Skoči na vsebino

DIY OSW GT3 - F1 steering wheel


ingange

Recommended Posts

Ponovno jaz  [iz]

Ker je DD izredno brutalen in močnejši od mene je padla odločitev da rabim nov volanski obroč ki bo imel paddle shift .

Na daljših dirkah roke preveč trpijo ko v ovinku spustiš obroč in menjaš na sekvenci . Ima pa to svoj čar in zato je potrebno narediti oba volana na quick release, zato da ne bo potrebno preveč šraufat ko bom hotel menjati stil .

Začelo se je izbiro materijala .  Kaj naj bo les , kovina , carbon fiber ????

Pa naj bo les , ker je lep .

img20170101144819.jpg

Link to post

Nosilci za stikala za paddle shift  .  Tu zna pasti kakšen komentar , vendar sem v ta del vložil ogromno razmišljanja  in na koncu se je to izkazalo za najuporabnejšo rešitev .  In tudi občutek ob pritisku ne more biti pristnejši in natančnejši kot da pritisneš samo stikalo . Kot bonus pa ta mehanizem ne potrebuje nobenega povratnega mehanizma ki bi stikala vračal na izhodiščni položaj .

img20170114173818.jpg

Eko še zmontirano na svoje mesto in izvrtane luknje za stikala . In ja za prestavljanje se pritisne na stikalo . Ni nekih velikih fansi prestavnih ušes ker jih ne potrebujem . Ergonomika ročaja je narejena tako da je prst vedno na pravem istem mestu . Mogoče ni videt tako :oops:

img20170114180212.jpg

Link to post

Na tem mestu sem bil v veliki dilemi . V katero smer naprej ? Naj ga skitam in pobarvam črno ? Naj ga oblečem v karbon ? ........Ne  les je lep ! pa sem ga fino pobrusil in zlakiral  . Verjetno se bi kdo odločil drugače  ampak  jaz sem zadovoljen z rezultatom  :

img20170115092200.jpg  img20170115092220.jpg

img20170115092242.jpg

Link to post

Danes sem si vzel prost dan . Z namenom da zalotam barvno karbonaro .  Lepo počasi da se nisem zgubil .  Prevezal sem vse do sedaj narejeno . Stopalke , sekvenco in sedaj še tanov volanski obroč .  Vso kablovje sem spravil novo škatlo ki ima častno mesto - kje ? To pokažem čez kak mesec .  

Vse na kupu zgleda takole :

img20170123130405.jpg

Volan sproban , vsa stikala delujejo ! Zaj pa gasa [dance]

Uredil - ingange
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...