Skoči na vsebino

Virtual Reality Headset


Gapi

Recommended Posts

Htc vive je okoli 950€. Za project cars žal ni dovolj 980ti. Medium/high settings in šteka ko si v dirki, tak da ena 1080ka še pa bo :)

Assetto corsa dela na max settings perfektno tudi v dirki.

Če kdo hoče sprobad se lahko najavi kdaj :) Setup je v Mariboru, bom pa mel predstavitev upam da letos poleti v MB in prekmurju za HTC Vive. Vožnja, roomscale itd itd.

Priporočam pa da počakate na 2nd generation če kdo razmišlja o nakupu.

Link to post
  • Odgovori 321
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dober dan vsi  Jaz sem pa nabavil HTC Vive in končno "dela" na Assetto corsa (unofficial hack). Lahko pa povem da je boljše kot official PCars. Evoga še moj video, primerjava. Bom naredil še video kje

Evo ,nabavil dk2,po dobri ceni Pizdarija na quadrat.Sploh si nisem mislil,da zadeva tako resnično prikazuje 3d.. Bom kr preskočil cv1 in htc vive1.CENA=IZBOLJŠAVE glede dk2 niso tako očitne.

Že vidm k bom hotu z Oculusom furat, pa se bom mogu najprej v FB vpisat...

@enjoyer83 ka praviš da mu pridem mal zaplenit komp za kako urco :D Ko sma glih blizu maribora.

Drugače sm pa glih danes gledu za gtx 1080, 850€ v sloveniji iz dinokompa, se pa bol nagibam k oculusu. Malo cenejši in ker ne rabim teh dveh kontrolerjev zraven, ker po večini vozim na volan.

 

Uredil - zamex23
Link to post
Pred 6 urami , majomhus je napisal:

Htc vive je okoli 950€. Za project cars žal ni dovolj 980ti. Medium/high settings in šteka ko si v dirki, tak da ena 1080ka še pa bo :)

Assetto corsa dela na max settings perfektno tudi v dirki.

Če kdo hoče sprobad se lahko najavi kdaj :) Setup je v Mariboru, bom pa mel predstavitev upam da letos poleti v MB in prekmurju za HTC Vive. Vožnja, roomscale itd itd.

Priporočam pa da počakate na 2nd generation če kdo razmišlja o nakupu.

Jaz sem nabavil CV1 in jo poganja R9 390X brez problema. Kar se tiče grafike je najlepša za moje pojme v p.CARS ampak,je to zaradi efektov kot so dež, vzhajanje in zahajanje sonca,... Sedaj samo še čakam,da porihtajo iR in da bom lahko spet dirkal z VR,ker iR je pa ziher absolutni prvak.

Link to post
Pred 12 urami , majomhus je napisal:

Htc vive je okoli 950€. Za project cars žal ni dovolj 980ti. Medium/high settings in šteka ko si v dirki, tak da ena 1080ka še pa bo :)

Assetto corsa dela na max settings perfektno tudi v dirki.

 

Ja pri P.CARS je treba kar čarat,da dela tekoče(dk2 75 fps).par stvari mam low,par high,tudi pixel overide imam lahko na1.2..ben saj moj posnetek od p.cars dobro zgleda a?:P

Link to post

Itak,da zgleda svetovno ;) p.CARS je poslastica za oči,samo škoda,da fizika tako šepa :D  Sem včeraj odpeljal eno dirko z GT4 v Imoli in je bilo fantastično videti,kako meče koščke gume po steklu. Jeba je,ko te sonce zaslepi,potem pa moraš nagniti glavo kot v realnosti,da sploh kaj vidiš. Pa tudi,da lahko z pogledom opravljaš z miško so svetovno zrihtali!

Link to post

1. Torej če prav razumem, rabiš dober naglavni komplet (dk2 oziroma htc) in še računalnik, ki to poganja. Ali bi na računalniku v mojem podpisu sploh delalo to?

2. Ali se v kateri trgovini v Lj. da te stvari sprobat?

Link to post
pred 9 minutami, MarkoP je napisal:

Marjan, raje ne probi :) Resno. Ko se odločiš kupi. :) Če ne boš kupil bo pekla duša sicer pa denarnica.

Nekje na tem forumu je bil namig, naj počakamo naslednjo generacijo. Jest imam čisto en majčken problem, da ne vem česa...:roll:...

Uredil - mancSLO
Link to post
pred 14 minutami, mancSLO je napisal:

1. Torej če prav razumem, rabiš dober naglavni komplet (dk2 oziroma htc) in še računalnik, ki to poganja. Ali bi na računalniku v mojem podpisu sploh delalo to?

2. Ali se v kateri trgovini v Lj. da te stvari sprobat?

Mislim,da bi ti mašina prežvečila DK2,za OR Cv1 pa bi moral morda malce nadgraditi strojno opremo:
 

Quote
Video Card NVIDIA GTX 970 / AMD R9 290 equivalent or greater
CPU Intel i5-4590 equivalent or greater
Memory 8GB+ RAM
Video Output Compatible HDMI 1.3 video output
USB Ports 3x USB 3.0 ports plus 1x USB 2.0 port
OS Windows 7 SP1 64 bit or newer

Za sprobati OR boš moral koga "nafehtati",ker trgovine tega nimajo. Seveda bodo prihajali še drugi VR seti in komot lahko čakaš nanje. Jaz sem nabavil,ker mi je zaradi prostorske stiske in seveda izkušnje dosti boljše kot pa uporaba monitorja. Lahko si recimo namestiš aplikacijo Bigscreen in že uporabljaš OR za ogled filmov,... 

http://www.bolha.com/racunalnistvo/igricarstvo-gaming/pc-dodatki/ostali-dodatki/oculus-rift-cv1-1305039397.html?aclct=1464695174&kw=oculus+rift

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=oculus+rift&LH_BIN=1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xoculus+rift+CV1.TRS0&_nkw=oculus+rift+CV1&_sacat=0

Uredil - silicijeva dolina
Link to post

Tisto z nadgradnjo ne bo šlo. (edino Windows imam več, kot navajaš:D) Že zdajšnja konfiguracija še vedno boli doma...

Ali je DK2 slabši potem ali kako?

Uredil - mancSLO
Link to post
12 minutes ago, mancSLO said:

Nekje na tem forumu je bil namig, naj počakamo naslednjo generacijo. Jest imam čisto en majčken problem, da ne vem česa...:roll:...

OR je na tem področju oral ledino in žal malo zaspal. Drugi so se pridružili in najvlja se veliko večja izbira. Predvsem se čaka večjo resolucijo. V roku 1 leta bo po moej veliko več jasno kam bo zadeva zavila. Tudi IR se ni še povsem zjasnil koga po podprl poleg OR. Po moje bo prišel nek standard ven.

Uredil - MarkoP
Link to post
pred 6 minutami, mancSLO je napisal:

Tisto z nadgradnjo ne bo šlo. (edino Windows imam več, kot navajaš:D) Že zdajšnja konfiguracija še vedno boli doma...

Ali je DK2 slabši potem ali kako?

Poglej, VR je za moje pojme presneto draga invisticija in ti priporočam,da malce počakaš,da se prah poleže. Morda bodo cene kaj padle z prihodom drugih VR setov. Tudi OR DK2 je kar zasoljeno drag (malo pogooglaj po ebay-u in drugih tržnicah ti bo takoj jasno o čem pišem).

Ja, DK2 je slabši od CV1.

Za primerjavo glede strojne opreme: Da mi sedaj deluje vse tako kot mora,torej tekoče sem vložil skoraj tisočaka samo v kišto,pa zraven nisem vštel še grafične (400€),kište 180€,Rame (pozabil ceno :D ) SSD 200€ disk in ostalo periferijo.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...