Skoči na vsebino

Splošna debata - iRacing


mAxL

Recommended Posts

  • Odgovori 5,2k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Danes odpeljal prvo GrandAM dirko z mixed class. Moram rečt, da sem si naredu celo paniko - preden joinaš session piše, da je 50 min. Potem grem not, nalijem cca 15 litrov več bencina kokr se mi je zd

Pogled znotraj novega bolida

Post of the year

Posted Images

On 14. 7. 2016 at 17:21, Domc je napisal:

Bi šel kdo to nedeljo delat gužvo na VLN z MX5? :D 
Lahko tudi z Audijem, samo potem se pelje na zmago.

Ja,če imaš čase na treningu krepko pod 8 minut z GT3 dirkalnikom potem lahko razmišljaš o stopničkah ali pa o morebitni zmagi. Mislim,da je najboljši čas 7:47:191. Potem pa je še tukaj faktor sreče,ki ga na tem dirkališču ne sme zmanjkati :D 

Link to post
On 17. 7. 2016 at 12:44, Domc je napisal:

Sej zato pa pravim, da se gre samo na zmago/podium. Sej bi šel solo, ampak po BES dirki si ne upam več triple stintat :D 

Jaz sem šel kar sam in tudi,če nisem bil ravno najboljši,sem ogromno pridobil v licenci in seveda spet ena izkušnja več ;) So pa te VLN dirke zares napete. 4 ure biti zbran na tem dirkališču je prava umetnost. Med postanki v boksih sem si privoščil pijačo in 1x pri malce daljšem tudi jedačo :D Fajn je,ker ne trpi SR,ampak z neprevidnostjo pa si lahko ob licenco.

Link to post
On 23. 7. 2008 at 9:44, Mitja Bonča je napisal:

No, pa poglejmo kaj se je v mesecu dni vozakanja zgodilo z najnovejšo simulacijo dirkanja za PC - iRacing-om!

Najprej naj povem, da sem se odločil kupiti enoletni abonma, kar me je stalo $156. Ko sem to storil, sem avtomatsko dobil $60 bonusa, ki ga lahko porabim kadar koli za nakup novih prog ali dirkalnikov.

Sedaj gre h koncu 12 mesečevje, ki je meja, da ob zadostnem iRatingu napreduješ v višji razred. To se bo zgodilo v začetku avgusta, pred tem bo pa še 13. teden, ki je v bistvu namenjen ligaškim dirkam ipd, ampak, ker je špil sedaj v začetni fazi, bo ta teden namenjen bolj za zabavnemu dirkanju - brez zbivanja iRating na kvalifikacijah oziroma dirkah.

Ta teden poteka z formulicami Skip Barber na znanem ameriškem dirkališču Infineon ali Sears Point ( bolj znanem iz Nascar simulacij ). Do sedaj sem vozil samo 2 dni in že po prib. 30 krogih zaostajam samo 0.6 sekunde za WR (ki je 1.24.1 in ga nima Greger Huttu, on je 2.). Učeraj sem pelu ene kvalifikacije kjer sem bil samo 3. in nato še dirko, kjer pa sem zmagal. No, nisem se prišel sem hvaliti, moj point je, da vam povem, oziroma svetujem, kako špil seka in z vajo, ki dela mojstra, ste bogato nagrajeni - ne (še) denarno, ampak moralno. Res je feeling zmagati v taki eliti, ki sedaj vozi iRacing.

 

 

Prejšnji teden smo se pa podili po meni do sedaj še neznanem dirkališču Virginia International Raceway (VIR). Zelo "hudo dirkališče, ki me spominja na Nordschleife v malem. Res, dirkališče seka, je polno ravnin, hitrih ovinkov, prelomnic, ... Ko sem se prvič zapeljal po njem, se spomnim da sem se vozil z odprtimi usti, ker na ravninah dosežeš velike hitrosti, nakar sledi kakšen slepi ovinek in samo čakaš lahko da boš do časa zagledal v katero smer in kdaj bo potrebo zaviti. No, po parih krogih, ko že spoznaš približno potek ovinkov, je pa potrebno pritistkati na polno, kar pri takovrstnih progah niti približno ni lahko. Potreno je vedeti kdja se zavira, kje je apex ovinka, kdaj se pospešuj. Pa še s to formulco- Skip Barber, se da zelo lepo ovinke odplejavati na počez, z drsenejm - res hudo, ampak težko! Je potrebo veliko vaje!

S Skippy-jem se vozi progo prib 3 minute, tako da ni tako zelo kratka! Čisti užitek vožnji.

 

vir7.JPG

 

Skratka, to je res vrhunska simulacija, ki pa, kot že velikokrat povedano, zahteva celega človeka in veliko predanosti, če hočete stvar zaobvladati in se seveda potem tudi kosati z najboljšimi virtualnimi vozniki iz celega sveta. No, meni to že nekako uspeva ;)

Upam, da se bo še kdo opogumil, in za $20 vsaj preizkusil in nato kritiziral to najnovejšo pogruntavščino bivših papyrus-ovih dizajnerjev!

btw, fanjte se ne ustavljajo, delajo nove dirkalnike, eden takih je tudi Riley Mk XX Daytona Prototype. To je podoben avto kot za Lemans dirke in za iRacing je bil celoten lasersko skeniran. Riley Technologies je eno najboljših svetovnih firm, ki izdeluje ta`prave dirkalne avtomobile in ta prototip je za iRacing probal sam direktor družbe (Riley). Bile je navdušen, kako je mogoče tako verno prenesti avto in njegovo fiziko iz raalnega v virtualni svet!

Seveda pri prototipu sodelujejo tudi Riley-evi inžinirji. No toliko o temu... več sledi ko bo stvar v mojih rokah :)

 

Itak se fantje pri iRacing-u zavedajo, da za tak denar, kot ga je potrebno plačati za letno naročnino, ne morejo stati križem rok (kot npr dela Stefano z netKar Pro). Zato brez prestanka delajo na novih stvareh in siguren sem da bomo v kratkem času, lahko tudi letos, videli tudi kakše bolj evropske oziroma nam bolj znane dirkalnike in pa seveda proge! Veliko je govora tudi o zloglasnem Nordshleifu, ma javno ni še nič kaj dosti znanega!

Tako, upam da sem vam malo opisal stvari, ki se sedaj dogajajo v iRacingu in kakšna je smer prihodnosti!

Zavedam se da večima vas špila zaenkrat še ne more kupiti, saj je omejen pri štrevilu članov (sedaj jih je prib 3000-4000), to pa zaradi sigurnosti v tehnologijo, ki stoji zadaj za vsem.

Malo potrplenja, oziroma počitnic, morja in sonca, jeseni pa upajmo, da bo špil dosegljiv vsem in bomo skupaj kakšno udarili!

Aja, kar koli v zvezi z iRacing se komot lahko obrnete name ali na Jerneja Breško (ki je tudi v beta teamu):

- mbonca@gmail.com

- jernejbreska@gmail.com

 

Res Špil caruje! Samo čas in znanje je treba imeti, če hočeš premagati Huttuja! ;)

 

edit: dodano par pomembnih stvari!

Back in time. Zanimivo je brati članek simracerja,ki opisuje dogajanje v neki novi simulaciji dirkanja,ki je prišla na sceno tistega davnega leta 2008 in je v nekem beta testiranju in že ima več kot 3K ljudi,ki jo testirajo. Lepo je videti navdušenje človeka nad nečim,kar nekateri ne bodo nikoli razumeli ali pa si takrat tega niso mogli privoščiti. Pa že takoj na začetku je dokazal,da se lahko kosa z najboljšimi na svetu. 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...