Skoči na vsebino

3. Acropolis Rally of Greece (9.3. - 16.3)


Recommended Posts

Tretja postaja v Slo-Racing prvenstvu. Tehnično zahtevna in kamnita grška pokrajina je eden izmed mejnikov v svetovnem reliju, v starih časih oklican tudi reli bogov. Reli je identičen lanskoletnemu, tako, da imajo veterani nekaj prednosti. Vreme ne bo presenečalo, saj je napovedan sončen in topel vikend.

Insert pic

Po petkovih popoldanskih kvalifikacijah voznike čakajo nočne preizkušnje. Slaba vidljivost, kombinirana s hitrimi odseki, ki ne pustijo veliko prostora za napake, poskrbijo za napet boj že od samega začetka. Za začetno prednost bo potrebna visoka koncentracija, sposobnost in nekaj sreče.

Nočnemu servisu in pripravah za ostali del vikenda sledi celodnevni maraton sobotnega dela. Višinske razlike predstavljajo težave za avtomobile s turbinskimi agregati, žgoče sonce in prah pa so nadležnost posadkam. Dopoldanski del je bolj tehnično obarvan saj prepadi in ozke zavite poti ne prizanesejo nikomur. Popoldan se lahko tisti najpogumnejši podajo v hitrejše brzince ter pidobijo prednost.

Zaključni dan relija je sestavljen iz pretežno hitrejših odsekov. Obrabljeni avtomobili in utrujene posadke se še zadnjič podajo na grški makadam in poskusijo pridobiti še tiste sekunde prednosti, ki so na voljo.

 

Gre.thumb.png.a9a0d70e82df847096a9795836

Uredil - Gantar
Link to post
  • Odgovori 37
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

odpeljal prvi dan ali raje receno noc. Kot se spodobi za nocne proge (da se podozivi Arnejevo zgodbo) sem se podal v napad v zgodni jutranji uri, ko je zunaj se vse temno in ko se pes dere na polno, d

Uff...tokrat je pa blo napeto... Pomanjkanje treningov v zadnjem času se je poznalo že na drugem hp-ju - preluknav gumo in zgubu ene 20 sekund...nato sm seveda poskušav cajt nadoknadit in je blo n

evo mal nočne vežnje +bonus frontflip

Posted Images

evo rally je koncan :) in avto tudi :D manj kot 2 splita pred koncem rallyja je slo najprej v ograjo in se odbilo se v skarpo...spuscal hladilnik in prednja desna guma :oops:

Uredil - nivek_m
Link to post

odpeljal prvi dan ali raje receno noc. Kot se spodobi za nocne proge (da se podozivi Arnejevo zgodbo) sem se podal v napad v zgodni jutranji uri, ko je zunaj se vse temno in ko se pes dere na polno, da me je zbudil (baje se okrog nas sprehaja medvedka z mladici). Navkljub svezi glavi in zamisljeni taktiki, da cuvam avto je bilo kar nekaj brezveznih spodrsljajev na teh ozkih temnih kozjih stezicah. Za dobrodoslico me je enkrat zavrtel en neosmukan robidov grmicek do te mere, da sem sel potem se malo globje s ceste pogledat za maline. K sreci se je lahko s tem AWD-jem prebilo cez gosco nazaj na stezo, kocine na hrbtu se pa se nekaj casa niso nazaj polezale [iz]

Pol naprej je bilo  vse bolj semi-meh do zadnje proge v prvem dnevu, kjer mi je verjetno zaradi nabranega prahu v zracnem filtru na treh najbolj kriticnih koncih, shut-offalo motor!  Kocine, ki so se od prej komaj spravile k pocitku so bile zopet v prezi, pedalke so se od simultanega pritiskanja bremze in gasa v krcevitem upanju da motor spet vzgem premaknile iz pozicije do te mere, da sem se pocutil kot v kaksnem angleskem avtu.

Ker se je po servisu telo treslo od adrenalina in pomanjkanja kave in ker bo treba it pocas na siht, je to vse za danes. Presenetila me je razvrstitev, saj sem pricakoval vseeno malo slabso...samo se ne bom nic pritozeval...naprej pa drugic.

 

 

Link to post

Bo ze sam povedal kaj je delal in zakaj ga je tako mucilo da je sel se enkrat. Me pa posteno malo mineva tole, ker tak modus res nima smisla no...zgine vse veselje :S

Pol bi tud mi ki nismo sam malo zajebal pa se kresal na prejsnih dirkah vse skupaj pometli pod preprogo pa sli se enkrat...sej slabse ne more bit kajne ...mehh :(

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...