Skoči na vsebino

DIY OSW GT3 - F1 steering wheel


ingange

Recommended Posts

Drugace se da uporabiti Arduino ki podpira USB hid, s katerim lahko simuliras tipkovnico, mis ali joystick (lahko tudi RAW HID device). Sploh za button box je to zelo preprosto, ce je vse kar potrebujes "button press". Najbolj enostavna varianta je, da zmapiras tipke na tipkovnici, lahko pa uporabis (na pamet) 36 gumbov v "joystick mode-u".

Arduino ki to zna stane pri nas cca 22 EUR, gumbi pa so tudi zelo poceni (IC elektronika in podobno). Potem samo zvezes skupaj in voila.

So pa DSD izdelki sicer lepi... :)

Link to post

tist leo bodnar pa ma ene cene hah. nekaj je močno pretirano nekaj pa ugodno lol.

ja za button box dobis Arduino pro micro za cca 3,7€ iz kitajske pa lahko rukneš gor 12 gumbov pa 4 analogne zadeve.

mal bom vkradu temo pa vprašal koliko gumbov je sploh smiselno narediti na button boxu glede na to da imam G25 ki jih ima že preveč in za kaj bi jih potem sploh uporabljal? za zdaj imam 3: mute, ABS in TC.

Link to post

@sniperprof A lahko na arudiu gumbe povežeš v 6x6 matrici? Jest sem sicer, že dobil bodnar controller in tudi nisem imel v planu nardit button box, zdej bom pa zraven dodal še 20 gumbov in 6 rotary encoderjev cuz why not :D 
Pa še je pol plac za D-pad in 7 analog inputov.

Link to post

Push to talk, mute chat, pit in, pit out, pit meni, pit meni up, down, increase, decrease, light, blink light, brake bias +, -,.......

Ps: za kaj se rabi analogni input?

Uredil - mancSLO
Link to post
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...