Skoči na vsebino

DIY Ideje


sniperprof

Recommended Posts

  • Odgovori 76
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

UPDATE: Well that was easy! lol. naredil sem malo reverse engineeringa pa sem si napisal svoj arduino program za nadzirat motor ker nimam takega "shielda" kot je potreben za napisan program. Lepše sem

Zdravo! Evo, s temle se pa jaz malo igram, ko mi čas dopušča. Sekvenčni menjalnik po zgledu Heusinkvelda. Lasersko izrezan iz pločevine in težek slabo kilo. To je eden prvih prototipov, ki je sic

Nekaj novega 🙂 Vzmet je malo predolga in premočna, pa nekaj ostalih malenkosti je še za popravit, sicer pa sem kar zadovoljen in presenečen, da je že v prvo tako dober izdelek. Edino program me š

Posted Images

UPDATE: sam še 5 ledic sem dodal pa mal kodo prilagodil minimalno. dela dobro zadevca. problem je edino da arduino nemore toliko toka prenest na ledice in potrebujes dodatno napajanje :/ to se pa ne da resit brez reskirat da skuriš arduinota.

Kdo ve koliko toka spusti običen usb port? 500mA al vec? ker ce je vec kot 500 potem samo se en 5V regulator dodaš pa je zadeva rešena prek usb

17547300_1339250289431019_81256964_o.jpg

17500390_1339250302764351_1203415297_o.jpg

17547651_1339250352764346_1572318102_o.jpg

Link to post

Navaden USB ima 500mA. USB 3.0 pa 900mA.

Opcijo imas tudi da vec USB portov zdruzis (skupaj, kar se tice napajanja). A imas kaksne pozresne ledice to? Ledica namrec pozre tja do 20mA pri 1.5-3V; se pravi, ce receva 3V * 20mA = 60mW, kar je 12mA pri 5V. Tako da imas pri 500mA kar nekajkrat po 12mA. Ne vem pa koliko ti pozre se Arduino (25mA?)

Na en PIN naj ne bi imel vec 40mA pri Arduino, tako da ce to furas vse cez 1 PIN, potem ni OK. Ce pa imas preko 3V3 ali 5V, bi moralo zadostovati. S pinom bi samo signalizacijo moral vrsiti v tem primeru, ne pa dejansko zagotavljati toka. Kaksen tranzistor vmes, pa bo. :)

Link to post

uporabljam te ledice https://cdn-learn.adafruit.com/downloads/pdf/adafruit-neopixel-uberguide.pdf (ws8612) ki jih lahko individualno nadziras preko samo enega data pina in prakticno ne porabi nič. potem pa rabi dodatno napajanje 5V in vsaka porabi 60mA če daš vse do fula sepravi RGB pa še brightness do konca. tako da ja, je res da ni nikoli vse do fula ampak vseeno ni slabo da imaš varnostni faktor vštet hh.

10 ledic 600mA max tako da če maš brightness do polovice nebi smelo biti problema ampak vseeno "bolje preventiva kot kurativa".

Link to post

ali pa powered usbhub :D najboljsa resitew i guess. malo razmisljam naglas kako bi to izvedu na najbolj eleganten način da si lahko še kdo to naredi oz je enostaven setup. zdej bom še razvijal druge stvari in estetsko zakljucevanje bo cez cas xD

Link to post
  • 2 weeks later...

UPDATE:

Don't judge me to je sam prototip haha. No v bistvu malu ustvarjam toplo vodo ker take stvari že obstajajo ampak hej why not. Princip "Vibration Feedback" za zavoro deluje zdej morem samo še software spravit k pameti da bo ta zadeva uporabno delovala.

Bi bil kdo močno zainteresiran za kaj takega? Če ja bi malo reverse engineeringa naredil na že obstoječem softweru pa bi naredil hardverski del.

Lep vikend!

17858756_1353045968051451_1079030231_o.thumb.jpg.fd1fdb2e74ff4a390460b61e0430e82f.jpg

Link to post
  • 2 weeks later...

UPDATE: Well that was easy! lol. naredil sem malo reverse engineeringa pa sem si napisal svoj arduino program za nadzirat motor ker nimam takega "shielda" kot je potreben za napisan program. Lepše sem si zdizajniru "offset" za pedal zavore in ima vgrajen prostor za motor. Dobro da imam 3D printer hah ;P. No zadeva deluje tako kot si jo je razvijalec programa zamislu vendar deluje za druge kontrolerje motorjev.

Zdej ostane še organizacija kablovja pa kakšna škatlca za elektroniko da bo zadeva zgledala lepo pa še manjši arduino seveda in daljše testiranje ker danes mi je zmanjkalo časa. Zadeva zgleda kar fajn bomo videli!

18015670_1363721110317270_1672769607_o.thumb.jpg.282f7fd3bda7684acd54445285ba2ea9.jpg

aja pa še napajanje bo iz navadnega napajalnika, se morem pa še odločit ali 5,9,12V. Ta modul za nadzor motorja je odličen ker ima lasten 5V regulator tako da se lahko arduino napaja iz tam, motor pa ne potabi kaj dosti ker je skoraj brez obremenitve.

17950116_1363721106983937_614801079_o.thumb.jpg.7a4bb2e7d57acf438492c3b8a24dfed0.jpg

Lep skrajšan teden ;)

Link to post

če želiš imeti stopalko za zavoro bljiže stopalki za plin ali bolj narazen ter dvignjeno malo nad ostalimi. Meni mi je olajšalo delat heel-toe. Zdej sem vidu da na G27 in 29 imaš to možnost že vgrajeno za zamik stopalke levo desno

Link to post
  • 1 year later...

Long time no see hh. Opažam da diy projekti niso ravno popularni zadnje dve leti. 

Anyway, jaz bom en mičken update naredil po dolgem času. "zmankalo" mi je manjših projektov z elektroniko pa sem se spomnil na moje nedokončane shift lights in 7 segmentni prikazovalnik prestave (valjal se mi je na zalogi pa sem si rekel da to moram ponucat hh). Očitno se je SimHub lepo razvil in ima skoraj dobro dokumentacijo tako da mi je uspelo razvozlat kako zadeva deluje in sem prišel do rezultata na spodnji slikci. V kratkem bom še ohišje in vezje naredil tako da bo zgledalo  lepo. 

P. S. Mogoče koga zanima nakup takega izdelka? 

IMG_20190404_010654.jpg

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...