Skoči na vsebino

Splošna debata - GT3 prvenstvo [16/17]


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Odgovori 202
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mene skrbi, kje je folk? Lani smo takle čas že razdirali debate, zakaj to in zakaj ono, letos pa kar vse tiho je bilo.... A je AC že izpeta? Se še vsi valjajo po dopustih? Se je dvignila rodnost v Slo

MarkoP, sem te zadnje dirke pogrešal    (kako narediš tole afno spredaj, da se v modro pobarvaš )  Jaz v celem prvenstvu nisem dobil ene PLP kazni, oziroma vožnje skozi bokse, tako da če se prej

PLP  Helicorsa  Pit Config  Obnovil pravilnik  Taktika določena  Rezerviral časnovni termin  Onemogočil vse dirkašno nepomembne porte na routerju med dirko  Domače o

Hi @majk

 

I don't speak Polish so I'm going to reply in English. The first thing you need to do is read the rules. They're only in Slovenian language but I hope you can use Google Translate to help you get through them. If there is anything that you do not understand don't hesitate to ask. 

 

Link to post

Mislim, da dodatne kvalifikacije ne bodo potrebne. Pa tudi če bodo, se bo vozilo s tistim dirkalnikom s katerim se prijaviš v prvenstvo.

Gašper sej fajn, da si takoj Matjaževih 90% zapopadu, ampak daj tam na 94% vsaj naštelaj, kolikor bo na štartu dirk ponavadi :evil:.

12

Da se malo obregnem ob tehle 90%. Letos bomo tole sproti malo bolj prilagajal.

Če bo manj šoferjev prijavljenih, bomo probal nekako tako naredit, da bo nekje približno na isti točki prišlo do 100%. Poleg tega bodo sedaj dirke daljše z več krogi + kroge dost hitrejš odpelješ z GT3 kot z BMW M235i, tako da se bo grip hitreje povečeval.

Na treningu bo mal drsalnica, potem bi pa moralo bit OK.

 

Link to post

Mene skrbi, kje je folk? Lani smo takle čas že razdirali debate, zakaj to in zakaj ono, letos pa kar vse tiho je bilo.... A je AC že izpeta? Se še vsi valjajo po dopustih? Se je dvignila rodnost v Sloveniji in posledično je kup novih očkov, ki perejo plenice? Vse to in še več, v naslednjih dneh, samo na slo-racing.com 8)

Link to post

Vprašanje glede balasta:

Quote

Najvišja možna obtežitev je 150kg.

Je to skupek nagrade za uspešnost in balasta za izenačitev dirkalnikov ali so to mišljene kazni?


No mene pri prvenstvu moti sledeče:
-Balast za uspešnost. (big surprise :lol:)
 Bolj primeren bi bil balast za izenačitev dirkalnikov (488 GT vs MP4-12c = joke).
V primeru balasta za uspešnost, bi bilo vredno razmisliti v povečanje slipstream efekta, saj je ta v primerjavi s IR smešno majhen. Škoda da nimamo DRS :D 

-200% obraba gume, glede na to da se bo tyre model še spreminjal čez potek prvenstva.

-Tyre blankets zaradi nesreč povezanih v prvem krogu.

-Dolžina long endurance dirke (144min).
Mislim, da nas je zelo malo, ki si želimo tako dolgih dirk.
Iz iRacing endurance dirk lahko povem da je stint 2h čez vrh glave. Format bi bil super če bi se lahko vozniki menjavali tako kot v IR.
Pri tem formatu mislim, da bo največji problem število udeležencev. 


No pa da ne bodo samo graje, še pohvale:
-200% poraba goriva izenači razlike v velikosti posode, hkrati pa nagradi tiste z dobro lift&coast tehniko
-Širok izbor dirkalnikov
-Različni formati dirkaških vikendov
-Prijavnina, ki poveča resnost prvenstva.
Jaz bi raje videl da se pobere naročnina, ki se na koncu ne vrne s tem, da ni potrebno imeti statusa donatorja.
Pa naj se naredi nov status uporabnika: GT3 Racer :D 
-Končne nagrade

Just my 2c.

Link to post

- obregalni del: več kot 90% sem na privat serverju  predlagal, ker je na dirki štart na caa 94% in je brez veze trenirat 90%. Pravilnik je za official gt3 postavljen in tle ni dilem. Za naslednje leto pa bi bilo smiselno P in Q imeti ekvivalent štartu R. Ker ta dejavnik plus še neogrete gume terjajo prevelik davek v prvih zavojih.

- endurance: kapo dol, Matjaž. 

-  ballast: mnenje poznano: tahitri naj se zrukajo po svoje, tasredni po svoje, oni zadaj po svoje. Ampak. Pravilnik je postavljen in tu ni debate. Bila je pozimi, tako da...

- organizacija in vse ostalo: zopet hvala, da se pri nas kdo sploh trudi okoli tega. Pred vsem zaradi tega Dizel Race Team bo zraven.

- upam, da pride do izmenjave in tudi Core pri nas prijavi ekipo, dve.

- je kar zanimivo tole skrivnostno kreiranje ekip. Verjetno bo dan pred rokom bumf vsaj 15 ekip... Upam...

- mogoče kermu prav pride:

650S - 125l

R8 LMS - 120l, Huracan - 120l,  AMG - 120l

Z4GT3 - 110l,  488 GT3 - 110

 

Uredil - mancSLO
Link to post
2 hours ago, alkoro said:

-Balast za uspešnost. (big surprise :lol:)
 Bolj primeren bi bil balast za izenačitev dirkalnikov (488 GT vs MP4-12c = joke).
V primeru balasta za uspešnost, bi bilo vredno razmisliti v povečanje slipstream efekta, saj je ta v primerjavi s IR smešno majhen.

Mene tud balast za dobro uvrstitev moti. V BMW prvenstvu sem po prvem vikendu dobil 56kg, kar je za moj nivo res prehuda. To se mi je pol vleku ta balast čez tri četrt prvenstva, ko sem počas lezel navzdol po lestvici. Non stop ene kile. Predlagam, da organizator premisli vsaj o prepolovitvi vrednosti balasta, da se ne bo tako zelo močno poznalo, nek hendikep pa bi vseeno bil. Tud ni ravno primerno, da se balast deloloča po skupni uvrstitvi prvenstva. Boljša rešitev bi po moje bila, da se dodeli po rezultatih zadnje dirke.

Vsekakor bo primerno, če se dirkalnike ustrezno obteži, da se doseže vsaj približno sorazmerje med brendi. Mogoče nam pa update prinese kaj novega v tej smeri ;)

Slipstream - seveda sem za. Tole bomo kr na rajcu potestiral v bližnji prihodnosti :)

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...