Skoči na vsebino

VR Racing Room Ljubljana - KMALU


VRacer

Recommended Posts

Zdravo vsem!

V Ljubljani odpiramo VR Racing Room. Glede na to, da je tole THE forum za simulatorje, bom tu sproti delil napredek. Če bo seveda koga zanimalo :) 

Trenutno še iščemo prostor, imamo pa že rig - 3DOF P3 ter Oculus Rift. 

Na voljo bodo treningi - okoli 5e/10min ter mesečne dirke za mesečne nagrade. Vstopnica za dirko bo kvalifikacija prek treninga ali pa direktni nakup (cca 15e). Nekaj sponzorjev že imamo, ostale še iščemo. Zaenkrat bomo imeli samo en Rig - hotseat sistem. 

Na dan z vprašanji :) 

Link to post

Zakaj ne Vive Pro? Oculus rift se mi zdi, da je mal preveč povprečna stvar za tako zadevo. Sploh če daš človeku, ki ne pozna proge, se bo še hitrej skantu, ker praktično ne vidiš več ko 100 metrov pred sabo.

Volan bo direct drive? Pedala katera?

Uredil - zamex23
Link to post
  • 4 weeks later...
On 14. 1. 2019 at 20:19, zamex23 je napisal:

Zakaj ne Vive Pro? Oculus rift se mi zdi, da je mal preveč povprečna stvar za tako zadevo. Sploh če daš človeku, ki ne pozna proge, se bo še hitrej skantu, ker praktično ne vidiš več ko 100 metrov pred sabo.

Volan bo direct drive? Pedala katera?

Začenjamo na manjše, pa bomo zelo hitro stopnjevali opremo - po potrebi. Vseeno pa ne bi začel z manj kot Fanatec elite, baza in pedala. 

 

Platforma prispela in sestavljena, čez dve uri bo, upajmo, premikala zic po LFS progah. Sporočim, kako je!

  • Upvote 4
  • Like 1
Link to post
  • 2 weeks later...
On 1/14/2019 at 8:19 PM, zamex23 said:

Zakaj ne Vive Pro? Oculus rift se mi zdi, da je mal preveč povprečna stvar za tako zadevo. Sploh če daš človeku, ki ne pozna proge, se bo še hitrej skantu, ker praktično ne vidiš več ko 100 metrov pred sabo.

Volan bo direct drive? Pedala katera?

100m kaj?

To misliš, če imaš oculus 100m stran od obraza, da ne vidis? Od kje ti tebi tak info, pa še širiš ga naprej?!? Ta isti dan ko sem ga dal na glavo sem delal do sekundo boljše čase kot pred tem na ekran...

Ok ok, sorry za offtopic...definitivno pa pridem pogledat zadevo, ko bo ready! :)

 

Link to post

Hja, ti sekundo boljse case, jst pa sekundo slabse. Sem potem po nekaj casa prisel na svoje cajte, sam se moras navadit. Vsakemu svoje. 

Najboljs je za furat v guzvi, ne more pa trdit, da je to to. Zaenkrat se ni VR seta, ki bi mi lahko rekel, da se lahko kosa z ekranom. Imerzija in uzivancija ja, kvaliteta ne. 

Link to post

Kok misliš 100 metrov kaj?  @Mitja M. 100 metrov stran od obraza? :D Kake bučke. Ne vem kaj se širi naprej, ampak resnica je, da na oculuse ne vidiš več ko 100 metrov pred sabo druga ko piksle. Mogoče to, da sem si ga lastil od začetka pomaga kej pri temu, da vem kaj govorim.
Glede tvojih časov krogov pa je mogoče to, da si v osnovi počasen, pa ti oculus pomaga bolj kot men na ekranu, ko sem stari maček. 😉

Link to post

Bah...preveč si dober ti stari maček, nimam ti kaj rečt... 😕

Ekran je itak da najboljši, sploh pa če so trije...za tisti kamenček, ki se nahaja za ovinkom, pod robnikom in za bilko travice oddaljenega 101 meter pa ni opravičila,  da ga ne vidimo z oculusom...imaš prav!

Neki amaterski uporabnik bo imel pa itak probleme tako z oculusom za 400€ kot za vive pro za 1200 al kolko je... 😵

 

 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...