Skoči na vsebino

Virtual Reality Headset


Gapi

Recommended Posts

Finta je,da zraven dajejo nekaj kar morda 3/4 folka sploh ne bo potrebovalo. Jaz recimo ne rabim Xone kontrolerja. O ceni pa se špekulira cca 500$. Torej lahko bi naredili tako,da se vsak odloči,če rabi kontroler in je avtomatsko cena nižja.

Link to post
  • Odgovori 321
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dober dan vsi  Jaz sem pa nabavil HTC Vive in končno "dela" na Assetto corsa (unofficial hack). Lahko pa povem da je boljše kot official PCars. Evoga še moj video, primerjava. Bom naredil še video kje

Evo ,nabavil dk2,po dobri ceni Pizdarija na quadrat.Sploh si nisem mislil,da zadeva tako resnično prikazuje 3d.. Bom kr preskočil cv1 in htc vive1.CENA=IZBOLJŠAVE glede dk2 niso tako očitne.

Že vidm k bom hotu z Oculusom furat, pa se bom mogu najprej v FB vpisat...

HTC Vibe je mislil. HTC in Valve razvijata svoj VR headset. Potem še imaš Razer OSVR (200$) izide čez mesec dni in Sony še ima Morpheus,... tega je ogromno v razvoju. zanimivo da so zraven podjetja, ki izdajajo kvalitetne izdelke. jaz bom verjetno počakal na 2.gen VR headsetov ali pa vmes nabavil rabljenega 1.gen.

Link to post

Jaz pa bom izbral tistega,ki bo imel popolno podporo igram katere največ igram (AC,p.CARS,Dirt Rally in še streljačine,ki jih igra sin)  in tukaj mi ne bo cena tista zaradi katere bi se odločal. Trenutno mislim,da bo Oculus tisti,ki bo premagal konkurenco,saj sta že DK1 in 2 pokazala in postregla z zelo dobrimi igralskimi izkušnjami (glede na to,da sta DK). Od konkurence pa še nisem zasledil nič konkretnega http://blog.us.playstation.com/2014/03/18/introducing-project-morpheus/,  

http://www.engadget.com/2015/03/01/htc-vive-vr-headset-with-valve/

Uredil - silicijeva dolina
Link to post
  • 3 weeks later...

včeraj sem testiral sposojen EDTracker,

ki je zadeva, ki se namontira na slušalke (ali nekaj kar imamo na glavi) in omogoča uporabniku "free look" v sami igri.

zadeva deluje v redu, ko jo enkrat namestiš in nastaviš pravilno in posamezniku ustrezno, a se jo je treba navadit...

 

če bom našel čas ta teden potrestiram še malo bol, 

ampak za začetek ni slaba investicija (mislim da pride zadeva cca 25€ + poštnina)

deluje pa praktično v večini sodobnih iger.

 

je pa res, da se je ne da primerjat z Oculus Rift ali podobnimi,

saj je le "gimick" ki enostavno omogoča "free look" glede na gibanje glave...

Uredil - Ma!
Link to post

Najpopularnejša verzija sledenja glave je zagotovo TrackIR. Mi pa osebno te rešitve ne odgovarjajo najbolj, saj moraš obračanje glave kompenzirati z premikanjem oči ("škiljenje").

Prava rešitev so še vedno 3 monitorji (ali več :)).

Link to post

Tudi sam sem že probal TrackIR (Microsoft flight simulator in AC) in je recimo za flight simulator super,ker ni nekaj dosti premikanja glave oz ni hitrih gibov. V AC pa sem skoraj popi*dil,ker se ti zdi,kot,da si na ladji pa še pogled mi je non-stop silil od ekrana in je res,da moraš včasih nekako pod kotom gledati kar je ful moteče. Bom raje kar na Ocolus R.  počakal.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...