....

 

...slabše od tega se pa ne splača kupovat. (dodatnih 30€ prišparaš lahko še na ramu, ga vzameš le 4giga)

Link to post

Jaz sem si nabavil tale sistem na hardwareversandu. Battlefield 4 dela recimo na skoraj max nastavitvah ku keks, nevem na pamet kakšen je fps, ampak štekanja itd. ni. Verjetno bi tudi Assetta delala normalno potem, je pa še nisem sprobal..

Sestava je AMD.
 

8GB-Kit Crucial Ballistix Sport Series DDR3-1600, CL9   64,98 € 1 64,98 € AMD FX-8350 Prozessor, Boxed, Sockel AM3+   155,47 € 1 155,47 € ASRock 970 Pro3 R2.0, AM3+, ATX   59,89 € 1 59,89 € Cooler Master Hyper T4 CPU-Kühler - 120mm   21,10 € 1 21,10 € Cooler Master N300, ATX-Midi-Tower, schwarz, ohne Netzteil   32,94 € 1 32,94 € Lepa 550W MAXBRON 80+Bronze 12cm Lüfter   55,93 € 1 55,93 €  

Grafična kupjena posebaj, Sapphire Radeon R9 270x, ter sedaj sem naročil še par ventilatorčkov ter regulator za par dodatnih ojrov in nekoliko boljše hlajenje, tišje delovanje kompa. Hladilnik za proc. lahko vzameš tudi Evo 212, napajalnik xfx 550w, disk pa recimo en ssd od intensota (so nekoliko cenejši in povsem solidni).. So pa cene vidim malenkost drugačne na tej spletni strani kot so bile par mescov nazaj (poštnina za SLO 11€, pri nakupu nad 400€ lahko uporabiš tudi 5€ kupon). Rami so recimo celo cenejši.. In pa klikaj vse kompunente prvo preko idealo.de, da prišparaš še nekaj evrov.

Torej to ti je neka solidna, budget friendly AMD sestava. :D

Link to post

Janko to je kar super sestava za ta denar. 

Tomaž ta sestava,ki si napisal ni nikoli vredna 500€,kvečjemu 150€. Dvojederni procesorji so zgodovina(žal tako je),tudi grafično je že zdavnaj povozil čas in nikoli ni bila v vrhu serije 7. 8GB rama pa sklepam,da govorimo o DDR2 vodilu.  

Link to post

Ne vem če boš kje kaj bolj primernega dobil za Assetto laufat kot tisti za 500€ na bolhi. Pa še 24mesecev ima garancije, tako da si brez skrbi.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...