Skoči na vsebino

Splošna debata


Recommended Posts

Ker se veliko s temi sekanji ni pridobilo, so bila podeljene kazni kot opozorila. Če bi bili sodniki mnenja, da se je s sekanji kaj več pridobilo, bi bile kazni strožje.

 

In tako kot sta že Mitja in daks napisala - PLP ni de facto "sodnik" za sekanje ovinkov.

Link to post
  • Odgovori 482
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Danes dobil vikend vožnjo z BMW 118d xDrive (M Sport), na žalost sem omejen s 500km :/ ( od tega jih bo samo 160 do doma in nazaj v salon). Avto je praktično nov (3500 km ob prevzemu). Moram reči da m

Heh, kaj pa če bi sodniki pred kaznovanjem povprašali udeležence kako in kaj? Js sploh nism vedu, da me je Eršte prijavil. Kazen je itak nerelevantna (ni pa ravno fer), ker nisem nič na zgubi, ni pa o

Rabim, ker je polno nejevernih Tomažev na stezi, ki mi probleme delajo brez helicorse!  

Posted Images

OK. Vzeto na znanje. Pozabil na detalje v pravilniku. 

 

Dejte prosim v pravilnik potlej dodat, da mora biti vračanje na progo varno in ne sme ustavlajt ali ogrožat ostalih.

Link to post

Torej upamo da ne bomo videli takih norih sekanj, kot so v videu zgoraj, ki ga je objavil manc :) To vsaj po moje ni fer...

Uredil - igi
Link to post

Sej to me zanima kako bo v Imoli s tem, ker PLP nikjer to ne javi kot sekanje. Biti hiter v Imoli pa pomeni biti agresiven in takšnega sekanja je dosti vse povsod. En ovinek pred tem, ki ga je objavil Marjan je še dosti huje.

Link to post

Dejmo definirat sekanje v Imoli, ker je kar nekaj "sivih" situacij.

 

Čisto konkretno vprašam glede posnetka, ki ga je dal Marjan. Kje bi morala biti njegova leva guma v drugem ovinku, da se ne bi štelo kot sekanje (če se sploh šteje kot sekanje kar je pokazal). Bela črta je namreč znotraj robnika. Za robnikom pa je nek podaljšek robnika, ki se v RL povozi v normalnih okoliščinah.

Uredil - MarkoP
Link to post

Dejmo definirat sekanje v Imoli, ker je kar nekaj "sivih" situacij.

 

Čisto konkretno vprašam glede posnetka, ki ga je dal Marjan. Kje bi morala biti njegova leva guma v drugem ovinku, da se ne bi štelo kot sekanje (če se sploh šteje kot sekanje kar je pokazal). Bela črta je namreč znotraj robnika. Za robnikom pa je nek podaljšek robnika, ki se v RL povozi v normalnih okoliščinah.

 

 

3.5 Sekanje ovinkov

Voznikom je prepovedano rezanje ovinkov in ravnin proge. Dogodek se smatra kot rezanje takrat, ko voznik skrajša razdaljo kroga s tem da zapelje iz proge Z VEČ KOT DVEMA KOLESOMA in s tem pridobi čas. Za progo se smatra asfaltirani del proge, ki je med belima črtama. Trava, pesek, rdeče-beli robniki, zelena podlaga ali beton izven belih črt ne štejejo za progo. 

 

Zdej ti grem lahko pa edino še narisat.

Link to post

 

Dejmo definirat sekanje v Imoli, ker je kar nekaj "sivih" situacij.

 

Čisto konkretno vprašam glede posnetka, ki ga je dal Marjan. Kje bi morala biti njegova leva guma v drugem ovinku, da se ne bi štelo kot sekanje (če se sploh šteje kot sekanje kar je pokazal). Bela črta je namreč znotraj robnika. Za robnikom pa je nek podaljšek robnika, ki se v RL povozi v normalnih okoliščinah.

 

 

3.5 Sekanje ovinkov

Voznikom je prepovedano rezanje ovinkov in ravnin proge. Dogodek se smatra kot rezanje takrat, ko voznik skrajša razdaljo kroga s tem da zapelje iz proge Z VEČ KOT DVEMA KOLESOMA in s tem pridobi čas. Za progo se smatra asfaltirani del proge, ki je med belima črtama. Trava, pesek, rdeče-beli robniki, zelena podlaga ali beton izven belih črt ne štejejo za progo. 

 

Zdej ti grem lahko pa edino še narisat.

 

 

Ne ne. Bodiva konkretna. Je Marjan sekal ali ne ?

Link to post

Ne vem zakaj si to razumel kot izzivanje. Hotel sem le jasne smernice v konkretnem primeru. Če me že vprašaš je moj odogovor DA, to je sekanje, ki ga sicer PLP (v veliki večini primerov v Imoli) ne prijavi. Jao mi je že žal, da sem vprašal. Se vidimo na dirki.

Link to post

PLP marsikaterega sekanja ne zazna, še hujše so pritožbe, ko ni bilo sekanja pa PLP to interpretira kot, da je bilo sekanje. Držite se osnovnih smernic - dve kolesi znotraj črt pa bo vse OK. 

 

Tako kot so sodniki preverjali sekanje na dosedanjih dirkah, bodo to izvedli tudi na bodočih... Če mislite, da se boste s sekanjem kaj pridobili in se izognili kaznim - kar pogumno. Garantiram, da vam bo žal.

Link to post

UPAM, da bodo vsa sekanja v Imoli sankcionirana pravilno, če se že gremo to štorijo. To pomeni, da PLP aplikacijo lahko kar mirno pozabimo, saj je zelo ne natančna na mnogih odcekih, sploh tam, kjer so zelene izletne cone, katere aplikacija smatra kot dele proge.

Če točno sledimo NAŠEMU pravilniku, to pomeni, da OBVEZNO 2 kolesi znotraj belih črt. 

Po drugi strani, bodo pa sodniki imeli 1000x več dela s tem preverjanjem vsakega voznika, če želimo poštenost. Težka bo... :)

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...