Skoči na vsebino

DIY Handbrake


mihagapiha

Recommended Posts

Vozit Dirt rally brez rocne zavore je... no, nit toliko fajn, kot z njo. :)

Zato sem se odlocil, da naredim eno poceni rocno; niti priblizno ni tako softiciran izdelek kot @ingange-jeve stvaritve, ampak za proof-of-concept in 20 EUR storska pa deluje.

  • Arduino/Genuino Micro (pri nas za 22 EUR z DDV)
  • Nekaj opreme iz garaze
  • Par uric prostega casa
  • Volja

Arduino Micro (in se par drugih) znajo delovati kot USB HID naprave (human interface device), kar pomeni, da z njimi lahko simuliramo tipkovnico, misko, joystick. Jaz sem se odlocil, da bom simuliral klik na tipko h, saj je glede na prebrano na spletu zazeljen bolj 1-0 ucinek rocne. Zato sem uporabil kar enostavno stikalo. Lahko povem, da deluje odlicno. Nekaj slikic spodaj. Ker nimam 3D printerja in ker bi bilo izdelovanje s kovinskim nosilcem precej bolj zamudno, sem vzel neko neuporabljeno spono (podobno kot jo imajo nekatere luci ki jih pritrdis na mizo), iz bukovih letvic pa sem sestavil okvircek za bukovo palico, ki je prtrjena z gumicami (iz odsluzene zracnice). Recikliram, pac. :)

Da Genunino ni "na prostem", sem zanj izdelal simpl vezje na katerega je nataknjen in malo skatlico iz 5mm balse.

Z Genuinom Micro se bi dalo narediti tudi stopalke, shifter (sekvencni ali H)... saj imamo dovolj inputov na voljo, pa tudi 10 bitni A/D konverter je povsem dovolj (1024 korakov "berljivosti").

prototip.jpg

modelarimo1.jpg

modelarimo2.jpg

modelarimo3.jpg

modelarimo4.jpg

Link to post

@Rokovnjac, tule notri je bore malo elektronskega znanja, saj gre le za eno stikalo. Ce bi si se kdo izdelal kaj podobnega (pa recimo malce bolj izdelan strojni del), lahko jaz pomagam pri softveru. Program je dolg vsega nekaj vrstic, vezje pa je tako enostavno, da je mozno gumb/stikalo priklopiti prakticno direktno na arduino, brez kakrsnega koli vezja, saj sta uporabljena samo dva pina (ground + signal).

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...