Skoči na vsebino

3. Vallelunga (2.12.2018)


Recommended Posts

Glede na to da je bilo o moji vožnji veliko govora bom še jaz napisal svoje mnenje. Dirka je bila daleč od idealnega z Murnom sva zadela že na startu bolj po moji krivdi kot po njegovi saj mu nisem pustil dovolj prostora.  Dirka je drugače potekala brez posebnosti do incidenta o katerem se je že veliko napisalo. Na tistem ovinku sem vedno bremzal veliko kasneje od njega. V tistem prehitevanju pa sem bremzal še malo kasneje on pa mi je rahlo zaprl linijo in sva rahlo zadela. Ravno tako je bilo v drugem primeru in moje mnenje je, da sva oba kriva 50-50. Jaz sem bil preveč obtimističen on pa mi je pustil premalo prostora.  

 

  • Upvote 3
  • Like 2
Link to post
Deli na drugih straneh
  • Odgovori 35
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Glede na to da je bilo o moji vožnji veliko govora bom še jaz napisal svoje mnenje. Dirka je bila daleč od idealnega z Murnom sva zadela že na startu bolj po moji krivdi kot po njegovi saj mu nisem pu

Še moj pogled na dirko      Q1 ob 1:03:00 R1 ob 1:32:00 R2 ob 2:04:00

No bom še jaz povedal svoje. Od 9 x po 20 minut dirke sem samo 2x prišel do konca brez  večjega incidenta v mojo škodo. Ne obsojal nobenega in niti ne mislim, ker zame smisel te udeležbe je bila zabav

Posted Images

Pubeci....dirkanje je moški šport....in moški smo v svojih športih tekmovalni....včasih tudi malo preveč. Pa mi povejte,če si predstavljate,da se recimo Vettel,ki ga dohiti recimo Verstappen,umakne izven idealne linije,da bi omogočil Maxu,da ga prehiti,tudi če je ta očitno hitrejši? Verjetno ne ne....tudi jaz ne.....zato se mi zdi to kot navadna dirkaška nesreča,ker vseeno ni bilo namernega izrivanja avta iz steze....vsak od nas pa bo ziher zapiral idealno linijo in branil svojo pozijo. ;) Pa obilo dirkaških užitkov še naprej...pa če bom imel kdaj čas,se vam z veseljem pridružim(čeprav so moja dirkaška leta že daleč nazaj). :) 

Link to post
Deli na drugih straneh
Pred 4 urami , mancSLO je napisal:

Pred vsem naj bi izkušenejši na takihle fun eventih prenašali znanje in izkušnje. Pa ne na način, da se na progi grejo, kdo ima daljšega...

 

Pred 3 urami , edgeslo je napisal:

Amm in kaj je narobe ?  A ni lepo napisal in dal posnetke ? Povedal je svoje mnenje. A je rekel naj komentiramo ?

Kako bi moral povedat manj izkušenim da nekaj najbrž ne delajo prav ? Napisat pravljico ? Jim plačat hotline da jim ena z vzdihajočim glasom to pove ? Al kako, k očitno tako kot je ni prav :D

 

Na dirki, @edgeslo. Na forumu so pa pravljice potem, ja... [ok]

Link to post
Deli na drugih straneh

Me veseli, da sem zanetil malo debate. Žal mi je edino to, da se nekateri ne morete otresti starih zamer in se raje spuščate na osebni nivo in provocirate, kot da bi podali kakšno objektivno mnenje in nadaljevali z debato na nivoju. Edino @57X se trudi biti objektiven pa vem, da mu gre marsikatera stvar z moje strani v nos.

Pred 19 urami , 57X je napisal:

Kako daleč zadaj je nekdo, nima veze.

S tem se ne morem strinjati. Definitivno je važno kako daleč je nekdo zadaj. Normalno, da ne boš puščal odprte linije, če je nekdo tri ovinke za tabo. Voziš po idealni liniji, dokler veš, da ni nekdo tako blizu, da lahko izsili vožnjo po idealni liniji in te na ta način prehiti. Če vidiš, da je dovolj blizu za napad potem voziš defenzivno linijo, če ni napadalec že vzporedno s tabo. Tudi napadalec ti mora dati dovolj prostora in časa, da ti sploh veš, da bo napad prišel in imaš sploh možnost puščat prostor. Če je napad zadnji trenutek, ko si ti že commited na apex, je po mojem mnenju malo prepozno.

Se strinjam, da je na tistem tvojem videu kar optimistično dive bombal in se vidi, da je falil apex in izhod iz ovinka. Vseeno pa z GT3 (GTE?) primerjaš LMP, ki ima že de facto precej krajšo razdaljo zaviranja. Težko vlečeš paralele s situacijo v Mazdah.

Pred 2 urama , Rokovnjac je napisal:

Murn je pač mislil, da se bodo novi dirkači umikali v velikem loku, pa so nekateri ravno tako hitri kot on, ali še hitrejši. Potem se gre pa na silo mimo, tam kjer se ne gre. Lahko pišete še 5 strani, samo je @57X povedal pošteno in pravilno.

Glede incidentov s Štravsom sem že povedal, da je bila krivda v vseh primerih moja in tega nisem zanikal. Povsod bi moral pustiti več prostora. V Mazdah pa gre itak vse na milimetre in manjši dotiki pustijo velike posledice - ti so bili posledica dirkanja na nož in niso bili namerni. Definitivno pa se mi način v zadnjem krogu ne zdi primeren.

Če že delaš primerjave, jih delaj vsaj korektno. Mislim, da je spodnji video dovolj zgovoren. Z barvo dirkalnika so na počasnih posnetkih označene tudi točke zaviranja, da je situacija še malo bolj jasna.

Definitivno bi moral pustiti Trpinu tukaj malenkost več prostora. Vseeno pa mislim, da se s pol širine Mazde temu trku ne bi izognil, kvečjemu bi ga za nekaj trenutkov odložil.

Kar sem potegnil iz zgornje debate je to, da moram biti naslednjič bolj pozoren tudi na take last-minute napade. Sploh pa bi se po prvih parih poizkusih lahko že naučil in bil pripravljen za naprej - pa nisem bil. Pišem minus točke tudi sebi.

Link to post
Deli na drugih straneh

No bom še jaz povedal svoje. Od 9 x po 20 minut dirke sem samo 2x prišel do konca brez  večjega incidenta v mojo škodo. Ne obsojal nobenega in niti ne mislim, ker zame smisel te udeležbe je bila zabava, na kar se je počasi ta zabava končala glede na zgoraj omenjen rezultat. V razmislek vsem dirke ne zmagaš v prvem krogu pa neglede ali traja 20 minut ali 200 krogov. Mislim, da bi zelo prav prišla višja mera spoštovanja do ostalih udeležencev med samim potekom dirke.

Link to post
Deli na drugih straneh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...