Skoči na vsebino

Volani in pedala


mAxL

Recommended Posts

9 minutes ago, silicijeva dolina said:

Nekateri so imeli enak problem z G27 in so ga menjali,dokler je bil še v garanciji. Ko se kalibrira mora biti na ravnost. Saj drobovje je popolnoma enako kot pri G27 ;) 

V bistvu ni .-) zobniki so spiralni ne ravni in posledično se ne "manj" občuti mehansko premikanje .

Verjetno pa to nima zveze z molnarovim problemom . Zna bit kaki slabo izdelan oz počen optični dekoder .

Link to post
  • Odgovori 1,3k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pride tudi kak video , ampak je prvo treba mount naredit. Ker ga ne moram zašraufat na pisalno mizo , dokler pa nisem v hiši nimam prostora za rig . Drugače pa sem sedaj še bolj prepričan kot pred nak

Na mizi pa zgleda zaenkrat tako

Dragi Božiček spreminjam svojo željo . Kupi mi karto za fitnes ,da bom lahko jaz obračal volan ne pa on mene

Posted Images

Pravite, da je to mehanska napaka ? Ali narobe (zamaknjeno) sestavljeno ali pa kak senzor?

Sem ga resetiral že 10x pa se veno postavi točno na to isto mesto in sicer na oko, če ga od spredaj pogledam, je volan cirka 1cm v levo.

Link to post
On 12/8/2015 at 17:35, daks je napisal:

"...posledično gre gas samo do 75-90% "

To je mal čudno, a maš obkljukano uno  "combined pedals"? Ker drugače to da bremz malo drži ves čas, nebi smelo vplivat na gas pedal.

p.s.: in ja, lohk ti je žal, če si jih prodal :) Meni so še bolše kot CSP stopalke, kjer me un senzor za gas stalno neki zajebava.

Sej drugače že skoraj ne gre, če nimam obkljukane combined pedals, ali pač?

O pa kar vpliva, veš. Tista razlika, ki jo dela bremza mi potlej odžira pri gasu posledično kanta ne gre nkamr :P To se mi dogaja tako pri AC-ju kot pri pCars in občasno pri R3E

Link to post
Pred 5 urami , Matjaž Murn je napisal:

Combined pedals bi uporabljal, če bi imel samo eno stopalko. Ko je stisnjena do polovice, ni gasa in ni bremze. Ko čist spustiš je bremza na 100%, ko čist pritisneš je gas 100%.

Zdaj ne vem kako je pri AC,iR,... pri FS15 moram obkljukati combined pedals,ker ne podpira sklopke. Deluje pa dejasko tako,da ko stisnem gas gre vozilo naprej,ko pa ga spustim pa se zaustavi. Enako je z zavoro,ko jo pritisnem se ustavi in ko se ustavim in če še vedno držim gre vozilo zvratno. 

Link to post
  • 2 weeks later...
On ‎10‎.‎12‎.‎2015 at 12:07, m0LN4r je napisal:

Pravite, da je to mehanska napaka ? Ali narobe (zamaknjeno) sestavljeno ali pa kak senzor?

Sem ga resetiral že 10x pa se veno postavi točno na to isto mesto in sicer na oko, če ga od spredaj pogledam, je volan cirka 1cm v levo.

Jaz sem imel podobno na G27. Najprej se ni centriral-kalibriral pravilno, pol pa še ob obračanju je bil vedno bolj postrani.... Takrat je šel nek "senzor", ki čita kot volana. Nekaj v tem stilu.

Link to post

Temu se reče optični encoder. Deluje tako ,da ima reže skozi katere gre IR svetloba in na drugi strani senzor šteje impulze. Pri G27 zna ta svar rahlo (na)počit in so pol težave kot opisuješ. Novega lahko naročiš na spodnjem linku. Celo več, je medeninast in ne plastičen kot originalen.

Imaš ogromno tega napisano. Google: "G27 optical encoder replacement".

http://www.cmlaserservice.com/page_g25_g27_optical_encoder_wheel.html

 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...