Skoči na vsebino

Uvozi slo-racing.com dogodke v svoj Google koledar


B_U_R_I

Uvoz dogodkov  

3 glasovi

  1. 1. Si uvozil dogodke v svoj Google Calendar?

    • Uvozil sem .ics datoteko
      1
    • Uvozil sem iCal tok dogodkov
      1
    • Ročno sem se naročil na e-mail obveščanje za vsak dogodek posebej
      0
    • Ne uporabljam Google Calendar
      1
    • Nisem uvozil, ker me dogodki ne zanimajo
      0


Recommended Posts

Se ti je že zgodilo, da si se prijavil na dirko in potem nanjo pozabil? Temu se lahko izogneš z uvozom eventov v svoj Google koledar in si tam nastaviš obveščanje. 

V slo-racing.com koledarju izbereš Vsi Koledarji. Če ne želiš vseh, lahko izbereš posamično kategorijo - ponavadi so kategorije povezane s prvenstvi.

Nato pa imaš dve opciji - lahko izvoziš datoteko formata .ics, ki jo nato uvoziš v svoj koledar. Uvoz teh dogodkov je statičen, kar pomeni, da ko so enkrat uvoženi, se ne bodo več spreminjali. Lahko pa uvoziš iCal tok dogodkov, kar pomeni, da se ti bo koledar dinamično posodabljal, ko se dogodki dodajajo oz. spreminjajo.

Uvoz .ics datoteke

V spodnjem primeru sem izvozil vse dogodke za prvenstvo Alpe Adria GT4. Izbral sem ustrezno kategorijo in izvozil .ics datoteko na svoj računalnik.

image.png

Na Google Calendar spletni strani kliknemo na zobnik in izberemo Settings, potem pa kliknemo na Import/Export

image.png                                               image.png

 

Sledi uvoz datotek iz vašega računalnika, izbrati morate še obstoječi koledar (če jih imate več. Če jih nimate, predlagam, da si ustvarite enega posebej za npr. slo-racing.com dogodke, zato, da si lahko nastavite še splošne opomnike za vse evente, ki jih boste uvozili v koledar) in kliknete na Import.

image.png

Vaša agenda bi sedaj morala izgledati takole:

image.png

Uvoz iCal toka dogodkov

Za uvoz toka dogodkov klikneš na zobnik (1) in z desnim klikom izbereš "Naroči se na iCalendar tok" (2) nato pa kopiraš to povezavo (3).

image.png

Ko imaš povezavo kopirano, greš ponovno v svoj Google koledar in odpreš nastavitve, nato pa izbereš Add calendar ter From URL.

image.png          image.png

Nato v polje vneseš povezavo, ki si jo prej kopiral in klikneš Add calendar

image.png

Sledijo le še nastavitve za ta koledar, zato da dobiš ustrezna obvestila. Predlagam, da si ustrezno urediš ime in ostale nastavitve po spodnjem predlogu:

image.png

Naročanje na obvestila za vsak dogodek posebej

Če si ne želite uvažati koledarja, obstaja še tretja možnost, ki je boljša kot nič, a slabša od zgornjih dveh. Lahko odprete vsak dogodek posebej in se naročite na obveščanje o dogodku določeno število dni vnaprej.

image.png

image.png

Link to post

Če si nastavite e-mail obveščanje o novih eventih, ko uvozite koledar s tokom dogodkov, vas v Inboxu takole pričakajo obvestila, da so bili dodani novi dogodki na koledar

image.png

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...