Skoči na vsebino

Bathurst 12h 2019


Recommended Posts

image.png

 

Naslednja special preizkušnja bo  "down under" na občasnem dirkališču Mount panorama Bathurst. 
Dirkališče za katero bi lahko osebno rekel "ja te volim, a ti me bacaš" :) 
Ker imamo končno tranzicije dneva in noči bo štart ponoči (4.30 sim time)  kar bo svojevrstna izkušnja na že tako in tako zahtevnem dirkališču.

Trajanje dirke je tokrat "le" 12h zato bosta na voljo 2 dirki z različnimi časi štarta in sicer ali v Soboto ob 2h zjutraj ali pa v Soboto popoldne ob 14h. 
Nekaj kandidatov za to dirko se je že javilo pred časom, bi bilo pa vseeno dobro da se še enkrat preštejemo.
Jaz sem klasično v Porsche 911 cup, kdaj štartamo pa mi je vseeno, kar se mene tiče lahko gremo tudi na obe :D

Spodaj so še osnovni podatki o samem dogodku.


The 12 Hours of Bathurst 

Date: February 8th-9th 
Timeslot #1 - Saturday 01:00 GMT | Friday 8PM EST 
Timeslot #2 - Saturday 13:00 GMT | Saturday 8AM EST 

Track: Mount Panorama Circuit 
License – D 4.0 Road 
Sim Date (Time of Day Setting): February 9, 2019 
Sim Start Time (Time of Day Setting): 4:30 AM 

Session 
Warmup: 30 Minutes 
Qualifying: Attached & Solo - 8 Minutes for 2 Laps 
Race: 12 Hours 
Weather: Dynamic 
Splits By: iRating 
Team Event: Yes 
Incident Limit: TBD 
Field Size : 55 

Cars & Class: 
GT3: Audi R8 LMS | Mercedes AMG GT3 | Ferrari 488 GT3 | BMW Z4 GT3 | McLaren MP4-12C GT3 
Porsche 911 GT3 Cup (991) 
 

Predvideni dirkalnik in vozniki :

Porsche 911 GT3 Cup (991) Panger,Tomaž,Sašo

  • Upvote 3
  • Like 2
Link to post
Deli na drugih straneh

Sicer sem napačen klip upload-al, ni clean lap in sekundo pa še mal počasnejši od best časa,pa še nekaj mutim na začetku klipa (od 26 sekunde naprej je akcija), ampak saj boste dobili predstavo..

Ta steza + ta avto + noč = norišnica :D

 

 

 

V prvi post sem dopisal provisional drivers line up :)

 

Link to post
Deli na drugih straneh

Če se bo kdo podil, tole je moj setup .

A Min Rake R 3 day.sto

S tem setom se lahko peljem nizkih 2.09, sam ni čist garant, da mi to rata vsak krog,recimo da se moram ene 3x sesipat preden mi uspe narediti enega takega. :D
S takim bolj umirjenim tempom pa se lahko konstantno vozim visokih 2.10. Seveda govorim o nočnem času... 😜


Mogoče pa komu bolj ustreza kateri od spodnjih dveh , meni osebno preveč zavijata na spustu iz gore.Mogoče preveč trailbreak-am pa me to tepe...skratka tle so, če boste probal prav, če ne pa tud ne :P

A Max Rake R.sto

A Mid Rake R.sto

 

Link to post
Deli na drugih straneh

J..... ga, statično je bilo pričakovano, da bo slej kot prej ena taka dirka.

Štartala sva zadnja, da se bova za 100% izognila kakšni nepotrebni nezgodi v prvih krogih. Se je kar obrestoval , dokler ni en pred mano mal zaplesal,jaz sem cviknil ,se hotel umaknit, no sej sem se... izvedel sem prvi tehnični element spin and avoid :D

No potem je bilo nekaj časa mir z neumnostimi dokler me ni v bok zadel en GT3.... hja, tole niso glih lige v katerih se lahko voziš komurkoli ob boku. To je bil tudi prvi šok za volansko gred, rezultat pa mal postrani volan. Sledilo je nekaj bolj ali manj mirnih krogov, dokler se mi ne ponovi situacija iz prvega incidenta, s tem, da sem tokrat konkretno pošlatal steno. Pravjo da je elektrina edina ku**a , ki se ne da šlatat... NI RES, stena se tudi ne pusti! :D

No tokrat smo kasirali konkretno. Avto je vleklo postrani in sam sreča je bila da je se je to zgodilo ravno pred vhodi v bokse. Preden se Tomaž lahko odpelje mine slabih 10 minut. Avto je v banani, sicer se Tomaž trudi samo avto ne da... Sledi nekaj incidentov (pač avto ima na trenutke svoje muhe) in tako Tomaž oddela svoj prvi del posla. Že vmes sva se zmenila da počakava kaj bodo naredili v boksih. 

Spet jaz.... al pa če nebi :D Kaj naj rečem. Nekaj so zhrihtal, zgledal ni glih obetavno ampak sem vseeno šel probat par krogov. Ne vem sicer kako, ampak je očitno @mancSLO svoje mehankarje podtaknil, ker nekaj so popravil, sam geometrija avta je bila pripravljena za zavijat v levo. Par krogov mučenja, fašem še enkrat od GT3, mal sam plezam po stenah....

Nah... dost bo, nima smisla, pač ni šlo, škoda opletat po stezi z totalno uničenim avtom, ker kaj drugega kot komu drugemu uničit dirko ne moraš več. Včasih je zmaga tud da priznaš da si izgubil.

No tko je bilo, ni glih happy end, mogoče bo pa naslednjič :)

 

  • Upvote 2
  • Like 1
Link to post
Deli na drugih straneh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...