Skoči na vsebino

G25 projekt


Spiky28

Recommended Posts

Moj dolgo načrtovani projekt je le končan in sem se odločil da ga predstavim še vam.

Mogoče bo dobil kdo kakšno idejo in se lotil kaj podobnega.

Gre za dodelavo/predelavo g25 volana.

Torej kot prvo sem hotel večji volanski obroč(pravi 35cm športni volan). Našel sem natanko takega kot sem si želel(QSP)za dokaj ugodno ceno (77e).

Ampak v trgovini Raceware, kateri so dobavitelji, zgleda niso zainteresirani da bi kaj prodali (kupcev ne jemljejo resno) jaz pa tudi nebom prosil

nekoga naj mi nekaj proda..čeprav sem čakal več kot mesec. Nakoncu sem našel rabljen momo volan na bolhi za 40e, ki je pravtako odličen.

Potrebno je bilo narediti adapter za pričvrstitev, na ohišje volana pa sem vgradil še stikalo za izklop(na zivce mi je šlo, da vsakič ko prižgem

compjuter začne volan obračat). Ročk za prestavljat nisem podaljševal, ker se jih da še zmeraj dosežt, morda bom kdaj dodal tista dva gumbka na sam volan.

Za driftat sem rabil tudi ročno zavoro. Narejena je iz starega joysticka. Omejil sem gibanje, tako da se premika samo nazaj.

Zavoro se da nastavit kot os(postopno zategovanje) ali kot gumb. Pravtako ima stikalo za izklop.

Druga stvar, ki me je motila so bile stopalke. Preveč skupaj, nemogoč heel-toe, premehka bremza. Stopalke so tako na večji površini,

da se spreminjat razmak, ker so prišraufane v les. Podaljšane s kovinskimi ploščicami in spremenjen je naklon. Ne smem pozabit še novega nixim moda.

Uporabljena samo fedra za bremzo, stara fedra je šla pa na sklopko.

Problem sem imel tudi v sami poziciji sedenja. Če sem imel volan na mizi, sem moral dvignit tudi stopalke,

ker drugače si kot v kamionu. Če sem dvignil še stopalke sem s koleni butal v mizo. Rešitev za vse probleme naenkrat...nastavljivo stojalo

na katerem so volan, menjalnik+ročna in stopalke. Ob enem pa mora zavzeti malo prostora oziroma se ga da zložit.

Zraven vsega tega se spodobi imeti še taprav avtosedež. Ni športen, je bil pa zastonj..iz odpada.

V menjalniku je bila raztegnjena in podložena tudi fedra za trše prestavljanje, samo ni neke razlike..bi bilo treba zamenjats tršo.

Moram povedat še to, da sem se tega lotil v slabo založeni delavnici, zaradi česar sem včasih zgubljal nepotreben čas..in živce!

Sem pa vse naredil sam razen varjenja. Če koga zanima kaj več z veseljem odgovorim.

dsc02700.jpg

dsc02697.jpg

dsc02696.jpg

dsc02698.jpg

dsc02679.jpg

dsc02680.jpg

Link to post

[ok]

Kako je pa z ročno? To je bivši joystick povezan s svojim USB kablom na računalnik ali je kako povezano z G25 oz. menjano za kak gumb? Predvsem me zanima kako je v igri, tam ko zbereš tipkovnico ali volan, ko zbereš volan potemtakem lahko tudi joystick lahko zbereš pod neko funkcijo?

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...