Skoči na vsebino

Računalniki


gregor vodicar

Recommended Posts

  • Odgovori 630
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

...ja od 9-ih ventilatorjev v ohisju se ne utrne samo solza...dobis lahko tudi vnetje oci in uses

Ko berem ta naš forum, sem ponavadi kar konstantno v solzah.

NE naročujte več na hoh.de malo si preberite ostale slo forume. Do 16. novembra je bil hoh.de insolventen in je v stečajnem postopku. Ljudje so naročili po par 100 eur zadeve in jih niso dobili + den

Posted Images

Velikost bo verjetno kar 120mm. 3, morda 4 komade. En bo spredaj, en zadaj, en na vrhu, ter morda en na stranici ali pa kar dva na vrhu. Zaenkrat imam 3, ki pa nimajo opcije PWM in delujejo skus na maksimumu, kar pa je za sam idle mode preglasno za popi*dit. :D Tak, da bom zamenjal.

Link to post

Sej loHk,da veš, sam ne bo nč narobe če omenim. Sam sem pred kratkim menjal ventilator na zadku kompa (120mm), za ta namen sem kupil original aerocool fen, prklopu in razbiju glavo, zakaj mi ga vrti u uberture. Problem je v 3-pinskem priključku, ki ne omogoča regulacijo vrtljajev; za to so namenjeni feni s 4-pinskim priklopom. V mojem primeru sem to rešil s priloženim podaljškom, ki voltažo zniža z 12v na 7v al neki podobnga.

Link to post

Hvala Ma! za konkreten odgovor! Ne vem pa a si se zatipkal al bi resno na novem compu bolše delalo 2x4GB rama kot 4x2GB? CPU sem pa probal navit frekvenco na 150 :D ma je po 20 sekundah klecnu :D, FPS-ji so bli pa isti, tko da sm dal kar ne default. 

 

Matična plošča ima omejeno hitrost prenosa med CPU in RAMi, pri vsakem prenosu podatkov, če ta ni zaporeden, je potrebno za vsako banko zraven podati še naslov kamor naj v/iz RAM/a piše/bere, zato tukaj pride do majhnih razlik, poleg tega je vseskupaj fizično ločeno, ponavadi zelo dobro optimizirano al vseeno obstaja neka zakasnitev ki je višja pri 4 modulih kot pri 2 (ponavadi vsaj SQRT(2) višja)...

Je pa seveda predpogoj, pri obeh konfiguracijah, da se uporablja 64bit OS, kar pomeni da bo OS sposoben naslavljat vse pomnilniške lokacije in tako možno naslavljati več kot 3,5GB RAMa.

 

Brskam in brskam po netu in povsod najdem neke različne predloge. Torej zanima me (ker vas je tukaj par komp majstrov), katere ventilatorčke za ohišje kej predlagate? Prednost bi dal predvsem tišini. Noctue glih ne rabim, nekako gledam cenovni razred tam med 8-10€ na en komad. Torej, da je tih, ima možnost reguliranja rpm, ter cena tam 10 ojrov.

 

Večji kot je ventialtor, počasneje se bo lahko vrtel da doseže isto količino premaknjenega zraka, in zato tudi deloval tišje.

 

Osebno sem se enkrat odločil in nabavi novo ohišje (in še dodatno en ventilator), nad katerim sem nadpovprečno zadovoljen in mi služi kot je treba. tih, lep, enostaven, modularen

ima več različnih ventilatorjev (mislim da 12 in 14 cm), ki so zelo tihi, skoraj neslišni, ko grafična ni obremenjena se skoraj ne sliši, ko pa je, pa itak ventilatorji od grafične preglasijo vseskupaj (a s slušalkami ali vklopljenim zvokom to ni moteče)

 

Govora je o Fractal Design - DEFINE R4 Black Pearl (link),

veliko in predvsem zelo težko ohišje,

ki ima izolacije (podobno si lahko tudi sam izoliraš ohišje, le pazi, da se ti ne bo zaradi absorbcije zvoka začelo dodatno segrevat, kar bi pomenilo hitrejšo vrtenje ventilatorjev)

je modularno, tako da lahko nepotrebne disk tray-e enostavno odstraniš

je veliko, tako da je prostora za do skupaj 10 diskov/ROMov

je prostorno tako da tudi daljša grafična pride BP notri

ima filtre proti vnosu praha,

ločeno mesto za PSU

in mislim da vse se lahko spreminja brez uporabe izvijača, saj so namesto navadnih vijakov priloženi takšni, ki jih lahko z prosto roko navijaš,

ima gumjaste blažilnike za trde diske, kar dodatno zmanjša vibracije

a je zelo težko (verjetno zaradi količine HDD), ker pa ga ne prenašam to ni problem :)

 

pred časom (10+ let) so veljali Zalman ventilatorji za non plus ultra,

vedno se bo našlo nekaj, kar bo motilo oz bo najglasnejše, sploh, če si želite tiho delovanje sredi noči v sobi kjer spite, to bo z ventilatorji skoraj nemogoče doseči (še v posebni omari se bo zadeva slišala ;) )

 

preden sem zamenjal ohišje sem poizkusil izolacijo s peno znotraj navadnih ohišji,

zamenjavo ventilatorja v PSU, na samem ohišji, gumjaste podložke,... nič ni bilo dovolj dobro.

ne pravim da bo to ohišje rešilo vse zvočne probleme, jih pa estetsko in občutno zmanjša ;)

 

good luck

Link to post

Moram potrdit glede Fractala. Jaz imam tih računalnik v povprečnem ohišju, vse komponente so bile kupljene s tem namenom (najhitrejši ventilator pri polni obremenitvi se vrti na 1250rpm), ampak proti Troštovemu Fractalu je kot v tovarni :)

Link to post

Ohišje je solidno, zadovoljivo. Uporabljam pa Cooler Master N300. Pač ventilatorji se vrtijo na 1300-1400 RPM, kar je za mene, ki imam res rad tišino pač preveč. :)

Kaj pa mogoče še kakšni šraufki za zmanjšanje vibracij, kdo uporablja, naredi to kakšno razliko?

Link to post

Jaz mam z unim potenciometrom znižane 3 ventilatorje na ohišju na 300 rpm, od proca mam pa tam okol 500 (mugen 2 neka jajca), grafična je tudi tiha 1000 rpm super silent blades by msi :D........marsikateri laptop je glasnejši :D.

 

Priporočam velike ventilatorje s čimmanj vrtljaji in to je potem neslišno, vse ostalo je sesalec :)

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...