Skoči na vsebino

Splošna debata (started by mancSLO)


Recommended Posts

@enjoyer83, se mi zdi, da prvenstva ne bomo več speljali. Časi, ko smo bili v ekipah in se fajtali na polno so mimo. Nekaterim ta pristop ni ustrezal (so hoteli mednarodno sceno sprobati, nekatere ekipe so se sfajtale že znotraj ekipe, nekateri niso prenesli, da so šesti...). Zgoraj smo tudi že ugotovili citiram: Eni smo dobili otroke, drugi jebene sluzbe, tretji so enostavno se postarali in dobili druge interese, kar ostane pilotov pa se porazgubi po razlicnih forumih in po razlicnih igrah katerih je iz leta v leto vec....in to je to!

Portal bi moral najti nek nov pristop. Ugibam:

Morda namesto da se "pogovarjamo", katera igra je boljša in gdo tekmuje v ligi, ki ima več dirkačev zadevo obrnemo

Vozimo vsak, ker pač vozimo. Tu pa se srečamo, podamo izkušnje, kak video, kak link, kjer nastopamo in navijamo eden za drugega, se morda letno kje srečamo (karting, obisk 24h LM[it]...). Kmalu bo prišel še predlog, da bi potem portal v različnih igrah zastopali z isto preobleko. (če je katera skupinica že tako daleč, da to ne bo šlo, pa pač ne). Morda še kak predlog na te teme.

Uredil - mancSLO
Link to post
Deli na drugih straneh
  • Odgovori 167
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Evo, stvar je taka. Postavil sem tri 24/7 serverje (AC, rF2, R3E) za potencialno touring prvenstvo. Treba bo še potestirat če lahko vse trije naenkrat tečejo brez problemov. AC Server name

Mogoče se javimo še tisti, ki bomo probal peljat karkoli bo organizirano. Čas za furat si bom probal nekako najt, za organizirat pa vem koliko ga pobere in ne bom nič obljubljal pomoči. Seveda, če bom

Lepo, da gre enkrat debata v smer koncepta prvenstva in ne naslova igre v kateri se bo vozilo. Je pa res, da trenutne razmere na trgu narekujejo, da se ne da v vsakem naslovu vozit vsega. Ključnega po

Posted Images

Kot sem nekaterim že omenil pišem počasi en predlog, vendar ker sem na dopustu in je pir prepocen gre zadeva zalo počasi 

Bom probal čim prej spisano objavit tukaj pa potem lahko kakšno rečemo...

  • Upvote 1
  • Haha 1
Link to post
Deli na drugih straneh

Shit, template je ostal doma na stacionarcu... pa sem bil ziher da sem si dal vse skupaj na google drive... Never mind...

Skratka osnovna ideja je da za vsak sim določimo skrbnike. Ti skrbniki pravzaprav skrbijo da se o njihovi sim na portalu pišejo novice, da se organizira udeležba tekmovanja na mednarodni sceni in če je resnih voznikov dovolj celo domače prvenstvo. Ti skrbniki lahko v končni fazi imajo pomočnike ki pišejo novice, pomagajo iskati prvenstva, itd....Skratka to morajo biti resni ljudje, ki lahko kakšno uro ali dve na teden posvetijo portalu. Glede na to da so to ljudje, ki bi morali imeti nekaj izkušenj si lahko moderatorji med sebojno tudi pomagajo.

Je do tukaj cool ?

 

 

Link to post
Deli na drugih straneh

Do tukaj izgleda pravilen pristop @edgeslo

@play se celo s tabo strinjam. Ti pa samo na hitro offtopic razlozim kako je, ko se poveca familija....

Prosti cas in posledicno volja ali pa energija se drasticno zmanjsajo kadar pride v bajto novi clan. Tako, da del casa in energije potem preusmeris in porazdelis. To pomeni, da trpi posledice tudi dirkanje. Dodaj temu se, da je prosti cas skoncentriran v vecernih urah in da je potreba po tisini in miru tolko vecja in dobis udelezbo kakrsna je na dirkah! Seveda pa tudi bolj smo stari vec treninga rabimo, da se ne vozakamo zadnji...

No, to je moj pogled...se pa vseeno trudim, da bi tudi sam bil cim vec na stezi! 😀

Link to post
Deli na drugih straneh

Js se strinjam s konceptom, ki ga predlaga Sašo. Po mojem mnenju je to tud edin način, da tak portal (o)živi.

Seveda bi pa bilo potrebno korenito zarezat v troll mentaliteto in začet dirkat. Če bo portal dopuščal neargumetirano debato, bo kamlu spet en sam troll. Racedepartment je predvčerajšnim izvedel tri bane v enem dnevu, zaradi negativno nastrojenih, neargumentiranih zapisov uporabnikov.

Pravila morajo bit jasno določena in jih je treba dosledno izvajat. Veljati morajo za vse enako. Skrbnik mora delovati znotraj teh pravil, po drugi strani pa mora imeti dovolj avtonomije, da poskrbi za čistočo tem, ki jih ureja/skrbi zanje.

Iz lastnih izkušenj lahko povem, da je najlažje od vsega na forum nabit datum in uro dogodka ter kombinacijo avtov in proge. Mene tud ni nikol motilo, ker se "ta glasni" niso udeleževali teh eventov. Bolj je bil to trn v peti ostalih uporabnikov, ki so prihajali in si želeli več dirkačev na pisti. Delali smo preproste evente in stvar je lepo zaživela. Nekaterim to očitno ni ustrezalo in na koncu sem bil primoran moderirati temo za prijave na event, ker se je že tam začel redno pojavljati trolling in off topic. Z Erženom sva se na hitro strinjala, da se ne strinjava o pravilnosti mojih potez in stvar se je zame na tisti točki zaključila. Brez zamer, z grenkim priokusom, da smo bil zelo blizu migracije na rFactor 2 in, da se vrnemo na stare dobre tirnice z 10+ uporabniki na event. Še vedno sem mnenja, da bi zadeva z lahkoto zaživela - tudi brez obveznih donacij in kavcij. Ko enkrat dosežeš, da se ljudje redno udeležujejo dirk, se število uporabnikov hitro povzpne za 2x. Pač, čredni nagon. Takrat tud osebne zamere ne pomagajo več, folk hoče sam še dirkat :D

Link to post
Deli na drugih straneh

Bom sicer se pocakal na dodatne odzive, Mislim pa da vsi razmisljamo v isti smeri. Nekaj je potrebno storiti da portal ostane in dozivi v neki dogledni prihodnosti staro slavo. 

Link to post
Deli na drugih straneh

Hmm a bi mi za tole debato o spremebah s na sloracingu raje odprli novo temo da tle ne smetimo? 

Me pa zanima kdo in v katerih sim vozi kaksno ligo in ce se dogovorimo z kaksnim resnim sponzorjem ali bi bil problem da se vozi z  uradnim sloracing skinom?

@57X za tebe vem da vozite v rf2 ligi,ampak ne kot sloracing . Preimenovanje mostva in zamenjava skina na sloracing bi predstavljalo problem? 

Link to post
Deli na drugih straneh

@enjoyer83  jaz podpiram GT3 prvenstvo v AC. Se mi zdi, da je najbolj simpl, večino smo dali že vse avte skozi, zabavno je bilo na polno in sem takoj za še eno sezono. Tudi edini racing špil, ki ga še vozim je AC.   Če bo pa kaj drugega, se bom pač prilagodil. 

 

 

Link to post
Deli na drugih straneh

@edgeslo to, da bi vozili kot Sloracing team, je bila pravzaprav vizija naju z Marjanom, ko sva začela projekt na simracing.club. V smislu, da rekrutirava uporabnike sloracinga in pošljemo ekipo na simracing.club endurance prvenstvo. Še pred Marjanovim odhodom iz ekipe, smo nekako uvideli, da za tak projekt ni interesa niti s strani vodstva, kaj šele pri ostalih željnih dirkanja, zato smo se potem odločili za privat projekt in ga po začetnih težavah,  (po naši oceni) uspešno pripeljali do konca.

Načeloma taka možnost seveda ostaja. Za letos na žalost ne, ker smo že prijavili ekipo, skin je tik pred koncem (v soboto je deadline za oddajo), v off-season smo posodobili logo itd. Za naprej pa je seveda, kar se mene osebno tiče, vse bolj ali manj odvisno od uporabnikov in vodstva. Najprej bo potrebno seveda za mnenje vprašat še Božota in Grebenca. Imamo namreč vsak po 33,33% delnic Troyan Donut Automotive ;)

Kot rečeno, bom stvari bolj podrobno ( :o ) predstavil v naslednjih dneh/tednih v rFactor 2 sektorju. Pa bomo potem še kakšno rekli na to temo.

Link to post
Deli na drugih straneh

Dokler se bomo trije pogovarjali, kaj bi, je vseeno, če se portal jutri ugasne. Ostali pridejo občasno pošpegat, spet tretjim pa se je slo-racing toliko zameril, da so pozabili, kje so preživljali svoje sim. začetke  in tudi kliknejo ne več tle. Čisto slovensko. 

Govorimo eden mimo drugega.

Zupanu ni jasno, da rf2 in AMS enim ne sede, selčanu ni jasno, da moraš kdaj zraven priti, rokovnjač ni prebral, da so prvensrva v takšni obliki OFF, murn pa skopušnik bi TCR, ampak drugo leto dvakrat. Jest bi ovale, Bonča pa Terga in Rožič so itak klase, ki bodo že razumeli, da je treba spet nazaj na slo-racing priti, erženu sem že 100krat rekel, da seat ni avto😀 ..... iRacerji ogromno vozijo, pa ni hudič, da nebi kaj tu pokukali......

Ponavljam:

@enjoyer83, se mi zdi, da prvenstva ne bomo več speljali. Časi, ko smo bili v ekipah in se fajtali na polno so mimo. Nekaterim ta pristop ni ustrezal (so hoteli mednarodno sceno sprobati, nekatere ekipe so se sfajtale že znotraj ekipe, nekateri niso prenesli, da so šesti...). Zgoraj smo tudi že ugotovili citiram: Eni smo dobili otroke, drugi jebene sluzbe, tretji so enostavno se postarali in dobili druge interese, kar ostane pilotov pa se porazgubi po razlicnih forumih in po razlicnih igrah katerih je iz leta v leto vec....in to je to!

Portal bi moral najti nek nov pristop. Ugibam:

Morda namesto da se "pogovarjamo", katera igra je boljša in gdo tekmuje v ligi, ki ima več dirkačev zadevo obrnemo

Vozimo vsak, ker pač vozimo. Tu pa se srečamo, podamo izkušnje, kak video, kak link, kjer nastopamo in navijamo eden za drugega, se morda letno kje srečamo (karting, obisk 24h LM[it]...). Kmalu bo prišel še predlog, da bi potem portal v različnih igrah zastopali z isto preobleko. (če je katera skupinica že tako daleč, da to ne bo šlo, pa pač ne). Morda še kak predlog na te teme

A ja, @play-a sem spustil. On je pa edini, ki šteka, da konzole ne sodijo na ta portal in bo verjetno onih 30, ki jih piše v njegovem prvenstvu, v PC namamil...

 

Uredil - mancSLO
Link to post
Deli na drugih straneh

berem pa se ne vmešavam preveč, bi se dalo kaj dodat, večino ste itak povedali

ampak... @mancSLO da pa mene in seate v isti koš daješ, tega pa ne sprejmem! :D 
(tisto je bil predlog za vse fwd fane, ker se kar solidno pelje... rabim ga pa res ne :P)

več pa še pred koncem velikega srpana :) 

Link to post
Deli na drugih straneh

Na hitro ker sem ravno pir dobil pa da se mi zaradi pisanja ne spari. 

Sem ze v eni drugi temi napisal.. Je bilo kar je bilo... Ponovit to 100x ne bo spremenilo nicesar. 

Da nas pise samo par pa me ne preseneca. Celo dobro se mi zdi. Pisejo tisti ki so aktivni in so najbrz pravi ljudje ki lahko s skupnimi mocmi nekaj premaknejo. 

Ce mislimo pisat o zgodovini je game over in skoda bi bilo da se to zgodi na vso zgodovino ki jo portal premore.. 

Dajmo probat bit konstruktivni namesto destruktivni... Bo slo? 

Link to post
Deli na drugih straneh

Js bi samo na hitro spomnil, da meni ni prioriteta oragnizacija prvenstva in dirkanje na sloracing.com. Parkrat sem se oglasil, ker sem uvidel manjko informacij pri določenih uporabnikih in podal svoje mnenje o tem, v katerih naslovih se splača trenutno razmišljat. Po tem kar berem, lahko mirno rečem, da sem med bolj informiranimi in aktivnimi vozniki. Nikakor pa ni bil moj namen, da bi se moral kdorkoli ozirat name oz upoštevat mojega mnenja pri organizaciji prvenstva. Če bi me kaj pritegnilo, bi si seveda probal vzet čas. Ampak še enkrat ponavljam; my racing schedule is full ;)

Link to post
Deli na drugih straneh

Mogoče se javimo še tisti, ki bomo probal peljat karkoli bo organizirano. Čas za furat si bom probal nekako najt, za organizirat pa vem koliko ga pobere in ne bom nič obljubljal pomoči. Seveda, če bom lahko kaj pomagal, bom z veseljem. Meni je bil, od začetka od kar sukam volan, cilj, da se zabavam. Najbolj se zabavam, da vozim proti ljudmi, s katerimi se lahko po koncu dirke še kaj pomeniš, se kdaj pa kdaj dobiš na kakšnem pivu. Priznat si moramo, da na našem portalu nikoli ne bomo na profi nivoju (ne ciljam na voznike, temveč na organizacijo) - enostavno smo premajhni. In čedalje manj smisla ima organizirat neka velika prvenstva, z ne vem kakšnimi nagradami in 300 stranskimi pravilniki, ker to ljudi nič bolj ne privablja. Če organiziraš bolj na hojladri, odženeš tiste, ki imajo tako ali tako namen iti nekam, kjer je bolj profi organizacija, ampak po drugi strani pa novincev ne prestrašiš in si celo upajo priti kaj odpeljat.

Glede na upad aktivnosti, ki je največji v zadnjih letih (upoštevajoč poletne mesece), imam občutek, da karkoli se bo vozilo, ne bo kaj veliko več kot 10 ljudi.

Pa da še moj piskrček pristavim zakaj je težko nabrat folk za eno prvenstvo. Za PS4 ni problem, ker se tam fura GTSS in praktično nič drugega. Torej vsi, ki jih zanima dirkanje (sim ali arkadno, vozijo GTSS). Na PC pa je situacija taka, da je dirkačin ratalo precej in vsaka ima nekaj svojih prednosti. Nekatere so cenovno ugodne, nekatere imajo boljšo fiziko, druge grafiko, tretje content, zvok itd. Ker smo različni, vsakemu pač nekaj drugega paše. Včasih, ko si imel samo rF in Race07, ni bilo težko ljudi spravit vkup in v Race07 organizirat Touring prvenstvo, v rF pa so se kar dobro bojevali z različnimi F1 modi. Poleg tega so se razširili tudi različni mednarodni portali, ki so zaradi večjega občinstva sposobni organizirati boljša prvenstva z več udeleženci in ni vrag, da tudi naše člane ne zamika iti dirkat tja, v bolj profi vode. Popolnoma normalno in razumljivo.

 

Just my 2 cents.

Link to post
Deli na drugih straneh

Tocno to, eni bodo vozili doma, drugi pa je dejstvo da bomo vozili zunaj ker ni realno pricakovat dovolj domacih voznikov za vse simulacije. Kar vam hocem jaz utupit v glave je da bi lahko tisti ki bomo vozili zunaj imeli nek enoten image,da se napise kak clanek na portalu, itd... 

Link to post
Deli na drugih straneh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...