Skoči na vsebino

1. Tor Poznań - 15.11.2015


PEK

Recommended Posts

  • Odgovori 104
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kako ne bo v "uradnem" prvenstvu problemov in nesporazumov, če pa že v fun zadevi vsak na svoje vleče

Priprave na dirko v teku, fotograf je spucal leče, dirkalniki so pripravljeni za ostre boje.  

Obtežitve so ravno zato, da lahko voziš ob boku Bonči in Glavaču. Če ne drugega, se boste tako bolj navadili voziti ob bok in direkt za bumperjem. Če voziš z enim zelo dobrim vštric, obstaja ve

Pred 2 urama , MarkoP je napisal:

@PEK, @ingange: Moje mesto odstopam Goranu in bom raje jaz kot rezerva.

Btw...zakaj pa samo 16 voznikov ? Magic number ali je se kje dejansko omenja tale številka ?

@ingange, si na dirki, potreniraj še malo. ;)
 

Link to post
Pred 6 urami , AliBuggy je napisal:

...zanima me le kako drugega prisilis v napako? A to so tud kaksne taktike? 

Nisem hiter, samo s psiho sem dosegu marskej. Generalna demoralizacija in zavajanje, preusmeritve pozornosti, lažna upanja, tudi dotiki če igra dopušča...

Samo nesmes pretiravat, da sam ne letiš vn. :D

Link to post

Danes bo spet server od 18h do 21h, potem ga ne bo do dirke. Bo med tem vrjetno kdo drug imel postavljeno pa boste lahko online trenirali.

Za nekatere ze priblizno vem koliko vozijo, koliko kg bojo priblizno dobili (dokončno se bomo odločli po prvih kvalifikacijah). Sigurno bo kdo za R1 dobil kakšnih 20kg preveč ali pa premalo, ampak probal bom vse izenačit za R2. (to pomeni, da bo imela večina dirkačev po dodanem balastu moznost voznje okoli 1:43.00 - tisti, ki brez kg vozite 1:45, še malo potrenirajte ;) )

Pred dirko je priporočeno, da UGASNETE PLP (pit lane penalty) aplikacijo v Menuju OPTIONS, ker je NE bomo uporabljali in upoštevali. Je pa zelo moteča v chatu. 
Prosil bi tudi, da se tisti prijavljeni res v čim večjem številu udeležite dirke.

Uredil - PEK
  • Upvote 1
Link to post

Tko kot je @MarkoP napisu, se mi ne zdijo te obtežitve racionalne.
Že to da balansiraš dva voznika, rabta oba nardit zelo velik konstantnih krogov(ne sam 20min Q), pa morš upoštevati, da en avto kile bol prizadanejo kt druzga, enmu se lah kile poznajo kasneje na obrabi gum, drugmu ne. Recmo ta alfa, kokr jo jz vozm, gume 100% ne zdržijo tok dolgo kot mercedezu, kaj bo šele če dobim kile. Pa ko dobiš kile, se avto lah bistveno drugače pelje. Iz kvalifikacij na dirko se bo treba na novo privajat na avto, torej nekonstantna vožnja prve kroge..
Kar mislim, da se bo zgodilo, nekdo bo dubu premal, nekdo preveč, večina bo v vmes. Manj izkušeni z bolj izkušenimi na sredini. Za kreš rabiš samo eno osebo, za razliko od večine stvari v lajfu. Po neki krogih, ko se vsi stolčejo, bo pa itak vsak svojo dirko vozu do konca.
Zmagal bojo uni, ki se jim kile+avto najbolj izdideta in jih noben ne kreša, da pobegnejo od moshpita.
Vsa čast Jankotu za trud, sploh če mu rata pravično razdelit kile med večino.

Pa to mi deluje dost resna dirka, vsak dan priprave, testiranja, setupi, obtežitev...
Zame so ble najbolj na sproščene+fun one-make dirke, to pomen fixed setup. Tko lah vsak v eni uri povad kokr je zmožn in pride na dirko sproščeno, brez da se jebe s tem zakaj je počasnejši, ker ve da ma iste možnosti kt vsi ostali.
Če je problem v več ne-enakopravnih avtov, lah neka konstantna oseba določ setupe, da vozjo različni avti iste čase. Mislm da mamo kr neki ljudi na forumu, ki bi lah nardile take setupe, pa tud če je laferrari prot m3..  Za par ljudi lah takoj rečem, da jim absolutno zaupam, ko rečejo kolk lah ker avto z nekim setupom pelje, itak pa to ni neka huda znanost. 
Hitrejši so še zmer spredi, sam res nevem zakaj jih hočte zdaj pomešat. Če hočeš vozt z njimi, se pač ekstra potrudiš, niso to neki goljufi z nerealnimi refleksi, sam imajo zadeve naštudirane. 

Ne razumet to kot kritiko organizacije, sam mi ni zanimiv ta princip, če bi kdo vozu, pa ni placa, zamenjam.

 

Uredil - 123
Link to post
pred 6 minutami, 123 je napisal:

Pa to mi deluje dost resna dirka, vsak dan priprave, testiranja, setupi, obtežitev...

To je zato, ker moram stestirat server kolikor se le da, pa se poigrat s server cfgjem, da ne bo tezav na dan dirke. Prav tako vmes dobim občutek za čase nekaterih ljudi (obtezenih ali neobtezenih) in pa koliko se kaj pozna na avtu. 
 

pred 12 minutami, 123 je napisal:

Če je problem v več ne-enakopravnih avtov, lah neka konstantna oseba določ setupe, da vozjo različni avti iste čase

 To bo kar nekaj dela, s setupi izenačit avto, sigurno več kot s kilogrami. Ampak tukaj izenačujemo (kolikor se da) dirkače. Če je fun dirka naj bo fun za čim več dirkačev. Včeraj se je lahko Marko Panger vozil z nami pol dirke in imel lepe borbe z mano (in še kom drugim) čeprav sva v istih avtih in kilogramih vrjetno okoli 3s na krog narazen. 

Sigurno je blo njemu boljše včeraj se z nami okoli podit, kot če bi sam zadaj vozil. Prav tako se mi zdi enako, da boš ti med dirko bolj uzival če boš vozil enako hitro kot še 5 drugih, kot pa če boš sekundo ali več na krog boljši od njih? 

Saj pri Makoma BMW CUP imamo tudi obtezitve skozi sezono, da bodo dirke bolj izenačene, samo deluje na mal dajlši izenačevalni rok kot FUN dirke. 

Ni vzeto kot kritika, se samo zgovarjamo. :P

Link to post

Mislim, da je problem v tem, da ste si nekateri tole vzel kot neko resno prvenstvo. Če bi bilo to 5 fun dirk zapored, bi bilo vsem vseeno za obtežitve. Takoj, ko je to DTM Cup pa pride v veljavo tekmovalnost in izenačevanje več ni OK. Point tega DTM Cup je zabava in ne tekmovanje.

  • Upvote 1
Link to post

seveda je resno, kdo pa si ne zeli biti v danasnjem potrosniskem svetu car 90-tih in za nagrado prejeti 10.000 tolarjev (dve Kobilce) in vikend z fiat Tipotom  :P

 

Uredil - AliBuggy
  • Upvote 1
Link to post
Pred 1 uro , skopusnik je napisal:

Pol ti je bolj všeč da sam voziš spredaj? Meni bi bilo boljše, če bi bil prehiter, dobil 70kg pa po dobrem fajtu vseeno zmagal.

Če je 15 ljudi, valda da najdeš nekoga konkurenčnega. To pa mi deluje, da mate eni poln kufer svoje stalne konkurence, pa bi še z vsemi drugimi vozil. Za prvenstvo je to smiselno, da ni vodilni vedno premočn, tuki pa kr neki.
In pol izpade da se mi gre za vožnjo spredaj. Boli me za prvo mesto, sam nočem pa tud cel čas z nekom, ki nima blage veze 
Lih učer sem mel hudo dirko z enim. Par krogov sva se vsak ovink dajala, brez 1 kontakta in pol prleti vame en tretji, ki se ga drugače na široko izognem.(podobno smo mel počasnejše v malenkost boljšem avtu)
Šit ane, lah bi mel najboljšo dirko v življenju, tko sm pa sam vozu do konca.
Zato mislim da gre to s kilami v narobno smer. Namesto da bi bili vsi enakopravni, bodo lih tko eni prehitri, eni prepočasni, sam da ne bo povezano z znanjem.
Tko kot v formuli 1, zmer bolj zapleteni avti pa pravila, da bi bilo bolj zanimivo. A se komu zdi bolj zanimivo?

Pred 2 urama , PEK je napisal:

To bo kar nekaj dela, s setupi izenačit avto, sigurno več kot s kilogrami. Ampak tukaj izenačujemo (kolikor se da) dirkače. Če je fun dirka naj bo fun za čim več dirkačev. Včeraj se je lahko Marko Panger vozil z nami pol dirke in imel lepe borbe z mano (in še kom drugim) čeprav sva v istih avtih in kilogramih vrjetno okoli 3s na krog narazen. 

Napumpaš gume v narobno smer od default vrednosti, pa je takoj sekundo počasnejši avto. Če rabiš več maš pa še 20 drugih stvari.. Za te 3 avte bi mel to takoj.
Res misliš, da bo vseh 15 voznikov lahko imelo bitke? V smislu ene 10-wide grupe al v smislu strnjenje kolone, ki bo zdržala celo dirko?

To je podobno kot rubber banding v raznih drugih dirkačinah. Gt6 ma to opcijo za online. Seprav zadaj vozeči imajo mal več moči, da je možnost dohitevanja. Ideja je dobra, uporablja se ne.

Link to post

Meni se tudi za te FUN dirke zdi malo brezveze s kilami obremenjevat. Tisti ki so dovolj natrenirani in poznajo progo in avto v podrobnost bodo spredaj, tisti ki to malo manj bomo pa zadaj... Mi je pa čisto vseeno s kom se vozim bok ob bok, dokler je korektno s čim manj dotiki...

Link to post
  • PEK locked this tema
Guest
Odgovarjanje v tej temi je do nadaljnjega onemogočeno.
  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...