Skoči na vsebino

Grafične kartice


Recommended Posts

Sem mal stestiral včeraj AC...to je zdej čist drug špil. Najprej kar nisem znal vozit, dokler se nisem mal navadil. [Jel2]

Moram sicer še mal nastavitve naštudirat ampak že zdej sem zelo zadovoljen! :D

Link to post
  • Odgovori 264
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Up and running...

Kje je Trošt, da bi mal bannal?   Pejte se na slo-tech kregat... Ta forum ni namenjen prerekanjem in izlivanju političnih veroizpovedi in pripadnosti znamkam.

Pek raje pojdi pit en guiness Če primerjaš hlajenje twinfrozr (msi) in direct CUII (asus), sta kvečjemu tam tam. Gigabyte je pač dober, ampak niti s 3 venti ni v čisto istem rangu. Seveda je dobra k

Zadevo nastaviš tukaj:
Screenshot%202015-07-02%2019.38.16.png?d
 

 

G-SYNC monitor bi bila super zadeva, škoda da imajo najboljši monitorji tako visoko ceno in nadpovprečno slab quality control :/

Link to post
  • 4 weeks later...

Mene nekaj zanima,kaj si morda kdo lasti od AMD-ja R9 390 grafične? Kajti nabavil sem omenjeno grafikuljo pa se mi zdi,da se malce pretirano greje,saj so temperature v idle cca 60°C. Ventilatorji na grafični se vrtijo normalno in tudi pri povečani temperaturi se jim jakost vrtljajev povečujejo. Finta je v tem,da sem snel stranico in temperature malce padejo ampak ne drastično. Prej je bila recimo kar nekaj časa temp. 37°C potem pa je sunkovito narastla na 60°C. Je pa grafična od Sapphire.

Link to post

Nima veze katero grafično maš - 60°C v idle je absolutno preveč ... Preveri, če je hladilnik dobro nameščen, če ni kakšen slab stik, probaj na novo namazat s termalno pasto,...

Link to post

Nima veze katero grafično maš - 60°C v idle je absolutno preveč ... Preveri, če je hladilnik dobro nameščen, če ni kakšen slab stik, probaj na novo namazat s termalno pasto,...

Grafična je čisto nova in je ne morem razdirati,saj veš garancija pa to :D

Saj ventilatorji delajo tako kot morajo. Recimo če je temperatura grafike cca 30°C je tako narejeno,da se venti sploh ne obračajo,ker za hlajenje poskrbi pasivna rebra,ki so zares gromozanska. Pri polni obremenitvi pa pride temp. Max 75 °C,tako da zgleda,da so te temperature normalne. Testiral sem z FurMark.

Edit: Na Slo-tech-u so mi fantje svetovali na izklopim Oculus in testiram samo z monitorjem in zares so temperature padle za skoraj 20°C. Ja multi monitoring pač zahteva vsega več in pač temu so primerne temperature. Naj pa bi imele te kartice "zero fan mode",to je tisto o čemer sem prej pisal. Na default nastavitvah se ventilatorji pri 50°C sploh ne vklopijo.

Uredil - silicijeva dolina
Link to post

Sem imel R9 270x , 290 in sta bili ful dobro ohlajeni.  Obe sta bili v idle cca 35°C in to v kar toplem stanovanju (poleti). Ko pa sta bili obremenjeni pa nekje max 70°C. Govorim obremenjeni z FurMark,ki 100% obremeni grafično jedro. No za to zverino,ki pa jo imam sedaj pa je po mojem normalno,da ima v idle temp.45 °C in prav tako ob polni obremenitvi 73°C. Meni se to ne zdijo velike temperature. Je pa res,da pri multi monitoringu so pa temperature dokaj previsoke. Bom pa med vikendom testiral kako deluje z OR in kakšne so takrat dejanske temperature,kajti sedaj sem dokončal kišto in so vsi ventilatorji montirani tako kot morajo biti,da je airflow najboljši.

Uredil - silicijeva dolina
Link to post

Imam R9 290x , v idle je nekje 47 stopinj, med igro pa ne gre čez 73 stopinj, kar je super glede na to, da naj bi baje delovala pri 80 do 85 stopinjah ko je obremenjena.

Za idle maš po mojem kar v redu.

Link to post

No,sedaj sem priklopil še Oculus rift in zalaufal AC. V nastavitvah za grafiko sem dal vse na max detajle in moram reči,da nisem pričakoval to kar sem doživel potem v igri. Igra je delovala tekoče in grafika sama je izjemna (pač z omejitvami,ki jih pač ima OR). Najbolj poglavitno torej je,da se je grafično jedro segrelo do 74°C,ko pa sem nehal igrati pa se je temp. spustila na spet normalnih 47°C. Torej skoraj identično kot pravi Damir. Po mojem je k tem temp. pripomoglo dobro ohlajeno ohišje z katerim sem se ubadal zadnja dva dneva.

Link to post

Mene nekaj zanima,kaj si morda kdo lasti od AMD-ja R9 390 grafične? Kajti nabavil sem omenjeno grafikuljo pa se mi zdi,da se malce pretirano greje,saj so temperature v idle cca 60°C. Ventilatorji na grafični se vrtijo normalno in tudi pri povečani temperaturi se jim jakost vrtljajev povečujejo. Finta je v tem,da sem snel stranico in temperature malce padejo ampak ne drastično. Prej je bila recimo kar nekaj časa temp. 37°C potem pa je sunkovito narastla na 60°C. Je pa grafična od Sapphire.

Je grafična vredna tega denarja? Bi poganjala max nastavitve na treh monitorjih? ( iracing). Ali bi bilo potrebno še kaj drugega menjat? i5 2500k bi zadostoval ob tej grafični? Koliko močen napajalnik potrebuje?

 

TNX

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...