Skoči na vsebino

Računalniki


gregor vodicar

Recommended Posts

  • Odgovori 630
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

...ja od 9-ih ventilatorjev v ohisju se ne utrne samo solza...dobis lahko tudi vnetje oci in uses

Ko berem ta naš forum, sem ponavadi kar konstantno v solzah.

NE naročujte več na hoh.de malo si preberite ostale slo forume. Do 16. novembra je bil hoh.de insolventen in je v stečajnem postopku. Ljudje so naročili po par 100 eur zadeve in jih niso dobili + den

Posted Images

Odvisno za kaj potrebuješ računalnik. Verjami,da računalnik ni nikoli tako močan,da ne bi mogel biti še bolj. Jaz kište ne bi nikoli zamenjal za prenosnik,ampak sem ga dokupil, da mi služi kot nadomestni pc. Sklepam,da si na sloracingu zaradi igranja simulacij, torej se kar drži te kište.

Link to post
  • 4 weeks later...

Teden nazaj je nečaku strela skurila comp. In zdaj nism pogruntat kaj je šlo. Torej, vžgem comp in se zažene, ni tistega piska na začetku in monitor nima signala. Napajalnik dela, oba ram-a tut verjetno ni skurilo(probal z enim, in potem z drugim), disk dela(priklopu na mojga), probal sem monitor prklopit na integrirano grafično, tudi nič. Verjetno je matična al je lohk še kaj drugega?

Imajo drgač zavarovano hišo proti udaru strele, in je reku agent da jim bojo kril stroške, samo račun naj dajo zraven. Kdo ve, a krijejo tut stroške diagnoze npr.? Da dam na servis pa nej zrihtajo. Sestra je šla na morje zdej, ji bom reku da vpraša agenta, samo tko, če je že kdo imel tak primer, pa če ve a krijejo tut to?

Link to post

Jaz sicer takega primera nisem imel, se mi pa zdi, da bi morali krit tut stroške diagnoze. Drugače nej ti pa oni povejo kaj je crknil (če so tolk pametni), da ne bo diagnoze zraven. U glavnem...mislim, da bi morali krit "stroške popravila" compa in ne samo delov, ki so crknil.

Link to post

Ne vem, če krijejo tudi diagnozo, vem pa da rabiš uradno potrdilo s servisa, da stroški popravila presegajo vrednost naprave. V tem primeru ti zavarovalnica krije novo opremo. Vsaj tako je bilo pri meni...

Link to post

tak je odvistno kaksna strela je udarila, direktna al indirektna, preveri kaj pise na polici, naredis zahtevek na zavarovalnici, neseš pc na uradni servis naj ga popravijo, plačas račun in ga dostaviš na zavarovalnico. Se prej pa preveri ce je zavarovano na novo vrednost

Link to post

Jaz imam zavarovano stanovanje proti direktnem in indirektnemu udaru strele in mi krijejo vso belo tehniko,TV,radijo,PS,Xbox,racunalnika pa ne,kar je malo čudno.

Kar pa se tiče tvojega primera,je lahko udar strele uničil v napajalniku eno linijo in se ti sistem ne bo zagnal. Vrteli se bodo ventilatorji na grafi,PSU-ju,nobenega piska ne bo,ampak PSU ne bo dal dovolj štroma po liniji,da bi zadovoljilo apetite grafične,HDD-jev in ostale periferije. Prvo nabavi nov napajalnik ali pa si ga sposodi,samo glej,da bo enako močan oz.močnejši. Če pa še to ni krivo,potem pa je po vsej verjetnosti skurilo kakšno vezje na plati,ampak sem skoraj 100%,da je napajalnik.

Link to post

Računalnika v polici ne krijejo zato, ker za računalnik obstaja posebno zavarovanje (Triglav sem 100% da ma, ostali nevem). Sam sem imel 3 leta po nakupu

zavarovan računalnik in ko mi je crknila grafična kartica, so mi vrnili kupnino nove.

Link to post

Jest pri svojih trinajstih in pol letih še nimam svojega kompa, zato sem na družinskem PCju. Že nekaj časa nazaj sem ugotovil, da roko na srce žal ni nekaj najboljšega, sploh kar se tiče gaminga, ampak zaenkrat kar nekako shajam. ;) Matrajo ga predvsem GPU zahtevne igre, tako da kakšnega rFactor 2 ali Assetto Corsa žal ne poganja več najboljše... bo že nekako. ;) Specifikacije so pa nekaj takšnega:

 

CPU:   Intel i5 3330 @ 3.0GHz, ki ob polni obremenitvi iztisne celih 3.20GHz (integrirana v matično)

GPU:   ATI Radeon HD 4550 @ 2031MB, 60Hz @ DirecX 11

RAM:  4096MB DDR3 @ 1600MHz

HDD:  931GB Western Digital Caviar Green (za barvo nisem 100% :D )

OS:    Windows Vista Home Premium 2007

 

Ostalih podatkov (mamaplata) žal trenutno nimam na voljo, toliko vem iz glave, model matične pa dodam takoj, ko ga dobim. Kot sem že omenu, sistem ni najboljši, za internet, delo v excelu, pisanje reportaž in igranje starejših iger (RBR, LFS, rF1...) pa je ša nekako. Letos in malo še naslednje leto ga bom še prenašal, nato pa grem na svoje in mi je vseeno, kaj bo s tem. :D Je pa problem tega kompa tudi OS, Vista je ena najbolj smotanih oken, kart jih je kdaj bilo. Čez 7 Ultimate in XP Professional (SP3) ga zame ni poleg pozabljene 95ke v kombinaciji z 386/486. :D 

Ali je na forumu kdo, ki se spozna na sestavljanje računalnikov? Moj bo sestavljen, in bom potreboval nekoga za svetovanje. ;)

 

lp,

Nik!

Link to post

BTW višina denarja nima veze z kvaliteto komponent. Prej je prišla Radeon R9 280x 300€ sedaj jo dobiš za 170€  . Dober AMD proc. dobiš za male pare,če pa si rukjen na Intel boš pač moral seči malo globlje v žep. DDR3 rame dobiš tudi za solidne pare,saj ne rabi biti 1600Mhz,ker to nima nobenega vpliva na igranje in hitrost pomnilnika. Moja konfiguracija res ni najboljša,ampak dokler igram vse igre na High nastavitvah je za mene čisto dovolj. 

Nik procesor ni najbolj slab in bo za enkrat čisto dovolj. Po konfiguraciji sodeč mora imeti plata vsaj eno Pcx ekspres vodilo v katerega boš sklačil grafično. Lahko pogledaš na bolhi morda boš našel kakšno,ki je dobra in obvezno,če kupuješ rabljeno naj ima potrjeno in še veljavno garancijo,ker nikoli ne veš kaj je z njo počel prejšnji lastnik. Kar se tiče OS je Vista morda bila na začetku čudna,ker smo bili vsi navajeni na xp-je. Sam rihtam dosti PC-jev,ki imajo nameščeno visto in moram povedati,da je delo enako na njej kot pa na sedmici. In zakaj je vsem čudna osmica? Ker je spet nekaj novega in ko je nekaj novega se moraš naučiti novosti. Glede RAM-a,če je možno dodaj še en modul 4GB in bo sistem laufal brez problema. Pa še nekaj,ko boste kupovali grafično,se prej pozanimajte kakšen napajalnik boste dali noter. Vsak ti bo rekel,da je dovolj 550W. Jok brate,ker slej kot prej ti bo sistem padel,ker bo teh 550(realnih 300W) laufalo vedno na polno in se zna zgodit,da bo katera linija odletela,potem si dal dreku focn. 

 

4GB Ram 35€

Napajalnik 46€

Grafična 170€

=251€ + poštnina par €

Pa imaš kišto za igranje AC definitivno na high nastavitvah,sploh sedaj ko so malenkost optimizirali grafiko.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...