Skoči na vsebino

Nasveti za začetnike


_Dejan_

Recommended Posts

Pozdravljeni,

Ker sem čisto frišen v online dirkanju in posledično tudi v "dirkanju" na PC-ju, bi potreboval tako kot verjetno tudi kakšen drug začetnik malo pomoči pri izbiri potrebnih komponent za normalno igranje avtomobilskih iger. Torej razni dragi simulatorji odpadejo...

Mogoče bi kdo lahko naredil kakšen vodič za začetnike...

Sej ne vem kje bi začel :D

1.)Volan&pripadajoča oprema:

Kakšen volan je priporočljiv za začetnika? Logitech G27 ali je mogoče kaj cenejšega?

Logitech G27 sem našel na ebayu za cca. 300€(poštnina vključena), ve mogoče kdo za cenejšo varianto a vseeno dober volan?

2.)PC&Monitor

Na voljo imam 2 PC-ja:

-Notebook HP6930p: Intel P8400(Dual core 2,26GHz), RAM 4GB DDR2, Intel X25M-G2 160GB SSD, grafika ATI3450

-CPU: Intel Q6600(Quad core 2,4GHz), RAM 8GB DDR3, 4x OCZ Vertex Turbo SSD v RAID0, Grafika ATI2600XT

LCD:

-42" LCD TV že imam, je FULL HD in ima možnost priklopa HDMI, VGA... In se nahaja v spalnici tako da bi za volan&opremo moral imeti nekakšno zložljivo ogrodje, da nebi bilo stalno na sredini sobe...

-V nasprotnem primeru je potreben nakup dodatnega monitorja recimo 22" ali 24" verjetno widescreen?

Bi bil notebook dovolj ok za poganjanje RaceOn in podobnih iger?

Ali je RaceOn igra ki jo kupim preko igabiba na DVD-ju ali si jo pač zlowdam in dobim le steam account?

Naslednja zadeva je RaceOn server. Ali so na njem samo turnirji ali tudi "večerni" treningi, ki se jih lahko udeleži kdorkoli?

Verjetno je večina vprašanj bedastih, vendar se žal z igrami nisek ukvarjal že zelo dolgo in bi kakšen večer bilo fajn se pozabavati tudi na takšen način...

Hvala za kakršno koli pomoč...

Link to post
  • Odgovori 57
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Na voljo je nova verzija popularnega orodja za pomoč pri izdelavi setupa. Pomoč in nasveti pri spreminjanju naslednjih parametrov: * Springs and antiroll bars * Wedge, track bar and spring

Probi kje dobit G25 rabljenega se dobi za okoli 100eur. Ali pa novi DF GT. (če se še prodajajo) Notesnika ne priporočam za igranje iger. Tisti drugi PC bo veliko bolši, ampak bi blo fajn grafično p

Tu imata *rFactor lite Nato samo dodajajta mode. *rFactor lite is a stripped down version of the normal rFactor, containing only one track and one car, making the file smaller than 100mb. rFacto

Posted Images

Probi kje dobit G25 rabljenega se dobi za okoli 100eur. Ali pa novi DF GT. (če se še prodajajo)

Notesnika ne priporočam za igranje iger. Tisti drugi PC bo veliko bolši, ampak bi blo fajn grafično posodobit na kakšno za 100eur.

Igro lahko kupiš v trgovini ali prek steama, nima veze.

Vsak dan je za to igro (RACE ON) serverjev malo morje, polnih okoli 10 tako da brez problema lahko igraš tud kadar ti srce poželi online.

Ogrodja zložljivo košta kar nekaj dnarja, tko da bolš da se sam znajdeš in za čas igranja postaviš kak stol in malo mizico pred TV in tja nastimaj pedala in volan. Drugače pa tut kot si rekel 22 - 24inch monitorji pridejo v poštev.

Link to post

PEK hvala za odgovor torej mislim da bo najboljša opcija:

1.)Monitor: 42" LCD TV

2.)PC: CPU: Intel Q6600(Quad core 2,4GHz), RAM 8GB DDR3, 4x OCZ Vertex Turbo SSD v RAID0, Grafika ATI 5850 ali 5770(Odvisno kolikšna bo razlika v ceni)

3.)Volan: Logitech G25(ČE bom kje dobil zelo dobro ohranjenega) drugače novega G27

4.)Miza: Kakšna namenska ali navadna miza, ki nima drsečih nogic(Imam parket) in da jo je možno enostavno pospraviti(Da ne bo na sredini spalnice). Poleg tega mora imeti možnost fiksiranja pedal, volana in menjalnika, ker ne želim da se mi to premika med vožnjo :D Verjetno pa bom za začetek naredil nekaj doma "sešvasanega" da bo dovolj praktično...

5.)Igra RaceOn: Kupim tukaj za 14,50€. Predhodno zelo verjetno ne potrebujem Race 07(Mi še ni uspelo prebrati teme o Race On)???

6.)Kavni aparat recimo takšen :) :)

Sem kaj izpustil kar potrebujem?

Link to post

Nekdo ima preveč časa :lol:

Če to leti name potem bom rekel le to da moj namen ni bil bv zapravljati vaš in moj čas ampak pridobiti informacije kako se lotit zadeve... In ker na forumu nisem zasledil podobne teme, ki bi bila namenjena začetnikom sem jo pač odprl in verjetno se bo še kdaj kdo od frišnih/novincev našel, ki bo potreboval kakšen začetniški nasvet in ga bo našel mogoče prav v tej temi...

Predvsem ne šparat pri kava aparatu :P Hehe

Kavni aparat je bil vključen bolj zaradi šale :)

Lp, _Dejan_

Link to post

Če to leti name potem bom rekel le to da moj namen ni bil bv zapravljati vaš in moj čas ampak pridobiti informacije kako se lotit zadeve... In ker na forumu nisem zasledil podobne teme, ki bi bila namenjena začetnikom sem jo pač odprl in verjetno se bo še kdaj kdo od frišnih/novincev našel, ki bo potreboval kakšen začetniški nasvet in ga bo našel mogoče prav v tej temi...

Kavni aparat je bil vključen bolj zaradi šale :)

Lp, _Dejan_

Vem :P

Link to post

Men taka priprava zgleda da boš vrhunski voznik..hehe

So me žal izkušnje izučile, da se držim pregovora, da nisem tako bogat, da bi kupoval poceni :)

V glavnem Logitech G27 je naročen in bo pri meni verjetno do konca tedna... Za grafiko pa še nisem čisto odločen...

Igro sem tudi že kupil, tako da jo danes stestiram na prenosniku(Žal z uporabo tipkovnice) ...

Link to post

Upam da čez vikend sestavim sistem, da bom lahko začel malo trenirati, ker sem včeraj poizkusil voziti z tipkovnico in je nemogoče, avto ne zavija dobro, bremzanje recimo na Curitibi je potrebno malo pred opozorilom za ovinek, drugače si takoj v pesku/travi, avto je na ravnici težko popraviti(če počasi pelješ proti eni strani) ker te enostavno takoj na ravnici obrne okoli ...

Grafično sem tudi kupil(Ati HD 5870) in upam da bo ql za igranje na 42 LCD-ju pri resoluciji 1920x1020(1020p)...

Sedaj pa nekaj vprašanj:

-Katero vozilo je najboljše za začetnika in zakaj?

-Kako je z nastavitvami vozila? Uporabljate kakšne downloadane in katere? Za izkušenejše vem da si jih sami prilagajate ...

-Kakšne nastavive volana(G27) so optimalne za začetnika(kasneje si jih že prilagodiš)? Torej kako začeti da se ne loviš preveč?

-Ali obstaja kakšen pack normalnih evropskih vozil, torej ne dirkalnikov?

Hvala za odgovore.

Link to post

Za nastavitve volana predlagam, da ti kdo drug odgovori - jaz imam default... Na racedepartment.com boš našel veliko o tem - uporabi search :)

Na racedepartment.com najdeš ogromno dobrih in malce manj dobrih setupov. Mislim, da se moraš registrirat za prenos... klik

Za začetnika je primerno kakšno počasnejše vozilo, ker ga je lažje obvladati, predvsem FWD. Začneš lahko npr. s kaknimi Miniji, ki so že v igri ali pa si prenese kakšen Clio Cup. Tudi WTCC dirkalniki ti ne bodo povzročali preveč težav po mojem mnenju.

Na nogripracing.com najdeš ogromno dodatkov za prenos - od avtomobilov, prog, do raznih orodij... klik Za prenos so na voljo predvsem dirkalniki, navadni "civilni" niso aktualni :)

Link to post

5870 bo še predobra za tole. Boš mel lah AA in AF do konca nabit pr FULLHD resoluciji.

Nastavitve volana ti predlagam da daš okoli 400° vrtenje, in pa zmanjšaš FFB v profilu na manj kot 50%. Priporočam ti tut da imaš vključen center spring. No, tko sicer men paše, komu drugmu pa drugače.

Voz kateri kol FWD avto, najbol stabilen tut brez setupov se mi zdi Honda WTCC. Setupe maš dobre tud na ONLINE FILES gumbu. Tam probaj če ti kakšen paše, drugač pa pr nas kej dobiš.

Za dodatne avtomobili se registriraj na www.nogripracing.com in tam poglej pod downloads za to igro.

Link to post

Danes si bom ogledal in prebral vodiča na tem forumu(Dirkaški vodič in Vodič za nastavljanje dirkalnika), nato pa še pogledal www.racedepartment.com in www.nogripracing.com ...

Prihajajo mrzli dnevi in bo treba ob večerih kaj počet za krajšanje časa... :)

Hvala obema za odgovore.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...