Skoči na vsebino

Splošna debata - iRacing


mAxL

Recommended Posts

  • Odgovori 5,2k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Danes odpeljal prvo GrandAM dirko z mixed class. Moram rečt, da sem si naredu celo paniko - preden joinaš session piše, da je 50 min. Potem grem not, nalijem cca 15 litrov več bencina kokr se mi je zd

Pogled znotraj novega bolida

Post of the year

Posted Images

pred 1 minuto, mancSLO je napisal:

Heh Danjel. Sem tudi jaz par krogov naredil po Spa-ju. Na oni lestvici, ki si jo pastal, bi bil 23-ti[iz].

Lepo. :)  Verjetno bi ti ratalo tudi bolje z malo več treninga. Je pa res, da za primerjati čase, se moraš pomerit na istem serverju, saj vreme lahko vpliva dobre 4 sekunde( na SPA) v razlikah s časi. Z optimalnim vremenom, ko temperature asfalta niso pretirano visoke, najhitrejši pridejo tudi v 2.15.xxx.

Link to post

No, včeraj sem imel eno od najbolj napetih dirk v karieri.... Pred dirko sem naredil seveda simulacijo dirke z točnim gorivom za 17 krogov, kot piše zgoraj na sliki, katero je pripel Marko P. Vse super, dober RP,...Štartal P8, vse super. Preživel prvi krog, kamor so dotiki in možnosti za nalet največje. Prebil sem se do P3, v 11 krogu obvezen pit stop. Natočil dodatnih 23 litrov in celo uspel prehitet tekmovalca, kateri je šel pred mano v bokse...Gaziran do konca pridem iz 16ega v 17i krog in od nikoder bele zastave.... sem si mislil WTF???

No, na koncu je včerajšnja dirka trajala 18 krogov. Zaključek, v drugi polovici zadnjega kroga sem naletel na out of fuel in lepo gledal kako iz P3 padam navzdol in končam dirko z -1 lap na P20.

Ni mi jasno, kako v isti seriji se enkrat vozi 17, drugič pa 18 krogov.... smešno. Pol sem prišel do zaključka, da če imaš RP za 1.5 sekunde hitrejši, se zna zgodit, da se dirka podaljša za krog, ker ni omejitev na kroge, ampak na čas. Che mona! Poanta vsega, Danjel, drugič si natoči kak liter več za rezervo :)

Link to post

V "COTI" sem tako enega prehitel zadnji ovinek, ker mu je avto začel kašljat :)

Tale "white flag" tudi meni ni povsem jasen. Dirka je 40min. Odvisno od časov naj bi se v SPA izšlo nekje od 16.5 do 17.5 krogov. Ne vem pa kdaj se začne čas odštevat. Ko ob štartu prvi prevozi štartno linijo ali ko gre pace car v bokse. Ali pa ko se štarta ogrevalni krog. Si morem malo prebrat.

V glavnem jaz vedno pogledam rezultate dirk  za nazaj v tednu v različnih splitih. Na to dodam 1 krog (ogrevalni) ter še 1 za povrh. Iz Moteca (po novem) dobim porabo na krog. Ne boš verjel kako poraba varira glede na to kaj delaš o. kako "smooth" voziš. Tudi če si v zavetrju se precej pozna.

Je pa res, da zadnje kroge tudi jaz malo s strahom klikam "F4" in v glavi računam, če se bo izšlo. Malo preveč natančen sem z gorivom. 

Koliko IR si zgubil ? :)

Link to post
Pred 3 urami , MarkoP je napisal:

V "COTI" sem tako enega prehitel zadnji ovinek, ker mu je avto začel kašljat :)

Tale "white flag" tudi meni ni povsem jasen. Dirka je 40min. Odvisno od časov naj bi se v SPA izšlo nekje od 16.5 do 17.5 krogov. Ne vem pa kdaj se začne čas odštevat. Ko ob štartu prvi prevozi štartno linijo ali ko gre pace car v bokse. Ali pa ko se štarta ogrevalni krog. Si morem malo prebrat.

V glavnem jaz vedno pogledam rezultate dirk  za nazaj v tednu v različnih splitih. Na to dodam 1 krog (ogrevalni) ter še 1 za povrh. Iz Moteca (po novem) dobim porabo na krog. Ne boš verjel kako poraba varira glede na to kaj delaš o. kako "smooth" voziš. Tudi če si v zavetrju se precej pozna.

Je pa res, da zadnje kroge tudi jaz malo s strahom klikam "F4" in v glavi računam, če se bo izšlo. Malo preveč natančen sem z gorivom. 

Koliko IR si zgubil ? :)

Bo že, se ne damo ;)

Izguba ni bila tako huda, -46, tu nekje. Bi pa bilo lahko +80 :) 

jah, goriva sem imel glih za 17.5 krogov. Na drugi, bom ziher natočil 10l več :)

Link to post

Na IR se vrtijo neki "3d render" neke gume in IR stuff hudomušno provocira naj uganemo za kaj se gre ? @Paps mogoče veš, če prihajajo gokarti ? Nekaj časa nazaj so na IR razposlali anketo o zadovoljstvu in eno vprašanje je bilo prav na to temo, če bi rad videli karte.

 

Link to post

[ok]

Ne vem, če bom to kdaj vozu, ampak kul, da so se spravl to delat. Raje bi sicer videl, da bi se posvetili day/night transitionu ter dežju... Pomoje še vseen lažje naredit kot dirt podlago ...

Link to post

Jaz še vedno upam, da je neka neslana fora. Tudi jaz mislim, da imajo druge prioritete na keterih bi morali delat, kjer zgubljajo primat. Ni pa to edina taka čudna odločitev zadnje čase. Ena dva tedna nazaj so najavili (in iskali Alfa testerje) podporo za Linux in Mac. Razlog naj bi bil, da je market-share Linux & Mac skupaj nekje 30%. Upam, da so se vprašali, koliko od teh 30% uporablja Mac&Linux za igranje sim-racinga. Po moje so to šli delat za 0.01% ljudi.

Malce karikirano: Jezen sem, ker slabo porabljajo moj investirani denar :) 

EDIT: Mogoče so pa videli, da pri Kunosu tudi bluzijo in so si privoščili malo oddiha LOL

Uredil - MarkoP
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...