Skoči na vsebino

Simulatorji


silverfox1973

Recommended Posts

Itak da bi delovalo. Jest sn si 12 let nazaj sam naredu komplet volan (tak mim grede takrat si bil srečen če si ga sploh lahko kje kupil ker jih je blo tolk malo) uporabil pa potenciometre in ostalo štromarijo od joysticka. Zraven pa dodal še dodatne gumbe pa je vse delalo brez problema. Samo zakaj so bli joysticki priklopljeni na zvočno kartico in zakaj hudiča so te priklope sploh basal na zvočne mi še danes ni jasno.!???

Edino kar zna bit problem je to ker to niso tipke ampak klecna stikala in zna bit da nebi delal uredu ker bi blo isto kot bi stalno tiščal gumb na tipkovnici, v igrah pa ga naprimer 1x za vklop pritisneš in še enkrat za izklop.

Link to post
  • Odgovori 163
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nekaj za vse nas Slovenski proizvod. G6 Driving Simulator! Cena? 799€

Epic input lag

Posted Images

Najprej lepo pozdravljeni, sedaj sm tudi jaz sklenil, da bom naredu svoj cockpit. Prišel sm na idejo da bi si poleg volana naštimov stikala kot v pravem avtu. doma imam 5 takih stikal

GE35L.jpg

Zdaj me pa zanima če se to da na kakšen način prklopt na pc da bi to deloval. Razmišlov sm če bi odprl eno staro tipkovnco in nekako povezov preko tipkovnice al pa preko neke stare igralne palice... samo nevm kako in če je to sploh možno. Če ima kdo od vas kakšno idejo bi biv zelo vesel, če jo napiše.

PS: se opravičujem za malo dovg post :P

LP!

Hoj

Leo Bodnar ima rešitev za priklop dodatnih gumbov in stikal :)

Več najdeš tu: http://leobodnar.com/products/BU0836X/

Vrooom!

Link to post
  • 2 weeks later...
Kolk že to stane?

Da vidim če se izplača izdelovat! :D

Za načrt se prijaviš in je brezplačen, ker vsak načrt označijo oz. uvedejo v evidenco. Racebase so prodajali, potem pa so projekt opustili. Enemu izmed sim moderjev se je uspelo dogovoriti za "open source" varianto.

Stroškovno se bolj izplača kot če kupiš Playseat ali podobno zadevo.

Kar se tiče materiala pa je tako: jaz sem za potrebe prvega kokpita (viewtopic.php?p=12175#p12175) potreboval manj kot celo ploščo mediapana debeline 2 cm. Cela plošča II. kvalitete me je koštala cca. 50 EUR. Strošek izdelave je pa odvisen od tega ali boš zadevo izdelal sam, se pravi obodna žaga, ali pa boš dal zrezat komu ki ima CNC.

Sam se tega projekta nisem lotil, ker sem si sestavil jekleno konstrukcijo (http://miomoto.com/2009/04/10/pripravljen-za-akcijo/). Sem se pa prijavil in imam načrt Racebase-a.

Če boš rabil še kak nasvet sem ti seveda na razpolago. :)

Vroooom!

Link to post

Ne,ne...............samo tako vpršam kolk je približno cena za to stvar.

Sama izdelava in material pri meni ni problem ker sem mizar in mi to ni noben bav,bav.

Tako,da me je zanima samo kakšno ceno imajo postavljeno,da bi pol lahko primerjal.

Narejeno je pa po moje iz vezane plošče,ker je najbolj trpežna.

Link to post
Ne,ne...............samo tako vpršam kolk je približno cena za to stvar.

Sama izdelava in material pri meni ni problem ker sem mizar in mi to ni noben bav,bav.

Tako,da me je zanima samo kakšno ceno imajo postavljeno,da bi pol lahko primerjal.

Narejeno je pa po moje iz vezane plošče,ker je najbolj trpežna.

Ti bi kokpit na masovko , a? :)

Ne vem če bi se strinjali, ker je stvar zastonj, prodajajo pa sestavljenega ne, tko da nima cene.

Vrooom!

Link to post
Saj.................par stvari malo predelaš pa nimajo več besede,ker bi že bil drugačen model.

Bi jaz že to porihtal! Vse se da! [it]

Sicer pa če spravim zimsko vozilo skup (http://www.shrani.si/?C/gk/3h4ffT52/s-k ... l-2003.jpg)pol bi še letnega oziroma celoletnega pa čeprav bi stal na mestu.

Mojster, veselo na delo! icon_thumbsup.gif

Vrooom!

Link to post
  • 1 month later...
http://miomoto.com/2009/10/06/microsim-mk2-racebase/

Če imate voljo, prostor in malo mojstrske žilice, je to "najcenejši" cockpit za vaš igralni kotiček.

V nasprotnem primeru se posvetujte z vašim lokalnim mizarjem.

Vroooom!

P.S.: Načrt za izdelavo je free :), potrebna je samo prijava.

Z sodelavcem sva začela z izdelovanjem tega cockpita :shock:

Bom malce poročal in poslikal zadevo v prihodnje...

Kot prvo je bilo potrebno sprintati načrt v merilu 1:1. Pride kar velika zadeva...tako da prvi strošek je tukaj....15€ za printanje.

Drugi teden pride pa na vrsto izdelava...več sledi...

Link to post

Ploščo sem dobil đabe :P Problem je bil samo ta, da je bila 6mm in je bilo potrebno zlepiti 2 skupaj...nov strošek...3 tube mekola; slabih 9€smile.gif

Sta pa v izdelavi dva kosa, kolega ga že sestavlja, jast pa sem z dnevom zaostanka še vedno pri žaganju [Joj]

2_998106b4aced208046ac3fb2e14f51b82_6f5996649820c3d3dbea6851340a29312_b0cb06d0e98e484593ecb9f27a5c9d97

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...