Skoči na vsebino

Porsche 911 GT3 RS V2


mAxL

Recommended Posts

Nakup volana Porsche 911 GT3 RS V2 Clubsport edition je botroval problemom z prvim volanom Logitech G27. Ker je leta odšel v garancijo, sem se odločil začasno kupiti Porsche 911 GT3 RS V2 Clubsport edition volan. Jasno pa je bilo, da ko bo G27 prišel iz garancije, da bo eden od njiju "šel" v nadaljno prodajo...vprašanje je bilo le; kateri* (Logitech G27 ali Porsche 911 GT3 RS V2 Clubsport edition)?

Preko Fanatec strani sem torej naročil Porsche 911 GT3 RS V2 volan in vse je potekalo brez problemov. Volan je prispel v treh delovnih dneh in čas je bil, da se končno stestira to vse bolj popularno čudo. Sledi montaža volana, ter prvi kilometri. Prvi občutek vožnje je čuden, kot da bi volan delal zelo počasi, a več ko je bilo km...vse bolj sem se nagibal k dejstvu da je G27 v primerjavi proti Fanatecu igračka.

Sam volan ima odličen oprijem (Alacanta®), nekoliko večji obroč in predvsem boljši FF. Pri G27 je FF zelo hrupen, medtem ko je Fanatec bolj tišji in prijazen uporabniku. Volan dopušča nastavitve volana kar na samem volanu (stopinje, moč FF, deadzone,...), zmotil me je samo ventilator, ki je kar hrupen. Skratka, volan je za pojme pojme veliko boljši kot Logitech G27 v vseh pogledih (FF, kvaliteta, oprijem, nastavitve volana,...)

volan.jpg

Druga stvar so seveda stopalke. Marsikdo bi/bo rekel, da so stopalke le stopalke in da tukaj ni pričakovati tako velikih razlik. Stopalke volana G27 niso slabe, a tudi te so v primerjavi z Fanatecovimi dobesedno kup plastike, ki delujejo proti njim kot igrača. Že sam videz daje vedeti, da so stopalke vrhunske...svoje pa doda potem še praksa, kjer so izredno prilagodljive in odlične za voziti. Stopalke so v celoti aluminijaste in težke, vsaki osi pa lahko nastavimo poljubno trdoto. Je pa res, da z njimi nebom hitrejši, bodo pa pripomogle k boljšemu občutku.

stopalke.jpg

Naj povdarim da je to moje osebno mnenje!

*odgovor na vprašanje kateri: Logitech G27 smile.gif

"Fanatec blog" SloRacing uporabnika sonac > Povezava! (odlične video predstavitve Fanatec izdelkov in slovenska tehnična podpora smile.gif)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

7.jpg

Link to post

Te stopalke so vrhunske, sem jih osebno sprobal. Edino kar me moti pri njih je da ima stopalka gasa dosti predolgi hod (kot da bi starega dojca vozil). So povsem nastavljive z dodatnim kitom, ki še strša bremzo, uporabljajo se presure load cell itd...v glavnem vredne svojega denarja [jezik12]

Link to post

Zakon, spet si me čist zrajcal s tem Fanatecom. Dobr, da zdle ni fičnikov, drugače bi že naročal... Če se pa naveličaš mAxL pa le sporoči, ko boš prodajal pod ceno :D Že tist review, ki ga je naredu sonac, me je že čist prevzel. Bo treba še mal šparat, pol pa kej zamenamo. 330€ ni tako malo...

Link to post

Men je pa g27 dost bolši, ker še nism mel RS V2 [it]

Hmmm veš kaj me močno zanima, koliko se ti zdi FF močnejši na ful proti g25-27 in kakšen je ta FF bolj povdarjen na določenih recimo, če zapelješ na šikano,ko avto obrača,(driftaš glih ne, te nebi o tem velik spraševal), vem da je težko napisat, druga reč je moje osebno mnenje, ko ga gledam že dle časa oz. dle ga gledam bolj grd mi je, grd mi je edino povn prvi del, obroč mi je nesramno lep, enako oranžni pokrov,res mu paše,sicer pa to sploh nima veze, važn je da je volan bomba in vsi rečejo da je, druga najhujša mora pa mi je oz. ne najdem nekaj debat RS V2 proti Trustu Rs-u, seveda je tudi cenovna razlika, cca 150e, pa po drugi strani, če ima človek volan vsaj 2leti in korolo denarja, ni tak problem, vseeno pa me zanima par razlik enega in drugega.

Maxl pohvale, lip je!!! [ok]:oops:

Link to post
  • 2 weeks later...

Na srečanju v Wörthersee-ju so opazili prototip naslednjega Fanatecovega high-end volana. Šlo je za promocijo Audija A1 ClubSport Quattro, tako da je na ohišje bil nameščen Audijev volan, ki pa ga na končnem izdelku ne bo. Na sliki se lepo vidi, da gre za popolnoma novo zasnovano, večjo bazo z najverjetneje veliko močnejšim motorjem. Skozi pleksi okno na vrhu se vidi kovino, kar verjetno pomeni, da so notranji deli kovinski. Zaenkrat so vse samo špekulacije, se pa verjetno lahko pričakuje, da bo končna cena samo za volan vsaj 400€.

Povezava!

fanateccsswheel1.jpg

Link to post
  • 3 weeks later...

Pred enim tednom sem dobil Fanatec SLI-M mounting system od firme Simracinghardware, danes pa sem si končno vzel čas in ga namontiral tako kot je treba (kabel skozi sredino volana, da se ne mota). Namontira se zelo trdno (spodaj obojestranski trak lepljivega gela, zgoraj vijak), SLI-M pa je super zadeva, ker lahko nastaviš, da diode svetijo tako močno, da jih vidiš super tudi med gledanjem v ekran.

post-808-0-60906300-1309046339_thumb.jpg

Link to post

Hvala! Za kateri Frex menjalnik pa te zanima? Sekvenčnega se da zelo elegantno priklopiti kar na priključek za menjalnik na desni strani volana, za H-menjalnik pa dvomim, da se ga da priklopiti brez kakšnega kompleksnega adapterja (narejen je za priklop na G25 PCB in sem že večkrat slišal, da G25 menjalnika ne da na enostaven način priklopit na Fanatec volan, ker deluje drugače kot Fanatec-ov menjalnik).

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...