Skoči na vsebino

Iščem enega gejmerja iz avstralije?


play

Recommended Posts

  • Odgovori 38
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tako jaz vidim Slovenijo: če si v neki firmi fizikalec in delaš za 600€ ali manj,nimaš nobenega kredita za hišo,stanovanje (ker so ti dali starši pisati),potem ni panike,sploh,če si navajen z malo den

Kupna moč je 10x večja kot pri nas, samo je s tem tudi večja konkurenca.    Jaz v tujino ne bi šel. Službo tu imam, lajf mi je zaenkrat kul, z državo se ne obremenjujem. Seveda vsak sanjari o tem ka

Pazi, ni vse zlato kar se sveti  Pa srečno!

Ostane jih dol max 3% ta pdatek je nor, ti da vedeti kaj boš delal...

Povdarjam, kdor ima za svoj šiht ok plačo, da nima dela z birokracijo, ima nekak podlago za nazaj, doma lastna bajta, ono tretje, škoda zgubljat besed...

Gre se za eno, koliko boš imel bom jaz imel pokojnine, čez 15let bom tko tko, bom delal, ne pa tko k danes, in ja, do danes sem si za svojo pokojnino plačal toliko, da bi lahk kupu apartma, in ga lepo oddajal vsaj za 300e mesečno do konc živeljenja, če pa dajem še naši državi še 15 let za pokojnino, ali itak da več, bom na koncu imel max 200e ali celo še to ne, bojim se da prej nič, kot karkoli..tega se jaz bojim, bojim se tudi kako bom moje starše živel čez 10let, en pokojnine 400e, drug 590e, hehe...

Se pa upam stavt Murn da tvoj šiht je nekje plačan 1h dol od 45 do 60usd, nanese nekje mesečno dol ...cca 8k dolarjev, realno cca 5, 5000eur plača, če pa si faca odpreš firmo k jo tkoj dopiš tkoj polsovalnico, čistiš neke apartmaje, soboto, nedeljo, max po 8h dan, še minimlano dodatno 3,200 dolarjev, nekje 2,200eur, na konc meseca znaš imet ušme piši cca 7,700 eur....

poznam modela k pse sprehaja, plača mesečna sm to dela caa 7 do 8k dolarjev....¸, 1h sprehod 20usd, po 3 pse na en x dela dopoldan 2 do 3h, popoldan 2 do 3h, dela sicer sobote nedelje, včasih ima kakega na domu, cca 80 do 120dolarjev nočitev psa...

2 čuka na mesec že ok plača ampak kaj pa standard? Po mojem per dol ne stane 2 Eura:)

2,5k eur bo dobil kolega plačo 8h na dan bo polgala liminat, pri nas ima delovec za polagat liminat kolko, jaz msilim da od 600 do 900eur, ne govorim za šefa, kateri računa v slo ne vem 30eur uro, delovcu da pa 5,6 eur...

Zakaj pa živiš v sloveniji in VSE plačuješ, zato da politik ali bedaki delajo kakrkoli, plačakjo nas k dajemo plačujemo ddv, jebejo k, koke kuk češ...tko da ne, rabmo it na kubo, imamo v slo 10x kubo...vrjemi! In enim je to prek glave in grejo lepo iz dražave, nas je že 6 ksoov k gremo v enem letu, če se kdo pridruži, komot, imamo kup idej...

:offtopic: Sem takoj za to!! Se že dalj časa pogovarjava z mojo,da bi se selili v tujino.

Če boš za, javi, moj gsm imaš, sm jaz sicer ne zgubljam časa, oz ne dajem več energije v to, da sem v dvomih ja ali ne, mi gremo tudi že za leto dni na dopust..., pa vem da ne bo tko..

Link to post

Vrata so odprta vsakmu. Če nekdo pokasira 600 pa mu je dost, ostane tuki. Če bi rad drugje poskusu se lahko premakne. Jst delam v tej smeri da bom neki pokasiral s svojimi produkti, takimi al drugačnimi. Men ni važno kok zaslužm kot fizički radnik na 8 urni smeni, men je važn kaj lahko ljudem ponudm, kaj lahko kreiram. In nebom se selu drugam z namenom da bom tam fizički.

Link to post

hehe fizički liminat polagat za 2,5k eur plače....resno?? ali pa sesalc v roke pret za 2,5k eur fizički?? te pa ne kapiram glede zasluška, enako delo pri nas 600 do 900e, nekje 2,5k eur pa da bi delal jaz za 900e in le zato da neki folku ponudim, pomagam, kreiram, pa prst v rt porinem prvem k priide mimo....

Link to post

Narobe sva se razumela. Jaz imam v lajfu plan služit z glavo, ne z rokami. Trnutno sem delavec v fabriki za tistga švoh jurja ker se mi gre za nabiranje kapitala. Nebom se pa selu nekam z namenom da bom za 2500 še vedno delavec v fabriki. Saj če bi mi nekdo reku če pridem k njemu za tok dnara delat, pa da je v relativnibližini, se denarja nebom branu. Selu se pa zarad tega nebi. Imam na voljo 100 kvadratno delavnco v kateri lahko ustvarjam in to mi je zaenkrat dost.

Jaz sem take sorte človk pr katermu sta dve opcije. A bom za minimalce neki drkal sem pa tja pa sevtrudu neki svojga narest v prostem času al mi bo pa ratal bom pa mel vozni park z 10 sportskimi avti

Link to post

aha ok sva na isti valovni ja, enako zakja bi se matral in matral za slabo plačano delo, če že za dosti več ja, in ja itak ni vse enkam it in mislimda da bo vse oh in sploh, gre se zato da je trg dosti večji, kupna moč, en kup reči, res da je konkurenca požrešna huda tudi tam doli, vseeno so pa druge obremenitve 10x manjše kto v slo, ne vem no, 15let se je*** z firmo, slabo mi ni, vse je ok, nobenih panik, vseen pa ni to to  folk se je v 10 letih tako spremeni da je groza, kaj se ne bo, kdo se pa ne bi da dela za 600e in se jebe, kakšen pa če bit folk, še dobr da je tak kot je...

 

meni je le razloga največji ta, delovna doba moja, kaj splho bo, če bo, prej nič kot karkoli, miselnost folka, kakršne koli pomoči, skor jih ni več, kako se pa pri nas krade, kaj se dela, le en čudn podatek, nismo bili še v evropski uniji, nisi mogu dobit tehnične robe skor na črno, neki se je, zdej k smo baje poštiman, dobiš v slo na črno karhočeš, v kakršnikoli količino, ta pdatek je meni strašen, in ja povrhu pa e to, da država niti se ji ne sanja kaj je prav, kaj se dela, kaj se ne, kaj eni delajo..itd...

Link to post

Dobro ti imaš načez trgovino in vidiš številke črno na belem in veš kaj se ti splača, kaj pa ne. V smislu prodaje se nimam kaj primerjat ker nič ne prodajam in niti ne mislim "masovno" trgovat.

Narod pri nas je mogoče dobr po srcu samo ljudi, ki so tud dobri po možganu je težava dobit. Moj konkretn primer je glasba. (Pa mi ni cilj živet id glasbe, branu se pa vsekakor nebi.) Bobnar od Drinkersov mi je povedal, da je v USA drugačna mentaliteta glede glasbenikov, te vsak spoštuje in si mu zanimiv, če se glasbenik. Prinas te ljudje spoštujejo samo če imaš najnovejši Lamborghinijev traktor. Pol pa ja.

Pač kolikor se bo dalo naredit iz slovenije bom naredu, če se bo izkazal da rabim naredit premik, ga bom. Ko bo pa čas za počitek se pa poln denarja selm na NZ. :)

Link to post

Tako jaz vidim Slovenijo: če si v neki firmi fizikalec in delaš za 600€ ali manj,nimaš nobenega kredita za hišo,stanovanje (ker so ti dali starši pisati),potem ni panike,sploh,če si navajen z malo denarja shajati. Če si nek dober programer,karkoli povezano z IT tehnologijo,direktor zavarovalnice,odvetnik neke banke,menedžer in navzgor ,potem so plače od jurja naprej (tako kot sem našteval poklice,da ne bo pomote). Moja zgodba je takšna,da sem kovinar po poklicu in sem zgodaj začel delati po terenih. Plača je bila za tiste čase dobra,če ne super. Ker pa me je pot vodila v vojsko sem zapravil 10 mladostnih let kot profesionalec,pešadinec,oklepnik,protioklepnik,specialec z poškodovanimi koleni,opranimi možgani,disciplino in še bi lahko našteval. Ja,plača je bila na začetku ČUDOVITA. Potem pa je šlo samo navzdol in skoraj do osebnega bankrota. Ker sva z partnerico med tem časom kupila stanovanje,se je skoraj zgodilo,da nisva imela dovolj denarja za kredit,kje pa je še otrok,avto in vse ostalo kar spada zraven?! No,potem pa sem nekako po vezah dobil delo v tujini,kjer sem še zdaj zaposlen. Plača je skoraj (sem se zmotil več kot 1x večja je plača)1x večja kot v slo za kvalificiranega delavca , z to razliko,da jaz opravljam delo pomočnika ;)

No in kaj mi slovenija pomeni,kot navadnemu državljanu? Gnoj od gnoja. Namesto,da bi bili srečni,da sem si poiskal delo v tujini,da jim nisem na grbi kot socialni problem,ker zaslužim prekleto prigaran denar in ga zapravljam v naši kokoški so mi naprtili še en davek,ki ga bom moral plačati,ker sem zaposlen v tujini. Ta davek je cca 1300€. Tako bom napisal,če slučajno pride do nemirov po svetu in se preobrne v "bog ne daj" svetovno vojno (manjka zelo malo),vzamem orožje in grem na pohod ;) Države slovenije zares ne mislim braniti !! Ne me narobe razumet,branil bom mojo družino,prijatelja,ki mi vedno stoji ob strani,ampak interesov države pa ziher ne!! 

Zapustil bi našo državo takoj,ampak ne bi šel v Avstralijo. Raje bi izbral Kanado. Dosti bolj socializirana in pravo nasprotje z Avstralijo. Ker sem tudi sam šofer kamiona z licencami za prevoz nevarnih,vnetljivih,explozivnih sredstev bi za to kar obvladam zagotovo dobil zaposlitev. Pripravljen pa bi bil opravljati kakršno koli drugo delo,ker vsako delo,ki je dobro plačano je spoštovano delo. 

 

Ps.: Oprostite ker sem se tako na široko razpisal,ampak to mi je zelo dolgo ležalo na duši  :|

Uredil - silicijeva dolina
Link to post

Silicij naj ti da vedt z nami gre fant k dela 10let v vosjki plačo cca 1,3k eur, pa mu je vsega preko glave....

 

Kanada je ok imam gor od punce bratranca, mu je zakon, mogoče sos troitve še dražje vseeno, živi se zelo lepo, žal pa ni tako umirjeno kot australija, mislim glede folka, v kanadi so že tsiti pritiski, vse hitr, vse hitr nardit, že če gledam delovni čas 70% folka nekak v au dela ob petkih le do 14h, prou ne radi vidijo da imajo kolega ki dela za vikende, vseen kdor more, kdor ima družino, kdor hoče se mu hudo splača....in tak folk zelo tolerirajo, zanimivo da ne tolelerirajo folka k je na keš požrešen, pač tko je, ni to slovenija, jaz imam auuudija pa trenirko na črto...

 

Jaz gledam na eno, grem kjer je zakon, kjer je hudo vreme, meni osebno ne pomeni vse denar, itak vsakemu velik pomeni, ker so taki časi, mi pa pomeni vse ostalo, da je družba, da mi kdo lahk dol pomaga, ker slovencev je veliko, veik znancev, dost prijazen folk oz itak je vse od posameznika odvinso, gre se mi največ za tak stil življena, in okoliš, mi gremo čist možn da ali sunshine coast ali gold coast....k enkrat ta okoliš gledaš, se tkoj zaljubiš, kaj češ lepšega, plače 2k vsaj, pa uživat, 270 dni lepega vremena, stalna nekje v poletju do 32c od 27 do 30ec, pozimi nad 12 c dopoldan, popoldan do 24c...., ...upam da bo to to..oz. bo.

Link to post

Poziv na sodišče sm dobu planiran za 24.6. To pomeni da bom od 3.6. do 24.6. plačeval deponijo za avtomobil? Preko jurja samo to nanese. Seveda se bom pritožil, ker nisem storil resnega prekrška, čeprav je božnja "brez" izpita hujši prekršek. Niso resni. Uni lagano sportski na dopustih jst pa nej vsak dan zastonj delam.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...