Skoči na vsebino

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy


AliBuggy

Recommended Posts

Glede kolesa...sam sem imel tudi tubless ready pa se lepo sname plašč, samo 2 plastična pajserča rabiš...problem je ker če se vozis precej offroad nagaziš hitro kakšen trn in boš flikal nonstop, meni mi je kmalu dopizdilo in sem sprva z zadržkom dal tisto mlekce noter...

zdaj ko vidim robido po tleh samo gas in potem poslušaš kako mleko zaflika luknjico, priporočam če se misliš resno vozit, jst ne dam več šlaufov noter 😁

Link to post
  • Odgovori 266
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji. Ravno zato sem bil danes odkrito presenec

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in

Posted Images

@bubina: kako pravilna ugotovitev, ki sem jo spoznal takoj cez dva dni ko sem v soboto na pol ileglano sfehtal serviserja da mi je prodal in zamenjal zracnico ter iz plasca izdrl strn..ja trn je bil.

Vse ok, grem jaz pol isti dan eno na easy..super spet v sedlu. Naslednji dan pa mal bolj resno ke v cusperk, kjer sem se spet zgubil. Sem prisel sicer domov a guma spet flat :S

Tokrat se lotil popravljanja sam. Zajebano pol nazaj gor dobit. Prsti so me bolel oz. me se vedno. Ampak drzi. Mi je @Hrcko povedal da si stvar lahko olajsam z orodjem in to bom tudi storil.  11.5 imam prvi servis in bom pokupil se par stvari. Tole orodje, ene dve zracnice, torbico za pod zic...to da mi blat sprica v glavo je pa kul, zato blatnika, ki sem ga mislil ne bom kupoval :D

Drugac sem jaz res nimam pojma...dejstvo je samo da uzivam kot se nikol ne, se pa rad ucim. Tubless z mlekom eni pravjo da ja eni so spet kontra. Res ne vem kwa bi. Rad bi zgolj na tistih odrocnih krajih brez strahu naredil 50km.

Pravijo da gre v tretje rado...bom zdej videl a bo spet pocla...ker v 5-ih dneh voznje 2x predrt je pa tud epic :D

@B_U_R_I

Tale selfie korona-medveda z ocali in jajcno lupinico na glavi ne bo glih za v evidenco prepoznave in je cisti po GDPR-u, ce me vseeno na cesti prepoznas, pocukas za rokav in reces Alibuggy -  casim pizzo z penastim orosencem, ko bo tole vse skup mimo ;)

Vsem skupaj pa zelim na predvecer meni najljubsega praznika v duhu rahlanja ukrepov, previdno a zadovoljno praznovanje praznika dela!

 

Pa da bom politicno korekten in ne prevec provokativen...poslusam trenutno:

 

drzte se deci, pa seveda tudi decve!

  • Upvote 1
  • Like 1
Link to post

Hehe...glede trnov mi ni treba pravit, sm do mlekca nonstop flikal in pobiral trnje iz gume.  Nisem še pogruntal zakaj bi kdo lahko bil proti mleku, mogoče zaradi par 10 eurov kolikor košta zadeva...ni vredno živcev zaradi flikanja in izgubljenih fur :)Sam sem prej imel tudi dvojne zračnice (eno obrezano in ovito v drugo, vendar proti tahujšim trnjem tudi to ni 100%).

Blatnikov pa ne rabiš, pa tudi elektrike ne 😂

 

Link to post

Zdej ko sem izkusil e-power na polnovzmeten kolesu in ko lahko vsako gmajno presibam za salo (a vseeno moram konkretno poganjat), ni sans da se vsedem na trecking kolo in delam ture po cesti ali najboljs primeru makadamu. Sem vseen mal starejsi obcan, ki mu ni point nabiranje kondicije in izdihat duso na poti gozdne vlake cca. 300 visinske, da lahko pol adrenalinsko uzivam tudi spust po terenih, o katerih sem prej zgolj snajal.

Res uzivam v avanturah in z nakupom nisem bil se nikoli tako zadovoljen. Koncno sem se pripravil do tega, da imam motivacijo it ven iz lukne se nadihat lufta in raziskovanja.

vzel sem pa tole:

https://www.scott-sports.com/global/en/product/scott-strike-eride-930-bike?article=274827007

 

 

 

Link to post
  • 2 months later...

Kam gre bik naj gre pa se strik so vcasih rekli.

Jep. Alibuggy je malce cuden tic, kot seveda ze veste. Spremljam avto trg ze skoraj leto, pac 10 let stara Insignia 4x4 260KM je pocasi zacela postajati pri 260Kkm ne glih vec zanesljiva (sploh ko jaz kej po elektriki in senzorjih sarim..pssst :D).  Se z zeno voziva skupaj na siht in imamo zgolj en avto. Starejsi sin koncuje vozniski izpit in so se stvari spet malce tudi tukaj poklopile. Tako delam vedno. Cakam trenutek. Nikoli z glavo cez zid, pa do sedaj kar uspeva. Ce je treba na PuniM to delam v DR2 :D

 

Skratka. V DE se je z zacetkom meseca davek iz 19% znizal na 16% za fizikalce. Ker kupujem avto za naslednjih 6-7 let bo to po vsej verjetnosti tudi se moj zadnji motor z notranjim izgorevanjem, ki ga bom imel kot daily driverja.

Nikoli v zivljenju nisem imel dizla kot osebni avto, pa sem ze star prdec. Vozil sem kot student kombije Peugeot Boxerje pri takratnem Jerovsku, tako atmosferkega kot turbo gnanega. Zabaval sem se izredno a pustmo to zgodbo za drugic....tudi edino totalko (ali nesreco overall), ki sem jo kdajkoli imel in bil naslednji dan spet na sihtu, sem dozivel tam :D

Razmisljam sem pa o tem, do sedaj sem vozil vedno bencinarje ali plinase. Atmosferce in turbake, tunane in default. Stifane za po ovinkih in rocni menjalnik za prave dece, ki znajo izkoristit sklopko in medzugas :D

Kot receno. Za konec fosilno gnanih avtov bom naredil izjemo in sel probat dizla. Ne sicer navadnega dizla, temvec VW CUAA motor. Okoli tega motorja sem tudi iskal avto :D

Gre za "nov" performance 2.0 BiTDI motor (2015), ki je bil konkretno predimenzioniran v materialu in z velikim tuning potencialom in nima veze z navadnimi 2.0 dizel motorji iz VAG grupe. Motor najdes zgolj v B8 Passatu, Artheonu in Tiguanu.

Privzeto je 240KM in 500NM, s cipom gre z lahkoto cez 300KM in 600Nm ter se vedno popije zgolj 8L/100km. Gre za 4Motion Haledex 5 generacije, audijev DSG menjalnik q500, ki ta dodatno povecan navor tudi prenese.

To so cifre na nivoju turbobencinskih motorjev. Ko vidis, da je pa pospesek 0-100kmh (5s+) na nivoju resnih sportnikov je bila odlocitev za skoljko okoli motorja se toliko lazja :D

Treba je vzet 2,5cm dvignjenega Alltracka..da bo incognito in nasprotje samega sebe :P Gor na streho nafukam zlozljiv sotor in na kluko nosilec za kolesa ter piciva z zeno po EU...na Svedsko prvo pa Notrhcap...skratka dogajal se bo.

....in sem ga najdu. Oglas je bil na Mobile.de tocno dva dni, ko sem ga pohopsal. Poklical posrednika, ki se ukvarja z uvozom. Naslednji dan preverba, se naslednii dan pogodbe s prodajalcem in posrednikom...placano zdej pa cakam. Drugi teden bo baje ze tukaj (placal v sredo). cakanje na birokracijo in DMV pa bo verjetno  kot imam sreco zacetek avgusta. Ni pene. Na posladek se vedno caka.

Ce zakljucim litanije. Kot zaprisezen bencinc bom sprobal najboljsi over engineered dizel agregat in spet bom imel neke zivljenske izkusnje, ki me bodo malce obogatile. Spremembe so nune, saj oklepanje ustaljenih vzorcev vodijo k rutini, ki je vcasih za nekatere stvari dobra, spet v drugih pa te lahko omejuje. Iz skatle je potrebno pokukat vsake tolk casa..sploh, ce si se nacrtno zaprl znotraj nje ;)

Petek bo pac ostal for EVAH !!!!

 

 

Uredil - AliBuggy
dezinfo: ni 4 generacija haldexa amapak peta
Link to post

Timing si nisi izbral najboljši, namreč državni birokrati odhajajo po njihovem na zaslužene počitnice, tako da boš najbrž DURS mal dlje čakal, drugače je cca 14 dni pa dobiš papirje.

Jaz imam prejšnjo generacijo dizla od VW 2,0 (150 konjičev orginal) itaq da je zdaj stunan na 180 konjev, žre ne nič, leti čist solidno ;)

Upam da ti bo služil tako kot treba 👍

Link to post

 Tnx @edgeslo

Avto je vceraj prisel v Slovenijo. Zdej se bo urejalo paperje okoli izpustov in kwa vem kaj se potrebnega, na FURS grejo pa baje v ponedeljek papirji za DMV. Ja verjetno bo zrihtano vse pred registracijo zacetek-sreda avgusta. Potem peljem na servis na prevetivno menjavo in checking avta kot celote, potem cca 1000km spoznavne voznje in nato optimizacija :D

Registracija (obvezno + kasko) bo prisla kar huda, saj mi je agent avto ocenil 43K€ +9K€ dodatne opreme :S

Jebat ga, sem sicer pricakoval okol jurcka sam se mi frzmagajo te napihnene cene v evrotaxu...banda ena, pol ko sem pa hotu prage na insigni popravit mi pa prav da bo za doplacat 400€ ...tolk bi blo ce jih dam sam porihtat :D

No sam pol pa lekcija. Do sedaj vedno full kasko cca 800€, lani pa ker sem bil besen zaradi tega da itaq nic iz kaska ne morem koristit, ga nisem vzel ampak samo stekla/parking cca 400€ skupaj in glej glej...toca mi je lani dvakrat zbila avto :D

Letos sem vzel pa zanalasc pol sam se osnovno, brez vsega maternega rofuta pa je bilo nekaj cez 200€ z neko bedno assitenco, ki jo bom zdej vzel pri AMZS in bo pisana name in vezana na oba avta...mogoce se kolo :D

Ker smo lan dol na morju z Insignio obstal s crknenim akumulatorjem si ne zelim sprobavat kaj bo letos :S

Sick!

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

wooohoo, ves da sem sel jaz tud zdej mal prasino poduhat. Zadnje case sam se Dota2 spilam, ce kej. Je to starost al dolgcas pa ne vem :(

 

Piste nisem vidu pa ze par let, pa se bojim sploh zalaufat s takimi kerlci. Ti vidim si se zmer prijazen do noobov, tako da s tabo bi se se upal kaksno odpelt ;)

Link to post

nic ne gres pocas! Si mi pa na pisti dal ful nasvetov in linije kazal, pa lepo sem se imel ko smo treniral...sam to sem hotu rec, da ne bos kej drugac razumel!

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...