Skoči na vsebino

Fanatec vs. Thrustmaster


play

Recommended Posts

Saš ne se sekirat, še en x mal oprosti, , ne rad delam folk živčnega, ne rad pišem traparij, ne rad koga obremenjujem z mojim pisanjem, ker vem da sem enako sam od drugih pisanj obremenjen...

Lahk se post seli drugam: zanimam me resno, je opcija, da se reklamira in osredotoči na ir slo ligo, ali bi blo ponovno brezpredmetno vse skupaj urejati, probati če rata in podobne zgodbe, kaj mislite?

 

Link to post
  • Odgovori 80
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Opažam iin pohvalim,da sem vas mogoče naučil vsaj eno, da po otročje ne delite  pluske, minuske, in lajkote, me prepreseneča  2 dni brez pluskov, minusov, k u šol....dejte mi kako enko stisnt  no??

Lahko dodam svoje?! Tudi na tablici je nekaj skrajno zanimivih iger, tako kot na konzolah...pa vseeno nihce ne pomisli, da bi volan priklapljal gor!  Kolkr razumem vse skupaj lezi bistvo sam

uff...mislim, da ste sli ze cisto prevec na noz. Petek je pa radi se mejmo Generalno hvaljenje (posplosevanje - ukaluplanje) cesarkoli nikoli ni smiselno, razumem pa da ima vsaka platforma svojo

Play, ne sekiraj se, sicer si debato začel precej off topic, so pa tvoji  zadnji komentarji še najbolj pametni od vseh. Preveč časa in energije trošimo za negativne komentarje za stvari ki nam niso všeč. Če ti nekaj ni všeč, to lahko napišeš tudi objektivno.

Recimo... moj edini problem s T500 je, da mi bremza cvili in je lastnik preveč len da bi nekaj naredil na temu. Moti me tudi kako glasen je ventilator in kako dolgo brni. Vseeno pa so vsi Logitechi po vrsti so po mojih izkušnjah slabši (imel sem praktično vsakega). Fanateca sem probal samo dva. Enega pred dosti leti in me ni prepričal, ker je bil motor len. Verjamem, da so to zdavnaj poštimali. Drugega sem probal lani in je pustil mlačen občutek, ker je imel lastnik ffb nastavljen na skoraj 0 - kot da bi vozil Saiteka :) Glede kvalitete enih ali drugih na PS4 ne morem komentirat, ker nimam konzole. Rade volje bi probal, kupoval pa ne bom, ker sem pcjaš.
(Brez klicajev, brez žalitev in brez nekega občutka vzvišenosti ali ničvrednosti. Realno stanje kot ga jaz vidim in glede na izkušnje ki jih mam z volani)

Tema se pa lahko preimenuje v "mine is bigger"
Pa hitro moramo začet debato katera od simulacij na pc je boljša. Ziher imamo vsi isto mnenje :roll:

Link to post

Da ne bo zgledal vsiljivo, če je že nekako tkole:

G25 do  g29 čist ok volan , za začetek več kot oK

Za začetek je že itak MOMO, DF PRO, DF GT čist OK

th t 300 OK volan, stopalke navadne mimo, obvezno nabavit stopalke t3pa pro ali od t500 rs..., ali pač na pcju od Fanateca, odvisn od sistem pač...

T 500 rs zakon volan, če bi sam veliko vozil na pcju, bi si vzel Fanatec stoplake, nekaj novega dobrga, seveda load a ne...

T 500 obroč, enim ok enim ne, enim prstavljnaje ok, enim ne, meni je sicer oboje zakon in če imam na volanu premikanje plus minus, ali fiksno, na t 500 fiksno mi je res bomba, ko se zaštrikam avto nekam uide v 3 dni, tkoj vem plus minus, ko vozin na volnu kjer se premika plus minus, sem včasih ko me ful obrne nameden ne vem kje je gor dol hehe..

T500 mi je zakon zaradi predelav, ni mi boljšega da daš pravi volanski obroč kto si urediš neko sekvenco, na pc se to da res dobr uredit.., recimo enako za tgtja, oz splog če ti je do sekvence itd....večina ni, vam ni, oz za gust je zakon, za resno tekmovanje, ti krade čas...

Od F Elite, je pa kr vem za povedati, da ga na pcju nism probal z vsemi igrami, nism ga na iR, bi ga zelo zelo rad,  ampak za moje pojme so F 80% odlični za pc sisteme, pač nikoli že prvi verzije volanov ali ps3 ali x360 nikoli niso bili s v tem smislu dobri, da bi dobil enake info od volana nazj kot od th volanov, si pa od F dobil več info na pcju kot od th volanov, in ja F se dobro kot je nekdo omenil, če ti znaš urejat updajte spremljaš zadeve, si ga itak zboljšaš , je dobor oz še boljši, če tega ne delaš, ali ne znaš, ni glih ok...

 

Realno pa, če bi jaz igral na pcju , recimo res non stop, bi znal študirat od DD volana, itak da je pomoje vsakemu želja ta volan, ali nek komplet, vseen cene so prave , resnično je pa realno res težko rečti, povdarjam da sem samo na pcju, bi vzel Fanateca, ker pa sme mešano, nimam kaj drugega za izbiro , kot TGT, da vsaj dela na ps4 pcju dosti dobro, meni odlično, stoplake za vožnjo na konzoli od TGTja niti pod razno niso slabe, povovno če bi vozil tgt na pcju, bi si vzel od fanateca zihr stopalke...oz če bi vozil bolj mešano, pa večina žal le ps4..., ker nato mi žal ne delajo na ps4 od elite itd, sej vemo...

 

Sicer pa na koncu dodam, ampka ne da bo kdo jezn name ali da komu karkoli silim, res vsaj enih 10 k vas poznam, k vem da ste noro hitri, kaj bi mi blo kul če bi lahk vse na kup dobil probal vsi skup na ps4 na enakem volanu, pa ne zato da bo kdo mnenje spremnil, niti pod razno, zanimal bi me le to akko bi uzival, ker imam kar nekaj fantov ki furajo, ki vozijo tudi na pcju, pa jim je zaradi gusta, kaj delamo in kako frumao, res noro, pač grejo dlake gor nons top i to je kul, pri gt seriji je le eno, če imaš pameten folk, natanečn, da vejo zakaj se gre, se res začne veselica, sej načeloma to se začne v vsaki igri, je pa res, da recimo ne vem za en ir ali kaj drugag na pcju, boš kr skuril več ur za nastavitev vozila kto tukaj, če rpav je tudi tukaj veliko reči za uredit, aktere ti res prinssejo po zalto suekdno ali vsaj pol...

Mogoče bi blo kul, en dan če bomo anrdil piknik na Raceladnu, da še vi mal pridete pogledat, ne vem, men bi blo res super, da bi na ta dan imel en sedež lcd oz 2x kompelta, 1x komplet ok pc in pač da se vidi ir proba vse reči, en x komplet al gt sport, le vse skup dobronamerno, ne da koga silim, mogoče le za tiste ki imajo tolk želje ,da probajo,d a se res sami mal prepričajo, da če nisi nek profi sim igralc, ki ima na dan 8h cajta za tiščat ir, da voziš vikendsko za veselje, mgooče še koga tole prepirča, brez siljenja in pdobnih pesmi itd...

 

piknik, pijanski piknik, karti, probamo vse, se skregamo, stepemo, mini ring, akcija, pali po materiali??

 

 

 

 

Link to post

Tole si za moje pojme napisal kot se spodobi , to mi je kul post, in zaradi takega posta jaz osebno ne morem bit razočaran, lahk bi edin bil da sm butel....

 

Enako sm am menja takoj bi si začelan nabavljat DD volan in vse, ampka se bojim, da kar jaz mislim kaj bom dobil za ta denar, da bom razočaran, ampka le v enem smlislu, ker pač nism računalniško potkovan, je tako reč meni osebno imeti brezpredmetno, ker ko bo nekaj za uredit, ali bom debelo gledal, ali prosil folk da mi pomaga, res da igram velik 4h na dan ali več, vseeno sem bolj na izi igralec, ne nek profi, da bom cele dneve le o tem študiral itd...pač nism tak karakter, bolj sm tak, se usedem uživam, pač eni obratno, radi se posvečajo tehniki, mogoče celo bolj ko igranju, pač smo si različni, hvala bogu...

 

Enyoyer post:

Rade volje bi probal, kupoval pa ne bom, ker sem pcjaš.
(Brez klicajev, brez žalitev in brez nekega občutka vzvišenosti ali ničvrednosti. Realno stanje kot ga jaz vidim in glede na izkušnje ki jih mam z volani)

Link to post

Čist tako da ne bo kdo mislil da je boljši volan = boljši časi.. Bolj gre za sam občutek vožnje kot pa karkoli drugega.

Kar se mene tiče hitrejši z Fanatecom nisem nič napram T500. Če sem, je to kvečjem zato ker sem naredil več krogov treninga. Je pa dejstvo da kar nekaj top voznikov v iR ima take volane, da bi marsikoga od nas bilo sploh sram napisat. :D

Kar se mene tiče je v iR T500 dost mrtev... pa sem sprobal vse možne stvari, od nastavitev do posebnega programčka iRFFB in je bilo boljše ampak še vedno vse preveč "mrtvo" . 

Fanatec ti da občutek da ima avto maso. Zdaj ali so to driverji, podpora proizvajalca iRacingu ali pa sam hardware težko rečem. Zdi se mi tudi da T500 preveč filtrira tiste majhne sile FF s čimer Fanatec očitno problemov nima . 

Naslednja stvar je da je Fantec veliko hitrejši volan od T500, kar pomeni da je veliko lažje ujeti slide. Sploh se to občuti pri avtih ki se pustijo slide-at (niso nagnjeni k instant death spin)

Fanatec ima večje obroče in tudi opcijo quick release (pravi, ne tisto kar ima T500).

Če nimate problema da ženska dela review pa si lahko pogledate spodnje :D

 

 

 

 

  

 

Uredil - edgeslo
Link to post

Meni v iR g27 nikakor ni sedel (ffb). Morda preveč 100 ur v AC. Je pa v Automobilisti pa RF2 bil g27 proti AC fantazija.

CSL Elite mi je v iR, kar se ffb tiče, čisto druga pesem. Sem pa atm in rf2 (AC itak) preventivno odstranil iz diska, ker kakšen je šele tam ffb feeling:P. No ja, odstranil sem tudi za to, da nisem preveč za compom.

Pa seveda podpora ovalom v iR prevlada nad vsem v tem postu napisanem. Za kako 24h občasno odfuram v road vode, kar imamo sedaj super utečeno. (edino na šlajfi pa res štrajkam, ko se je preveč ovinkov za naučit).

Link to post
pred 8 minutami, Ramok je napisal:

Simracinggirl ni mirodajna rewieveka ker dela za Fanatec. Za mene edini je Simracing garage. Tolko

Tega pa nisem vedel :D

Pa je to samo trič trač ali kje uradno potrjena informacija ? Čist tako iz firbca me zanima .

Link to post

Zanimivo, očitno se marsikaj razvija v zadnjem času. Tvoji argumenti za Fanatec Sašo bi bili identični za mene in T500. Prenos teže sredi ovinka se super čuti (moram pa probat tudi Fanateca, ki ima FFB na več kot 1% :D) Pred leti sploh nisem mogel furat iracinga, ker na volanu nisem čutil skoraj nič. Zdaj pa se mi zdi, da ima iracing daleč največ informacij - vsaj na T500. In zato je zadnje čase muka prit iz iracinga v AC. Občutek je preveč površinski.

Ni druge, bo treba en all-slovenian Fanatec wheel test road trip naredit, da primerjamo to čudo :D 

Link to post

Edge:

Kar se mene tiče hitrejši z Fanatecom nisem nič napram T500. Če sem, je to kvečjem zato ker sem naredil več krogov treninga. Je pa dejstvo da kar nekaj top voznikov v iR ima take volane, da bi marsikoga od nas bilo sploh sram napisat. :D

Kar se mene tiče je v iR T500 dost mrtev... pa sem sprobal vse možne stvari, od nastavitev do posebnega programčka iRFFB in je bilo boljše ampak še vedno vse preveč "mrtvo" . 

 

Play

 

Točn tole bi me totalno firbec matral in bi ti dal en vikend za probat tgtja, da vidiš kakšne info dobi volan nazaj, recimo t5oo in gt sport, ali tgt in gt sport, je t 500 kd da je prazen, fali mortizacija, obučtek sprednjega dela vozila, ki beži, ne vem sam grip kako padeš v ovinek, t 500 tega nima, ima pa tgt in je dobesednod ruga pesem, zato te res en dan prosim, če te bo volja, da v miru tgtja probaš na ir, pa ne zaradi vsega skupaj, el zato da imam jaz pametno dobro info še za pc ir, ne le od konzole itd, tudi če sam probavam na ir tgtja, imam filing da je vse skup proti t500 vse skup čist drugače, vseen bi želel, da am probaš ker voziš nons top, in boš na hitr videl razliko svaj proti t500, ne mislim karkoli na elite, ker sm vseen mnenja, da se elite da dotano bolj nastavit za ir špil, kot thrusta, in večina me le to zanima kaj so spremnil na tgtju, kakšne je filing proti t500, ker se resdobesedno ne spomnim kako se je t500 obnašal na ir, ker to sem vozil ne vem amx 20min, cca 5let nazaj ali več, tko da le to me še zanima....pa itak me zanima kako se pelje Elite na ir, mislim norija je itak :)

 

 

Link to post
pred 22 minutami, play je napisal:

Saš, bi ti dal en vikend za probat tgtja, 

A maš kej na obroke :P. (joke)

Ps.: Sašo, ne se dat, ta bi te rad zastrupil.

Pred 9 urami , enjoyer83 je napisal:

Zanimivo, očitno se marsikaj razvija v zadnjem času. Tvoji argumenti za Fanatec Sašo bi bili identični za mene in T500.

Kot sem za G27 povedal, je sedaj feeling z CSL čisto drugi. Morda updati, je pa res, da je @markop nekoč omenil, da se pravi iR čuti z boljšimi volani (nekaj v tem stilu). Ka mora šele DD sekat...

Pred 9 urami , enjoyer83 je napisal:

Ni druge, bo treba en all-slovenian Fanatec wheel test road trip naredit, da primerjamo to čudo :D 

Itak @play veselico najavlja (bom pir pač sabo prinesel, ker cvička ne...), na pir se pa pri Sašotu ustavimo.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...