Skoči na vsebino

Stol


mihagapiha

Recommended Posts

Fantje, kaksne stole kaj uporabljate? Klasicen stol na kolesih se mi ne zdi najbolj primeren, kajti ko pritiskas stopalke se mimogrede malce zapeljes. Do zdaj je bil kuhinjski v uporabi, razmisljam pa, da bi nabavil drug stol, saj ga v kuhinji tudi rabim. ;)

Ne bi pa kupoval posebnega fiksnega dirkaskega stola... (a la Playseat).

Link to post
1 hour ago, skopusnik said:

Najdi en rabljen sedež od avta :) Pa naredi spodaj podnožje na željeno višino

Jah... bi vseeno rad, da ga je enostavno premikati/odmikati. Nimam game-only prostora.

1 hour ago, enjoyer83 said:

Jaz sem problem rešil tako da sem dal tepih pod čisto povprečen pisarniški  stol s kolesi. 

To zna biti pa dobra ideja. Verjetno tak, bolj gost tepih? Te pa ne moti da se stol vrti, itd?

Link to post

Za gaming, kjer sem za mizo imam jaz tega: https://www.mimovrste.com/gaming-stoli/uvi-chair-gamerski-stol-devil-rdec

1000.png

Za vozit pa imam FK racing sedež na podstavku, ki sem ga kupil od @PEK (še vedno kot nov :) ) 

Malo poglej na bolhi, se vedno kaj najde poceni in ohranjeno in malo prilagodiš, da ti bo po godu ;) 

http://www.bolha.com/avto-moto/tuning/tuning-notranjosti/sportni-sedezi/sportni-sedez-1321888226.html?aclct=1515886848&kw=+sedež

 

Link to post

Fantje, pri teh fiksnih (avtomobilskih ali sportnih) sedezih se mi zdi (morda se motim??), da ce ga dvignes (za cca 30-40cm, da si primerno visok za mizo), nekako nenaravno pridejo potem noge navzdol do pedal, ce so le-te na tleh. Ali pa bi ga moral le malenkost dvigniti in predvsem spustiti monitor? (in posledicno nosilec za volan, ki je sedaj na mizi)

Ali se motim?

Link to post

Miha, tepih iz lidla ali hoferja je bil. Jaz bi rekel čisto povprečen, kolesa se ustavijo v njemu, še vedno pa se je čisto enostavno premikati, ko to hočem.
Kar sem jaz razmišljal je da bi dvignil pedale višje, ker imam v osnovi visok stol, ampak mi ni nikoli uspelo tega naredit pa sem se kar navadil na status quo :) 

Link to post

najlazje je pedala dvignit cca 15cm  pa je stvar rešena. Tako sem imel jaz s prejšnjim sedezem, ki je bil le malenkost nizji od kuhinjskega. Volana na normalni mizi vrjetn ne boš mel nikoli previsoko za dobr občutek voznje. (razen ce bos vodila za sedez v parket prišraufal) 😁

Link to post

Jaz imam še pedala dvignjena. Sicer pa, stol od avta je povsem dovolj udoben. Jaz imam spodaj nosilec, tudi za ostalo uporabo PCja uporabljam ta sedež, spodaj daš pa tisto kosmate nalepke (za pohištvo mislim da so drugače namenjena), da se lepo premika po parketu in ga ne zdrsa :)

Link to post

Najprej vsem lepa hvala za komentarje!

Glede na vase komentarje se nagibam k nakupu rabljenega avto sedeza (sem pa malce razcepljen). Kako ste pa naredili "podvozje" za ta stol potem? @skopusnik/@pek/et al, a bi pripopal kaksno fotko? Sem gledal malce oglase na bolhi in vidim da se precej avto stolov prodaja, tudi taksnih, v dobrem stanju za cca 40 EUR.

Link to post

Furam na zicu iz iska za 45e , brez koleškov, če hočem g silo čutuit dam pa koleške gor, in k na polno bremzam čutim 1m sile.....

 

prvi je bil pa ghd zic za 70e, pa s kolegom sva pošvasala okvir za 5e železja....

 

probal sme sicer en kup playsetov , receromov, rs, rs1....pa vseen men se moj za 45e čist dopade..., ja zic za 20e, volan za 800e flik...

 

 

Link to post

Jaz sem našel nek rex naslonjač za noge (ali nekakšna mizica), ki ga nisem uporabljal že desetletje, in prevrtal luknje tako da sem lahko stol prišraufal pa je blo fertik.  Tako sem dobil zložljive noge za dirkaški stol. :D

Takole pa zgleda potem, ko je že bilo pri siliciju. 
2014-10-11-145643.jpg


Najlažje in najceneje je uporabit kar kak stol brez naslona ki ti ne služi več... (ali pa naslon stran odbiješ) :D
Tole je čist dovolj, če le luknje dirkalnega stola pašejo na te mere:

lesen-stol-brez-naslona-stokrle.jpg

Uredil - PEK
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...