Skoči na vsebino

VRbaty plac


baty

Recommended Posts

Od malih nog gor sem sanjaril,kako bi bilo ,če ......s prihodom okulusa rifta/virtualne resničnosti)se je v meni prebudilo spet to sanjarjenje.

Mesec za mesecem,teden za tednom,dnem za dnem.:oops:

Z oznanitvijo ta pravega okulus rifta, z mojim (končno)  boljšim finančnim stanjem, sem se pol leta tega' odločil,da si bom zgradil "plac"za to uživat.Rad bi(bom) užival   Assetto corsa,dirt rally in pa eye-valkyrie...mogoče bom nabavil tudi war thunder[it]

Veliko sem prebral,"listal"po forumih.EDINO kar sem si še želel je,da poleg virtualne resničnosti(vizija )občutim še vse tresljaje- vibracije itd,tako da zdaj  u čakanju na naročilo za okulus rift gradim diy motion simulator. +poceni"butkicker"

Moj stari plac:)

img1425.jpg

img0625.jpg

Novi plac v gradnji[wub]

img0888.jpg

img0893.jpg

img0950.jpg

img0913.jpg

img0936.jpg

img0966.jpg

img0970.jpg

Sedaj se pa lotim talepga dela,k pojma nimam:D

img0915.jpg

In pa moja updejtana kišta

img0977.jpg

 

 

Uredil - baty
Link to post
  • Odgovori 40
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Evo mene ...kje ste vsi?..hehe... Počasi sem si štimal sobco za vr zadeve,predvsem pa uredil simulator in pa...... Predelal g25 menjalnik in dodal ramokovo ročno.Vse skupaj se pa d

Tko nekako to zgleda zdaj....... Simvibe z poceni basšerkerji sem dal pod sedež in stopalke..... Stopalke v3 so na popravilu Uglavnem se ubadam z piljenjem filinga na simulatorju!)Zaenk

Žal kot sam svoj mojster nisem uspel.LFS sem takrat uspel zalafat,in tisti dan se je premikalo......in to je bilo tud use.Probal dat ene šušte(vzmeti) spodaj,pa mi je leseni podstavk na pol prelomilo.

Posted Images

On 5. 1. 2016 at 9:02 AM, 4matic said:

Super!

To je 2DOF?

Ja 2dof bo.

Obstajajo pa tudi 3dof [it] pa 6dof.Temelji pa na elektro motorčkih,poceni varjanta pa so motorčki od brisalcev

EN dober simulator,profi

ŽE za 2dof je kar nekaj različic.Moj je-bo po TEM principu,kjer je kokpit fiksen,veliko ljudi pa gradi tako ,da se vse skupaj premika.

OSNOVO ZA POCENI VARJANTO PA SE GRADI NEKAKO TAKO KLIK.

 

SAJ POSTANE ŽE NEK HOBI VSE TO GRADIT[wub],

Pa še enktrat dam link gor od strani ,kjer klapa to gradi,pa še vse ostalo,da  ti to deluje KLIK

en res ZAKON doma narejen simulator(skoraj profi)KLIK

img_20150706_134538-jpg.23414

Uredil - baty
Link to post

Ja,pol reči lahko dobiš na avto odpadu,malo samsvoj mojster žilce če imaš,pa ti zima hitro mine.Problem poceni varjante je,kako motorčki od brisalcev prenesejo težo cele konstrucije +osebo na njej.In pa delovanje med samo igro.so kar hitri zasuki non stop in možnost je da kaj "poči"v samem mehanizmu.+se hirto segrejejo,tako da je dobro jih hladit z ventilatorčki KLIK

Uredil - baty
Link to post

Motorji za brisalce dovolj močni? :o Bol brisalci od avtobusa? hah A mogoce s tistim potenciometrom nekako naredis stepper motor iz navadnega? Ker dvomom da majo brisalci stepperje al sploh ne potrebujš da so steperji?

Edit: zdej k sem mal pomislu, ima motorcek toliko redukcije da ne potrebujes da so steperji? just mindblown

Dayum to zgleda posteno  svaka cast (Y)

Uredil - sniperprof
Link to post
1 hour ago, sniperprof said:

Motorji za brisalce dovolj močni? :o Bol brisalci od avtobusa? hah A mogoce s tistim potenciometrom nekako naredis stepper motor iz navadnega? Ker dvomom da majo brisalci stepperje al sploh ne potrebujš da so steperji?

Edit: zdej k sem mal pomislu, ima motorcek toliko redukcije da ne potrebujes da so steperji? just mindblown

Dayum to zgleda posteno  svaka cast (Y)

Zaenkrat bom probal s temi,nekaj italijanov so kr s stare pande:D dol pobiral podobne motorčke.Bomo vidl ,kaj bo,upam da bo zdržalo.Potencimetri tuki delujejo kot signal do ariunota,da povedo položaj motorčkov.potencimeter mora biti pritrjen na motorček,da se vrti enako kot motor.oz od vrha do dna nekako 180stopinj.

Uredil - baty
Link to post
On 5. 1. 2016 at 4:54 PM, Ramok said:

Zelo lepo.[dance][dance]

Je pa dobro videt da se še kdo od nas ubada stem . Je pa čisto drugačen filing vozit z motion sedežem. Ga imam tudi sam ni pa preveč v uporabi.:(

Še en moj filmček (sej ne da se hvalim :D)

https://www.youtube.com/watch?v=xIFUcbLby2Q

waw bravooooo to je to ....zakon[it]

ps....sam te nič ne trese od same ceste KLIK.....imaš simtools gor paplugin od assetto corsa?

Uredil - baty
Link to post

@baty

zdej sm mal pogledal kako imajo redukcijo tevi motorji za brisalce in mislim da vem zakaj ni potrebno imet stepper motorjev, sem pa tudi videl da nekateri imajo tudi senzor pozicije ze vgrajen tko da maybe počekirej če bi šlo skozi brez potenciometra (IDK ideja sam ;) )

kar se tiče moči sem pa zdej vidu da dobis te motorje ki zmorejo tudi po 30Nm to pomen da ce mas rocico 60mm ti lahk dvigne 50kg :o nebi reku nikoli! (#theMoreUKnow hah)

Link to post

@baty

Ja uporabljam Simtools in plugin za asseto. Za tresenje od same ceste bi moral še enkrat provat in pogledat če je kakšen update za plugin.

Drugače pa uporabljam Arduino pa Monstermoto sheald.Sem gledal od Nick Moxley video samo on uporablja druge motorje in Polou JRK12,baje da je bolše od Arduinota (nisem ziher).

Ko bo nared posnami video da vidim kako deluje. [dance]

 

Link to post
On 5. 1. 2016 at 9:17 PM, Ramok said:

Ko bo nared posnami video da vidim kako deluje. [dance]

mmmmm,bo kar še trajalo,da to zložim skup.[wub]

Učeraj nesel motorčke,pa še pa kosov, ki grejo zravn,na "šfajsanje".Danes pa se grem električista,pa sama testiranja.

img1003.jpg

Priključil tudi mini ojačevalc in pa basshakerja.Kar zakon filing,ko te malč trese pod ritjo,pa tud na menjalniku čutiš vibracije.[it]

img1005.jpg

img0912.jpg

Jutri pa se lotim spajkovanja(ARIUNO+MOTOMONSER)......to bo smeha:Djaooo

Pa 7 usb ports je danes prišel.Je kr videt,da je kitajsko.Ko igram,mi non stop  javlja,da se nekaj uklapja izklapja eheheh(bom moral vse skupaj nekako fiksirat)....sem pa dal vse gor razen logitech volana,ker mi ga ne zazna

img0975.jpg

 

Uredil - baty
Link to post
On 5. 1. 2016 at 9:17 PM, Ramok said:

@baty

Ja uporabljam Simtools in plugin za asseto. Za tresenje od same ceste bi moral še enkrat provat in pogledat če je kakšen update za plugin.

Drugače pa uporabljam Arduino pa Monstermoto sheald.Sem gledal od Nick Moxley video samo on uporablja druge motorje in Polou JRK12,baje da je bolše od Arduinota (nisem ziher).

Ko bo nared posnami video da vidim kako deluje. [dance]

 

ramok.probaj te nastavitve od enga

sway:30%(10% smoothing)
surge:60%
roll:15%(10% smoothing)
pitch:30%(10% smoothing)

Tuning center settings:
Roll:10
Pitch:10
Heave:1.5 (not used)
Yaw:180 (not used)
Sway:2
Surge:2.5
NICK IN DRUGI so mu tudi svetovali naj si da 0N heave,ker se tam čuti vso cesto....KLIK

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...