Skoči na vsebino

Kopujem (rabljeni) avto


Adri

Recommended Posts

Prišel je čas, da si nabavim neko mašino na štirih kolesih. Nasplošno nisem zbirčen in sem odprt idejam (znamkam), čeprav neko sliko kaj vzeti že imam. Bistvo je, da je avto dobro ohranjen, razmeroma nizka poraba, čim manj narejene kilometrine in podobno (standard). Budget znaša okoli 2000€, dal bi morda še kakšnih 100€ več, višje pa ne grem. Če ima kdo kakšen predlog, nasvet in podobno se priporočam.

Uredil - Adri
Link to post

Clio, Polo, Punto, Corsa, Getz, Fokus, kakšn Seat, ajde neki v tem smislu, skoraj raje nekaj manjšega. Verjetn bencinar (čeprav dizli pršparajo na bencinu), lepo bi blo da vsaj 1.4, kilometrina do okol 130.000, ohranjen, naslednja registracija po možnosti šele drugo leto.. Recimo kakšen Pežo 206 se tudi najde..

Link to post

Ja,z dizlom boš res prišparal na gorivu,to je dejstvo. Ampak,glede na to,da iščeš avto do 2000€ boš zelo težko našel avto,ki bo imel samo 130.000 km prevoženih,da bo imel morda še vredu turbino,naftno pumpo,pumpa dize,.... skratka za takšen denar je bolje nabaviti enega bencinarja. Cena in letnik gresta nekako sorazmerno skupaj,če veš kaj mislim povedati. Torej delati boš moral kompromise. Za takšen denar boš dobil recimo skoraj 100% prevrtene kilometre,za to previdnost ni odveč. Moj predlog je recimo kakšen Clio 1.2 16V ,ki ima majhno porabo in je kar poskočen,sploh po mestu zelo pride prav. Morda kakšen VW Polo 1.4,ali pa morda kakšen Citroen C3. To so samo moji predlogi,lahko pa si enostavno odpreš avto.net in daš kriterij kaj želiš in voila. Če se na avte ne spoznaš obvezno kakšnega kolega zraven,ki je po možnosti mehanik,ličar,da se vozilo pregleda vizuelno in seveda tudi sproba. Lahko tudi zahtevaš oz.predlagaš,da se vozilo pregleda pri kakšnem serviserju,tehničnem pregledu,saj po mojem ne pobiraš denarja kar na cesti. Če pa si zaposlen in imaš neke redne prelive pa še bolj priporočam nakup avta na leasing oz kakšen drug kredit za malce več denarja,ker je tako večja verjetnost,da se boš naokrog prevažal z bolj varnim avtom,saj material z leti krepko zgublja na varnosti in trpežnosti. 

Eh,spet sem zakompliciral :D

Link to post

Vzemi Hondo jazz, dobiš za 3k da ima max do 100k km, pa mir boš mel ene 5let, če bo mal sreče, prvo civic letnik 99 sem teral 8-9let, nič posebnih reči, , to drugo civic letnik 2006 zdej že skor 4leta in zelo trkam, na avtu nism nič menjal...

 

Pa jazz ima 1.4 zelo odličnen hrček, lepo delajo, požrešni niso...

Link to post

2000€ je ravn tak denar, za katerga dobiš preplačan star avto al pa zjeban novejši avto.

Itak je pa vse podobna pašta, najboljš da kupiš neki kar ti je vizualno všeč pa da je dobr ohranjeno. Motorji z zelo nizko kubaturo se ne splačajo več, ker so avti težji in pač tolk bolj tišiš, je na koncu poraba ista sam vsako prehitevanje terja verjetnostni izračun.

Link to post

2000€ je ravn tak denar, za katerga dobiš preplačan star avto al pa zjeban novejši avto.

Itak je pa vse podobna pašta, najboljš da kupiš neki kar ti je vizualno všeč pa da je dobr ohranjeno. Motorji z zelo nizko kubaturo se ne splačajo več, ker so avti težji in pač tolk bolj tišiš, je na koncu poraba ista sam vsako prehitevanje terja verjetnostni izračun.

 

Ok,tudi sam nisem za avte z malo kubiki,ampak trenutno je na trgu nov trend avtomobilov z malo kubiki in veliko konji ( kot v F1 :D ).  Recimo sedaj lahko kupiš novega Scenic-a z 1.2 motorjem in 110 KM,da pa je avto dovolj zmogljiv za po mestu in tudi kakšno prehitevanja poskrbi turbina. Poraba se giblje malce nad 5l/100 Km. Avto je lepo prožen glede na kubike,poraba majhna,kakšna pa bo življenska doba teh motorjev pa še bog ne ve. Jaz raje vzamem leasing in kupim novejši avto,kot pa,da se jajcam 3x na leto pri mehaniku,ker je avto že ves "zjahan". 

Link to post

 

2000€ je ravn tak denar, za katerga dobiš preplačan star avto al pa zjeban novejši avto.

Itak je pa vse podobna pašta, najboljš da kupiš neki kar ti je vizualno všeč pa da je dobr ohranjeno. Motorji z zelo nizko kubaturo se ne splačajo več, ker so avti težji in pač tolk bolj tišiš, je na koncu poraba ista sam vsako prehitevanje terja verjetnostni izračun.

 

Ok,tudi sam nisem za avte z malo kubiki,ampak trenutno je na trgu nov trend avtomobilov z malo kubiki in veliko konji ( kot v F1 :D ).  Recimo sedaj lahko kupiš novega Scenic-a z 1.2 motorjem in 110 KM,da pa je avto dovolj zmogljiv za po mestu in tudi kakšno prehitevanja poskrbi turbina. Poraba se giblje malce nad 5l/100 Km. Avto je lepo prožen glede na kubike,poraba majhna,kakšna pa bo življenska doba teh motorjev pa še bog ne ve. Jaz raje vzamem leasing in kupim novejši avto,kot pa,da se jajcam 3x na leto pri mehaniku,ker je avto že ves "zjahan". 

 

 

Novejši ja, sam u 2000€ rangu so avti od 2005 navzdol. Tam je turbina sam pr 1.6 in dalje. :D

Link to post

Model je XS, 1.4 bencinc, res da je letnik 2001 ampak pazi hec, ima (preverjeno) samo 51000km. Brez rje, praske, vozi se lepo, bil je ves čas lepo vzdrževan. Servis narejen pri 41000km, zdaj pred nakupom (par 100 km nazaj) pa še mali servis. Ni bil karamboliran (brez težav s servisi in kakšnimi nepredvidljivimi okvarami) in je bil garažiran. Na voljo je klima, servo, abs bremze, skoraj nove letne pnevmatike in tudi zimske bodo dobre še za eno, morda dve sezoni.

Uglavnem, skeptičen je samo letnik ampak ko ga potem pogledaš in vidiš njegovo zgodovino ter parametre ti je jasno, da je kupčija za dobrga jurja pa pol nora. Na tehničnem je kr reku un mehanik ko potestira bremze itd. - ''kot iz salona''. Aja pa minus je ker ima še star, originalen radio, ki sicer super špila ampak ne sprejema cdjev ali usbjev, haha. :D

 

eba48b418040349.jpg 002153418040370.jpg 91e27d418040391.jpg 9dcc76418040412.jpg

Uredil - Adri
Link to post

Kaj češ boljšega za ta denar! Super nakup. Za letnico se sploh ne sekiraj,če ima avto res tako malo kilometrov je bitno samo to,da ga lepo počasi "ainfaraš" kot rečemo mi štajerci :D  Naj ti lepo služi ;)

Hvala! :D

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...