Skoči na vsebino

DiRT 4


n1vekk

Recommended Posts

  • Odgovori 131
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Me mika tisti stage creator - se bo vidlo kdo zna iz prve vozit ne pa kdo nima šihta.

  • 1 month later...

Basic setup guide: Jst sm komej zdej zacel pocasi razumevat probleme s setupom v d4 in po mojih ugotovitvah je vecina (ce ne usi) autou pretrdo nastavljenih za podlago po kateri se vozi. Problem nastane predvsem spredaj saj auto noce zavit v ovinek in pri pospesevanu iz ovinka, ko imamo vtis da je diferencial odprt.

Najprej se splaca zacet pri anti-roll barjih, na makadamu, predvsem na pocasnih rallyjih so lahko minimalni ali pa celo 0 saj ce ne, pride do nenadne izgube oprijema na zadnjih kolesi (predvsem pri RWD) ali pa samo understeer ce je problem na sprednjih kolesi, na asfaltu morajo sezmeraj bit kolkrtolko trdi. Vzmeti je ravno tako treba imet malo mehkejse, da dovolimo weight transfer (predvsem na makadamu), ce ima auto na voljo tender springs pa je po mojih izkusnjah dobro ce so malo trse (te pomagajo pri iztegovanju navadne vzmeti  in s tem pomagajo amortizerju) da kolo cim prej spravi v stik s tlemi (predvsem na neravnih podlagah kot so v walesu in australiji).

Pri amortizerjih je (ce je na voljo) fast bump in rebound boljsi mehek zato da amortizer pozre grbine in hitro vrne nazaj medtem ko je slow bump in rebound odvisen od podlage...na asfaltu malo trsi zato da avto ne "plava," na makadau pa mehkejsi zato da se amortizer cimbolje prilagodi podlagi. Pri amortizerjih sta se bump in rebound zone division ki doloca kdaj deluje fast bump/rebound in kdaj slow ampak tistega pa ne razumem. 

Gear ratios je odvisen od proge in auta, brake bias pa je po mojih izkusnjah vredu nastavljen po defaultu. Ostane se alignment in difereciali...pri prvemu vam nevem kaj dosti svetovat pr diferencialih pa je za zadn pogon skorej najboljse da so max zaprti, pri 4x4 pa je spet odvisno od oprijema, za asfalt so lahko malo bolj odprti, za makadam malo bolj zaprti, torque split pa je odvisen od nacina voznje. 

Ostane se sneg, kjer je po mojem razumevanju mehkejse boljse ampak nism se nic testiral. Sej ta guide ni popoun ampak upam da vam bo usaj malo pomagal, ker vem da je tezko in zamudno se lotit stimat setup in sm se tudi jst tega izogibal ce se je le dalo...v D4 se ne da. 

P.s.: ne spreminjat vec kot dveh stvari hkrati ker potem neboste vedli kaj pomaga in kaj ne

Uredil - n1vekk
Link to post
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Testiram nov setup. Ja Win 10 upgrade (1803) se lahko dejansko steje kot cisto nova masina, sploh ker je potreben za optimalno delovanje install vecine driverjev, eni so pa celo must, da preveris ali se masina obnasa se vedno po pricakovanjih ;)

Kot sem ze v Fanatec temi napisal, sem imel tezave s konstantnimi disconnecti na masini v spilih in zaradi tega sem sel v upgrade ter dolocene popravke s TCP optimizerjem in zaenkrat masina deluje ok.

Sem si pa pokavaril izkusnjo na volanu, saj novi driverji, predvsem pa FW ni prinesel izboljsav temvec non-locking feature, ki je bil zame katastrofa.

Skratka, sem sel sedaj spet mal feeling na volanu pridobivat s starim FW in driverjem, problem je le, ker se profili na volanu pobrisejo pri flash FW, jaz pa nisem cist ziher, kako sem imel nastavljen za D4.

No na danasnjem daily-ju sem, po nesrecno razbiti Micki v Avstraliji (understeera kot moja stara Vectra ;)  )  sel iz jeze odpeljat se drugi daily, ki ga praviloma nikoli ne vozim in sicer stadium buggyje. AI se je konkretno trudi onemogociti mojo voznjo a vseeno mi je uspelo na koncu uiti primezu zlovescih gum in celo dobiti dokaj ugoden cas.

Pa ker sem bil tako ponosen na ta zegen in si s tem malce oblazil ranjen ego in zalost nad razbito micko na prejsni dirki, se posebej pa zato, ker v D4 obstajajo tudi taki tipi dirk za katere IMHO niti ni zanimanja, sem naredil en posnetek.

 

 

Link to post
  • 7 months later...

eno vprasanje, ki je vezano bolj na racenet, ki ga uporabljata tako D4 kot tudi DR. Zadnje case opazam konstanten downtime, tudi ko grem samo na page https://www.dirt4game.com/community-events. V spilu pa se to pokaze tako da ne uploada rezultatov daily runov. Ima se kdo tezave ali je morda problem pri meni?

 

TNX

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...