Skoči na vsebino

GPS koordinate na pametnem telefonu


daks

Recommended Posts

Silicij, ne mislim doktorirat iz tega. Tko kot sem napisal, če/ko bo treba vedet u nulo, možno da bom dal sodelavcu za gajbo pira pa bo porihtal. Zanima me na par metrov natančno, kar lahko dosežem s kompasom in metrom, sem pa pomislil, da bi lahko elegantno to rešil z GPS-om na mobitelu(očitno ne). Tko da sploh ni panike. Bom pa probal en reper s telefonom ujet, pa sporočim kakšno napako naredi. Če bo sploh hotelo pokazat koordinate, ker prej sem probal dva programa. pa sploh ni delalo [Jel2]

Jajca :D Kompas in meter it is [ok]

Link to post

Našel sem podatek,da imajo geodeti natančnost od 0.2 do 2m natančnost. Nekaj podobnega imajo tudi Gps-i za kmetijske stroje. Z kakršnim koli drugim kartografskim zapisom(mapo) bi se znalo zgoditi,da bi kresnil mimo za 10m ali celo več. Razen,če imaš že podane vse koordinate tvojega zemljišča,le te vneseš v gps napravo in le ta te bo potem vodila po mejah tvojega zemljišča.

Link to post

Daks je že čisto na začetku napisal, da rabi nekaj, kamor bo vpisal točne koordinate, ki jih ima na zemljišču. Za to ne potrebuješ nobene karte. Tudi vse geodetske naprave nimajo naložene kartografije, ampak jim tista njihova naprava samo sporoča koliko metrov in v katero smer se morajo pomaknit, da pridejo na tisto točko, katero iščejo. Tukaj ni nobene posebne znanosti s kartografijo, ampak čisto preprosta triangulacija...

Link to post

daks, jaz imam app Locus, kjer vneseš koordinate in ti jo pokaže na zemljevidu.

Pa tudi drugače je to odlična aplikacija za kakršnokoli ukvarjanje z zemljevidi, naložiš mu pa lahko tudi svoje vektorske mape.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...