Skoči na vsebino

Splošna debata (started by mancSLO)


Recommended Posts

Kr pišem mnde ne bo zamere:

 

wtcc bi lahk bil sloR formu paradni konj, se pravi kaj pomnei, da je nov folk, da kdor ima željo igra, se pridruži, ob enem pa pač neke manjše lige ala ac, iR ne vem......nekje more se neki začet, da je pač špil dost ok, da je poceni, da je folku ok, ne gledat zdej sm na sebe, kaj je meni dobr itd...

 

 

Link to post
Deli na drugih straneh
  • Odgovori 167
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Evo, stvar je taka. Postavil sem tri 24/7 serverje (AC, rF2, R3E) za potencialno touring prvenstvo. Treba bo še potestirat če lahko vse trije naenkrat tečejo brez problemov. AC Server name

Mogoče se javimo še tisti, ki bomo probal peljat karkoli bo organizirano. Čas za furat si bom probal nekako najt, za organizirat pa vem koliko ga pobere in ne bom nič obljubljal pomoči. Seveda, če bom

Lepo, da gre enkrat debata v smer koncepta prvenstva in ne naslova igre v kateri se bo vozilo. Je pa res, da trenutne razmere na trgu narekujejo, da se ne da v vsakem naslovu vozit vsega. Ključnega po

Posted Images

Pred 2 urama , Ale je napisal:

 

@mancSLO a nam lahko zaupaš od kje ti informacija, da je šel Core na off mode zaradi tega, ker so trmasto vztrajali na AC? 🤨

To je moje mnenje[ok]

Jaz AC ali rF2 zagotovo ne bom ponovno nameščal na disk pred 18.11.18. Do takrat sem v iRacing Nascar ligi, ki traja 40 tednov in se takrat konča. Po tem datumu bi se pa že tule nabralo contenta:

UY0M2X6.jpg

 

 




 

Uredil - mancSLO
Link to post
Deli na drugih straneh

Trije avti, tri dirkališča pa "basic" multiplayer mode ... karkoli že to pomeni. Ne vem, če bo ACC zrel za kakšno ligo pred spomladjo.

 

Tudi meni se še najbolj dopadejo konkretni predlogi, ki jih je dal @alkoro. Od vseh ostalih je samo slišat kaj ne bi...

Link to post
Deli na drugih straneh

@Ale, zgrešil si morda samo to, da bo portalov, kjer na zimo samo pokukaš, če se kaj dogaja počasi zmanjkalo.🤔

Core sem zato omenil, da bi morda na slo-racing šli drugo pot, kot so jo šli tam. Morda večja aganžiranost uporabnikov.

Tule sem že par stvari predlagal:

Morda namesto da se "pogovarjamo", katera igra je boljša in kdo tekmuje v ligi, ki ima več dirkačev zadevo obrnemo

Vozimo vsak, ker pač vozimo. Tu pa se srečamo, podamo izkušnje, kak video, kak link, kjer nastopamo in navijamo eden za drugega, se morda letno kje srečamo (karting, obisk 24h LM[it]...). Kmalu bo prišel še predlog, da bi potem portal v različnih igrah zastopali z isto preobleko. (če je katera skupinica že tako daleč, da to ne bo šlo, pa pač ne). Morda še kak predlog na te teme.

Imaš morda tudi ti kak predlog?

 

Uredil - mancSLO
Link to post
Deli na drugih straneh

@mancSLO - meni osebno rF2 nikoli ni potegnil. Je pa res, da ga že zelo dolgo nisem peljal in se je v tem času verjetno že marsikaj spremenilo. Kljub vsemu se mi zdi, da ima največ ljudi ravno AC in verjetno za letos najbrž kaj drugega težko pride v poštev.

Tudi meni se bolj dopadejo sprint kot enduro dirke. Ker ne vozim več toliko, tudi koncentracija ne zdrži daljše dirke. Pa na teh naših enduro GT3 dirkah sem proti koncu že kar trpel. Tko kot je Alkoro predlagal, se meni zdi top. 

Drugače pa se lahko glede WTCR naredi tudi tako: vsak kupi samo en avto - tisti, katerega bo vozil. Cena: 4€ 

uhshD13.png

Potem kupimo še European Track Pack, ki stane dobrih 12€ za 19 dirkališč.

tLTXO7E.png

Edini catch je v tem - a je to sploh dobr pelat? Jaz še nisem probal. Gamer Muscle je RWD biased in je že na podlagi tega dal en k*** review. Tako, da je možno z WTCR peljat za precej manj kot 40+€

Link to post
Deli na drugih straneh

Saj ne navijam za rf2, ker ga tako kot AC sploh nimam instaliranega. Celo sem na tem, da dam tole na bolho [ok]

Vozim samo iRacing, ampak ga tu ne omenjam, pa čeprav je trenutno verjetno največ sloracerjev ravno v tej igri aktivnih... CENA :S

Glede RRE je pa @PEK stručko, se mi zdi, samo njega dobit...

Verjetno se vsi strinjamo, da se bomo šli nekaj, kar je nekdo preizkusil v cca. zadnjem letu.  Jaz sem vse omenjene in je vrstni red:

- za slo-racing ligo: rf2, AC, AMS, iRacing, RRE, PC2 

- za moje veselje: iRacing, PC2, rf2, AMS, AC, RRE

 

Uredil - mancSLO
Link to post
Deli na drugih straneh

Kar se tiče AC & rF2, predlagam, da počakate z mnenji. Kmalu bo na voljo naš server, kjer boste igro lahko v miru preizkusili in si ustvarili mnenje. Kar nekaj je zmotnih prepričanj, opažam.

Za Studio397 dela sedaj tudi Aleš Ogrinc (URD). Če gre za nacionalni portal, bi bilo tudi iz tega vidika smiselno malo podpreti ta projekt obuditve rF2, ki se ubistvu šele začenja. Fantje delajo na polno. Videt je, da se dela in deluje dolgoročno. Moding scena je zaživela. V dveh letih je opazit ogromen napredek, pa najboljše stvari šele prihajajo. Začeli so tudi sodelovati z Reiza Studiom, kar pomeni še več uradnega DX11 contenta & Neils Heusinkveld magic engineering :)

Link to post
Deli na drugih straneh

Bi pa še enkrat opozoril, da se mi vseeno zdi, da je tisto strnjeno, na nož dirkanje, vseeno posledica formata dirk ter količine treningov in niti ne samih dirkalnikov. Takrat smo bli lačni dirkanja na Assetto Corsa, ker je bila sveža in atraktivna, predvsem pa je pometla s konkurenco na trgu in alternative enostavno ni bilo. Js se ne spomnem, da bi kdaj tolk treninga odpeljal kot v 2. sezoni BMW Macoma prvenstva. V GT3 prvenstvu, se spomnem, smo bili občutno bolj konkurenčno nastrojeni. Čeprav smo z Dizli in Jankotom vseen imeli tud kr lepe fešte.

Če gre za prvenstvo, ga je potrebo, ne glede na skill, vzeti resno. Z družino, frendi, morebitnimi ostalimi simracing obveznostmi ipd. zadevami, razčistite pred prijavo.

Druga stvar, ki se bi jo bilo potrebno vprašati, je; "Ali sploh potrebujemo resno prvenstvo?"

Glede na do sedaj prebrano, je moje mnenje, da zaenkrat ne. Vidi se, da si želite dirkat. Obstajajo določene razlike, dileme, različni pogledi, preference itd. itd. predvsem glede iger in dirkalnikov. Nekak je tud zaznati, da pa pri uporabnikih ni na voljo prav veliko časa za simracing. Pustimo razloge ob strani in naj bo to naše izhodišče. Težko bomo namreč drug drugega preričali v več treninga. Ravno tako ne bomo drug drugega prepričali/navdušili za igranje v ta ali oni naslov.

Zakaj torej s prvenstvom v enem naslovu, zapreti vrata ostalim naslovom in s tem prepustiti morebitne uporabnike drugim portalom? Pustimo malo naslove ob strani in se delajmo, da imamo igro A in igro B.

Zakaj ne bi enostavno vsak vikend prirejali dirk po formatu klubskih eventov? Format 2 x 20 min, v nedeljo zvečer, bi bil kot nalašč za ta portal. Nobenih obveznosti. Pač se prijaviš, če prideš, ok, če pa ne, pa no hard feelings, se vidmo čez 14dni. Zakaj čez 14dni? Ker imamo naslednji vikend dirko v igri B. Če te zanima prideš v nedeljo pogledat kako zgleda dirka B, sicer se vidmo čez 7 dni na dirki v igri A. In tako naprej. Vsake toliko časa se naredi kaka imitacija special eventa iz real lajfa in je sezona okoli, za uporabniki pa cel kup različnih izkušenj. Potem bo pa že (upajmo) ACC ready to go in takrat se pa zna zgodit, da bo potrebno uvesti štartnino, sploh če bo server res limitiran na cca 30 avtov.

Format 2 x 20min je super ravno za tiste, ki nimajo časa, volje ali želje ne vem kako trenirat. Pa tudi za tiste, ki to počnejo bolj zavzeto, je tak format velik +, ker so na 1. dirki običajno lepo nagrajeni za vložen trud. Končni vrstni red 1. dirke določi štartno vrsto v drugi dirki. V 2. dirki je potem grid že povsem natreniran in takrat pa res potem lahko nastajajo hude borbe.

Link to post
Deli na drugih straneh
Pred 1 uro , 57X je napisal:

Kar se tiče AC & rF2, predlagam, da počakate z mnenji. Kmalu bo na voljo naš server, kjer boste igro lahko v miru preizkusili in si ustvarili mnenje. Kar nekaj je zmotnih prepričanj, opažam.

Za Studio397 dela sedaj tudi Aleš Ogrinc (URD). Če gre za nacionalni portal, bi bilo tudi iz tega vidika smiselno malo podpreti ta projekt obuditve rF2, ki se ubistvu šele začenja. Fantje delajo na polno. Videt je, da se dela in deluje dolgoročno. Moding scena je zaživela. V dveh letih je opazit ogromen napredek, pa najboljše stvari šele prihajajo. Začeli so tudi sodelovati z Reiza Studiom, kar pomeni še več uradnega DX11 contenta & Neils Heusinkveld magic engineering :)

Hmm jaz sem dobil feeling da se vecina nekako nagiba na AC, kar je tudi razumljivo. Vecina AC ima, dalec od tega da je slaba,izpeljano je bilo ze nekaj dirk in prvenstev, itd..

Ne razumem pa zakaj bi portal kot tak moral podpirati katerokoli komercialno organizacijo, free of charge. Kaj bo portal imel od tega? Najbrz pa se prav v vsaki sim najde kaksen Slovenec ali Slovensko podjetje ki sodeluje pri razvoju ali kako drugace. 

Imam obcutek da bi vsak rad uturil nekaj svojega, tako da predlagam da se naredi vote za izbor simulacije, potem vote avtomobilov in na koncu se vote stez. Tako bo zmagala vecina kar je tudi neke vrste garancija za uspesno izpeljano prvenstvo. 

 

Link to post
Deli na drugih straneh

Ja, @edgeslo se strinjam, da slovenstvo seveda ne more (po mojem osebnem prepričanju celo ne sme) biti razlog, da se podpre določen naslov. To sem napisal iz vidika portala, ki je že v svojem imenu in po tradiciji pač ozko usmerjen v slovenski jezik in z njim narod. Kaj bi portal imel od tega, če bi probali ponuditi dirke tudi v rFactor2? Če ciljaš na uporabnike portala, potem vsekakor razširjeno znanje in vedenje, da se potem sploh lahko debatira o tem, kaj je dobro in kaj ne. Da se sploh ve kaj obstaja na trgu, če se tako izrazim.

Probaj se znebit občutka, da bi vsak rad nekaj uturil. Jaz osebno govorim iz svojih izkušenj, katere predstavljam, kot dejstva, ki so preverljiva. Skušam gledat na stvar z vidika portala, ne iz osebnih preferenc. Grebenc, Kraner in moja malenkost, smo bili zadnji, ki smo zapustili race session na zadnji dirki v AC na tem portalu. Torej, ne mi prosim več obešat tega, da hočem nekaj uturit nekomu v glavo, ker bi tud v AC verjetno kaj odpeljal, ampak je malo stvari, ki bi me tam še pritegnile, sploh pa jih ni za celo prvenstvo.

BMW M8 GTE za rF2 stane €4,99. Ista cena velja za Corvette C7.R in Porsche 911 RSR. Proge so pa vse, razen Sebringa (€9), zastonj.

Vsi, ki so kdaj karkoli organizirali, vedo, da je AC pain in the ass za organizacijo prvenstva. Zato pa nikjer več ni resnih prvenstev. Js sam ga osebno ne bi šel niti v sanjah delat. Za rf2 imam danes do večera spisano prvenstvo, brez, da bi moral karkoli potestirat ali skrbeti, da bo šlo kaj narobe. Pa imam v AC 1742 ur na steamu. V rF2 pa 887ur, v AMS pa 882 ur. Težko bi mi kdo očital, da ne vem o čem govorim. Hendlanje rF2 serverja je tudi samo stvar priučitve in je otročje lahko.

Ampak vseeno.. zakaj sploh prvenstvo? Je to res prava pot v tem momentu/obdobju?

Uredil - 57X
Link to post
Deli na drugih straneh

@mancSLO
kaj ti je Asseta naredila, da jo tako odrivaš od sebe? :huh:
 

Dejstvo je da dirk na portalu dirk ni, da bi ga ponovno zagnali je potrebno organizirati dirke.
Prvenstvo je boljše zato ker je mala obveza da prideš. Na fun dirke se jih je prijavilo 12 prišlo pa 5.
Če si med tistimi 5, ki so si vzeli čas se ti zdi malo brez veze?

Sama postavitev in priključitev serverju se mi v AC ni nikoli zdela problematična.

Sem malce testiral Lotus Exige V6 CUP @Barcelona. Avto je hitrejši, understeera veliko in ima slabše zavore kot MX-5 CUP.
Mazda je tudi bolj nevtralna v ovinkih, občasno celo malce oversteera. Mazda ima zame tudi lepši zvok.
Če se komu zdi prepočasna si lahko nastavi H shiter in nam pokaže kdo je šef. :DD

PS:
Če me že prime vozit, vedno vozim v AC.
Od naštetih simov mi manjka samo rf2. Tega pa nisem nabavil zaradi tega, ker mi je kolega razlagal kako zapletena  je pravilna nastavitev volana. Kakor se spomneim je omenjal nastavitve v ini files a.k.a obvoz. :roll:  

  • Upvote 2
  • Haha 2
Link to post
Deli na drugih straneh
1 hour ago, alkoro said:

Od naštetih simov mi manjka samo rf2. Tega pa nisem nabavil zaradi tega, ker mi je kolega razlagal kako zapletena  je pravilna nastavitev volana. Kakor se spomneim je omenjal nastavitve v ini files a.k.a obvoz. :roll:  

Za kater volan gre?

Link to post
Deli na drugih straneh

@alkoro , preberi par postov nazaj, da se ne ponavljamo brezveze

Pred 18 urami , mancSLO je napisal:

Saj ne navijam za rf2, ker ga tako kot AC sploh nimam instaliranega. 

 

Vprašal si me pa v stilu: Alen, za kaj tako trmasto vztrajaš v AC in ne sprevidiš, da iščemo rešitve za vas šest, ki čakate prvenstvo in za nas šest, ki smo preko celega leta vpeti v tekmovanja v različnih ligah in igrah. Dejmo no mal.... 

@57X, bingo za naš portal, če mene vprašaš:

Pred 4 urami , 57X je napisal:

Zakaj ne bi enostavno vsak vikend prirejali dirk po formatu klubskih eventov? Format 2 x 20 min, v nedeljo zvečer, bi bil kot nalašč za ta portal. Nobenih obveznosti. Pač se prijaviš, če prideš, ok, če pa ne, pa no hard feelings, se vidmo čez 14dni. Zakaj čez 14dni? Ker imamo naslednji vikend dirko v igri B. Če te zanima prideš v nedeljo pogledat kako zgleda dirka B, sicer se vidmo čez 7 dni na dirki v igri A. In tako naprej. Vsake toliko časa se naredi kaka imitacija special eventa iz real lajfa in je sezona okoli, za uporabniki pa cel kup različnih izkušenj. Potem bo pa že (upajmo) ACC ready to go in takrat se pa zna zgodit, da bo potrebno uvesti štartnino, sploh če bo server res limitiran na cca 30 avtov.

Format 2 x 20min je super ravno za tiste, ki nimajo časa, volje ali želje ne vem kako trenirat. Pa tudi za tiste, ki to počnejo bolj zavzeto, je tak format velik +, ker so na 1. dirki običajno lepo nagrajeni za vložen trud. Končni vrstni red 1. dirke določi štartno vrsto v drugi dirki. V 2. dirki je potem grid že povsem natreniran in takrat pa res potem lahko nastajajo hude borbe.

Tu je potem opcija, da se eventi delajo v različnih igrah, da se jih lahko sproba. Jest takoj častim šest serverjev v iRacingu po dve uri, npr. AC navdušenci bi tam kaj pripravili. rF2 tudi...

 

 

Link to post
Deli na drugih straneh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...